Pomocy - dokacanie - jak dokocić w kawalerce?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 27, 2014 7:49 Pomocy - dokacanie - jak dokocić w kawalerce?

Hej, już kiedyś pytałam was o poradę, wtedy pytałam czy poczekać z dokoceniem do przeprowadzki.
Tak więc poczekałam,

Od miesiąca mieszkamy w nowym mieszkaniu - kawalerka.
Zdecydowaliśmy się na dokocenie, ponieważ widzę jak smutna jest moja kicia gdy wychodzimy, albo gdy wracamy i idziemy spać.
Gwiazdka ma teraz 11 miesięcy, myśleliśmy aby dokocić jakimś maluchem...

Troszkę się boję o cały proces, ponieważ moja Gwiazdka jest dość charakterna, potrafi czasami podrapać albo ugryźć.
A gdy przyjdzie nowy kotek nie będę miała możliwości odizolować ich od siebie, gdyby zaszła taka potrzeba...
Nie mam też możliwości uzyskania więcej niż 3 dni wolnego (w tym weekend)..
Czy tyle wystarczy żeby koty zaczęły się chociaż tolerować?
Jak było u was?
Jakie rady? :)

sias1a

 
Posty: 5
Od: Sob gru 28, 2013 21:10

Post » Pt cze 27, 2014 8:34 Re: Pomocy - dokacanie - jak dokocić w kawalerce?

sias1a nie martw się będzie dobrze. Kocia miłość może rozkwitnąć niespodziewanie i tego Wam życzę :ok: Fajnie że jakiś kot znajdzie kochający domek. Twoja Gwiazda już po sterylizacji?
Skont planujesz wziąć nowy skarb?

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Pt cze 27, 2014 12:53 Re: Pomocy - dokacanie - jak dokocić w kawalerce?

Gwiazdka juz po zabiegu ;)
Planuję szukać po domach tymczasowych, albo fundacjach (właśnie z jednej takiej fundacji mam swoją kicię :))

sias1a

 
Posty: 5
Od: Sob gru 28, 2013 21:10

Post » Sob cze 28, 2014 17:23 Re: Pomocy - dokacanie - jak dokocić w kawalerce?

Jeślito będzie maluch, to w zasadzie nie powinno być problemów. A chwilowe odizolowanie zawsze można uzyskać w łazience. Tylko pamietaj, że mieszkanie dla malucha trzeba przygotować - pozatykać wszystkie szpary, w które mógłby się ewentualnie wcisnąc (uwaga na regał, lodówkę, zlewozmywak, wannę). No i okno oczywiście trzeba zabezieczyć porzadnie (przy starym kocie to i moskitiera wystarczy, ale przy 2 młodych kotach - potrzebna jest siatka. I uwaga na okna uchylne
viewtopic.php?f=1&t=27018 Na ABC możesz też poczytać o dokoceniu, ale myślę, że u ciebie nie powinno być klopotów, bo Twoja kotka też jest młoda więc pewnie zaakceptuje malucha szybko.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 29, 2014 13:45 Re: Pomocy - dokacanie - jak dokocić w kawalerce?

U mnie starczały 3 dni na dokacanie. Mam kotkę która w DT żyła z innymi kotami i była towarzyska, więc jak ostatecznie postanowiliśmy dodać jej towarzystwo to po 2 dniach syczenia, warczenia, ganiania młodej i niegroźnych łapoczynów następował na 3 dzień spokój. Ale to wszystko zależy od kota, jak nie ma możliwości izolacji to postaraj się aby maluch miał swoje miejsce do schowania, np. transporter zostawiony w miarę blisko kuwety, żeby maluch mógł się schować i mieć blisko do toalety, u mnie zdawało egzamin. A tak to cierpliwość, no i nie bój się aktów wrogości i że nowy kot może zrobić dietę przez dzień dwa, to minie. Powodzenia :)
Nie istnieją koty zwyczajne.
Colette

fuma

 
Posty: 344
Od: Pon mar 10, 2014 18:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 266 gości