Przynioslam do domu kota z podworka - pomozcie mi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 02, 2004 11:26

Chyba dostane na glowe z tym kotem. Ona jest strasznie niegrzeczna. Bardzo drapiemi wszystko. Musze jej obciac pazury, ale ona mi siebedzie tak wyrywala, ze chyba sobie nie dam rady. W nocy obskrobala cale drzwi bo sie tak bardzo chciala wydostac stad :( Juz sama nie wiem co mam robic z tym kotem. Jestem cierpliwa, ale ona od drugiej w nocy zaczyna tak glosno miauczec, ze nawet sasiedzi mi zwrocili uwage, czy ja tego gota maltretuje czy co? NO NIE WIEM CO MAM ROBIC, probujemy ja glaskac jak najwiecej, ale ostatnio w ogole nie chciala nawet podejsc do reki, a zawsze tak robila. Juz zaczynam powatpiewac czy ona sie kiedykolwiek przyzwyczai ;( :( :( :( :( :(
Obrazek
'Nie myśl o tym, czego ci brak. Lepiej pomysl co mozesz zrobic z tym co masz!'

Brauni

 
Posty: 277
Od: Nie kwi 13, 2003 20:04
Lokalizacja: Poznan

Post » Pt lip 02, 2004 13:57

Przyzwyczai się na pewno. Moja darła pyska dniami i nocami przez kilka dobrych tygodni (prawie 2 miechy chyba). Też nie chciała być dotykana i też miałam chwile ogromnego zwątpienia czy to w ogóle ma sens. Dziś to nie ten sam kot co wtedy. Musicie wytrzymać.
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pt lip 02, 2004 14:02

No mam nadzieje, ze.. wszystko sie ulozy, bo to czy ten kot tutaj jest, to niestety nie zalezy ode mnie. Ja moge wziac go do siebie, ale tak naprawde to nie wiem czy bedzie mnie stac na dwa koty bo jednego juz mam i co gorsza czy one sie polubia :(
Obrazek
'Nie myśl o tym, czego ci brak. Lepiej pomysl co mozesz zrobic z tym co masz!'

Brauni

 
Posty: 277
Od: Nie kwi 13, 2003 20:04
Lokalizacja: Poznan

Post » Sob lip 03, 2004 18:23

Ja jakoś nie bardzo rozmiem. Jesteś u mamy swojego chłopaka pisałaś. To ty kota dla niej przyprowadziłaś do domu? Czy dla siebie. Nie wiesz czy będzie mógł zostać tu gdzie jest bo to nie od Ciebie zależy, a zabranie go do siebie rozważasz dopiero bo nie wiesz, czy polubi się z Twoim kotem który został w domu. Nie rozumiem jakoś :D

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 03, 2004 20:20

wydaje mi się, ze Twoja kotka moze mieć ruję, zawieź ją jeszcze raz na konsultację do weta, być może da się ją od razu wysterylizować, po zabiegu powinna się uspokoić.

mam świadomość, ze to niepopularne, ale ja nie jestem za oswajaniem na siłę kotów, które radzą sobie na wolności, być może koteczka była szczęśliwa, a to że przybiegła na głaski nie znaczy wcale, że należało ją zabierać z naturalnego otoczenia do którego przywykła, tak robi wiele podwórkowych kotów, miziają się, ale zaraz idą załatwiać swoje sprawy.

miałam kiedyś chwilowo takiego kocurka po wypadku, był u nas nieszczęśliwy, na podwórku odżył, jest teraz panem na włosciach, wszyscy go rozpieszczają, a on z ochroniarzami chodzi na patrol.

więc jeśli to nie ruja, zastanów się czy nie robisz jej jednak krzywdy, to 3 letnia kotka, może po sterylizacji lepiej pozwolić jej wrócić na miejsce, które jest jej domem?

małgo

 
Posty: 4627
Od: Śro mar 06, 2002 12:36
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob lip 03, 2004 22:31

Ja sądze, że to jest rujka, idz do weta, da Tobie leki dla kotki narazie, a potem ją wysterylizuj i bedzie dobrze. Oswojenie dzikiego kota to nie jest chwila, na to trzeba poczekać i miec dużo cierpliwości. to może trwać nawet miesiącami, nia czarujmy się. Musisz mieć tą chec i wiare, że Tobie się uda, bo uda się napewno. Nie znam przypadku, żeby kot podwórkowy nie przyzwyczaił się do dobrych warunków i jedzonka. Daj jej i sobie szansę. I trzymaj się :D
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 08, 2004 8:37

I jak?
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 521 gości