Przynioslam do domu kota z podworka - pomozcie mi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 27, 2004 19:22

No tak uratowana, a ja mam wrazenie ze ona woli byc na dworze. Nic nie je, ani nie pije, siedzi caly czas tylko w jednym miejscu, w ogole sie nie rusza. Kupilam jej gruchajaca myszke, ale ona sie jej boi. Myslalam ze moze, bedzie biegala za nia albo cos, a ona nic. No tak imie juz oczywiscie ma "Anastazja" Nie zrobila w dalszym ciagu ani siusiu ani kupki. Nie wiem co jest :(
Obrazek
'Nie myśl o tym, czego ci brak. Lepiej pomysl co mozesz zrobic z tym co masz!'

Brauni

 
Posty: 277
Od: Nie kwi 13, 2003 20:04
Lokalizacja: Poznan

Post » Nie cze 27, 2004 19:28

Brauni pisze:No tak uratowana, a ja mam wrazenie ze ona woli byc na dworze. Nic nie je, ani nie pije, siedzi caly czas tylko w jednym miejscu, w ogole sie nie rusza. Kupilam jej gruchajaca myszke, ale ona sie jej boi. Myslalam ze moze, bedzie biegala za nia albo cos, a ona nic. No tak imie juz oczywiscie ma "Anastazja" Nie zrobila w dalszym ciagu ani siusiu ani kupki. Nie wiem co jest :(


Na razie to stres i na pewno przez jakiś czas jeszcze będzie tęskniła za wolnością (moja tęskniła ponad miesiąc), ale w końcu się przekona, że dom jest lepszy od tułaczki po śmietnikach.
Salma siedziała w dziurze za tapczanem kilka dni, załatwiła się dopiero po 48 godzinach, potem jeszcze przez kilka tygodni ta dziura za tapczanem była jej azylem. Musicie po prostu dać jej czas, wszystko będzie dobrze. Podejrzewam, że w nocy kiedy wszyscy będą spać dziewczyna wyjdzie pojeść, napić się i skorzystać z WC, ważne tylko żeby miski i kuweta były w pobliżu jej "kryjówki".
Będzie dobrze :!:
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Nie cze 27, 2004 19:35 kot

nic sie nie martw Ona sie aklimatyzuje moja kotka siedziała tak ponad tydzien
tylko miska i posłanie po prostu sie boi :(
a bawic sie będzie dopiero po jakims czasie
bedzie dobrze :D

pini1

 
Posty: 7035
Od: Nie cze 30, 2002 19:56
Lokalizacja: katowice

Post » Nie cze 27, 2004 21:49

moja Pyza tez wygladała na 3-4 misiące a bya juz dorosła i kotna.
nikt by w to terz nie uwierzył, bo to kawał dorodnej kocicy.

Iwona

 
Posty: 12805
Od: Wto lut 05, 2002 15:55
Lokalizacja: Zielonka, Mazowsze

Post » Nie cze 27, 2004 21:50

Jedna z moich kotek ok. 4 m-ce chowała sie po kątach...
Daj jej spokój póki co i duzo czasu...
Zobaczysz na jaką pieszczoche Ci potem wyrośnie... 8)

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

Post » Nie cze 27, 2004 21:50

moja Pyza tez wygladała na 3-4 misiące a bya juz dorosła i kotna.
nikt by w to terz nie uwierzył, bo to kawał dorodnej kocicy.

Iwona

 
Posty: 12805
Od: Wto lut 05, 2002 15:55
Lokalizacja: Zielonka, Mazowsze

Post » Nie cze 27, 2004 23:11

Kota doceni, ze dałaś jej dom, ale musisz mieć dużo cierpliwości. Ona się poprostu boi i musi mieć czas, żeby Tobie zaufać..nie martw się, za jakiś czas odwdzięczy sie Tobie swoją miłością :D :ok:
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 28, 2004 11:36

No tak, co ja mam robic. Kuweta stoi nie ruszona, a kota zrobila mi siku na plecaku :( Nie wiem o co chodzi :( Teraz chodzi po domu i strasznie zalosnie miauka :( Ale chyba dlugo to siku trzymala w sobie, bo jak na takiego malego kota to byla praktycznie fontanna. Juz nie wiem sama, co robic ;( :(
Obrazek
'Nie myśl o tym, czego ci brak. Lepiej pomysl co mozesz zrobic z tym co masz!'

Brauni

 
Posty: 277
Od: Nie kwi 13, 2003 20:04
Lokalizacja: Poznan

Post » Pon cze 28, 2004 15:05

A może ona ma poprostu rujkę :roll:
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 28, 2004 15:49

anna57 pisze:A może ona ma poprostu rujkę :roll:


Właśnie chciałam to zasugerować... W sumie byłby to nawet dobry objaw, bo teraz nie wiadomo nadal czy jest zakocona?
Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii.
Moje koty
Obrazek

sheanan

 
Posty: 572
Od: Pon paź 27, 2003 14:39
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 28, 2004 15:51

Mogła tez po prostu nie wytrzymać. Czy kuweta jest w pobliżu jej kryjówki? Najlepiej byłoby własnoczęrcznie wsadzić ją do kuwety i pokopać przy niej trochę, nawet jak nic nie zrobi to powinna załapać o co biega.
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pon cze 28, 2004 15:54

Co to znaczy? Nie wyglada na ciaze, bo jest strasznie chuda.
Ale je juz druga porcje z puszki i sucha karma widze, tez jej zasmakowala. A jesli chodzi o kuwete to wkladam ja tam co jakis czas, ale ona zachowuje sie jakby kompletnie nie kumala o co chodzi. Drapie jej lapkami w tym piasku, a w zasadzie zwirku, ale ona tez nie kuma. Moj kot jak tylko mu dosypie, albo zmienie, to wskakuje mi nim zdarze zamknac kuwete i juz mi tam drapie po tym i rozwala wszystko na prawo i lewo, a ona jakos nie. Nie wiem, zastanawialam sie czy nie skombinowac skads piasku takiego np z piaskownicy, na poczatek? Moze jak byla na dworze to jej bardziej taki by odpowiadal??
Obrazek
'Nie myśl o tym, czego ci brak. Lepiej pomysl co mozesz zrobic z tym co masz!'

Brauni

 
Posty: 277
Od: Nie kwi 13, 2003 20:04
Lokalizacja: Poznan

Post » Pon cze 28, 2004 15:56

Juz kopalam, ale niestety ona nie ma jednej kryjowki, czesto siedzi na okniei miauczy jak opetana. Siedzi ten na kanapie, czasami chowa sie za piecykiem, czasem poprostu przysiadzie sobie i siedzi. W ogole ucieka jak sie wyciagnie do niej reke. No czasami... jak sie wola kici kici, to przychodzii sie lasi, strasznie lubi glaskanie, rozklada sie na plecy zeby ja glaskac po brzuchu. No nie wiem co jest z tym sikaniem.
Obrazek
'Nie myśl o tym, czego ci brak. Lepiej pomysl co mozesz zrobic z tym co masz!'

Brauni

 
Posty: 277
Od: Nie kwi 13, 2003 20:04
Lokalizacja: Poznan

Post » Pon cze 28, 2004 16:04

A jaki masz zwirek? Pestka ktora wzielam z podworka nie chciala siusiac do gruboziarnistego, zaakceptowala kuwete dopiero z Benkiem Compact, on jest bardzo drobniutki.

Mam nadzieje ze wszystko sie ulozy, jestes bardzo dzielna.
:ok:
Obrazek Obrazek

Ylva

 
Posty: 1985
Od: Pon kwi 07, 2003 16:59

Post » Pon cze 28, 2004 16:10

Może dodaj do tego żwirku/piasku trochę zasikanej treści?

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron