elektryczny pastuch

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 20, 2014 11:29 elektryczny pastuch

Witam, moja kotka Betii bardzo lubi przebywać na terasie ale nie mamy balustrady bo taras wychodzi na ogród, mamy tylko skrzynki z kwiatami ale Betii je ignoruje i zeskakuje do ogrodu gdzie jest narażona na kleszcze pod tujami, ucieczkę na ulicę jak ktoś otworzy furtkę no i wjeżdżające samochody.
Ignoruje już psikanie wodą co robimy jak widzimy że się zbliża do skrzynek z kwiatami no i jest to bardzo kłopotliwe. Betii jest bardzo sprytna.
Nie mam sumienia trzymać jej przez cały czas w domu jak jest piękna pogoda.

Pomyślałam, że dobrym rozwiązaniem był by mały elektryczny pastuch ale nie mogę odpowiedniego znaleźć bo na tarasie są płytki nie ziemia, nie chcę też żeby cały czas nosiła obrożę z nadajnikiem. Czy może mi ktoś coś doradzić

hendep

 
Posty: 2
Od: Czw cze 19, 2014 11:34

Post » Pt cze 20, 2014 12:13 Re: elektryczny pastuch

A nie sądzisz że elektryczny pastuch robi krzywdę zwierzęciu? Nie wiem może inni maja inne zdanie ja swojego jednak nie zmienię w końcu zwierz rażony jest prądem, czyż nie?
Zdecyduj się albo wychodząca lub nie, na każdego wychodzącego kota czeka niebezpieczeństwo, jeśli chcesz by była na dworze jednocześnie bezpieczna to albo osiatkuj taras albo postaw jej wolierę albo nie wypuszczaj. Proste.


Co do kleszczy to zaaplikuj jej preparat przeciw kleszczom.
Psy mają właścicieli , Koty służbę

Obrazek............Obrazek
Kotlet ...............................Lola

Mufin 24.XI.2014 [*] Duduś [*] 04.VI.2014 , biegajcie za TM Koteczki

Kot_let

Avatar użytkownika
 
Posty: 242
Od: Czw wrz 12, 2013 8:57
Lokalizacja: Lubelskie

Post » Pt cze 20, 2014 15:22 Re: elektryczny pastuch

Pomysl z elektrycznym pastuchem jest straszny. To niehumanitarny sposob i robienie zwierzeciu krzywdy. Kotu wychodzacemu mozna ograniczyc teren poprzez odpowiednie ogrodzenie terenu, zawsze kot wychodzacy na ulice bedzie narazony na auta, inne koty (moze zarazic sie chorobami wirusowymi), psy ktore jak wiadomo kota lubia scignac. Mozna tez wyprowadzac kota na smyczy. Na kleszcze sa skuteczne sposoby.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Pt cze 20, 2014 15:52 Re: elektryczny pastuch

Hendep, dziwny masz pogląd na możliwości kota. To zdanie: "moja kotka Betii bardzo lubi przebywać na terasie ale nie mamy balustrady" jest dla mnie zadziwiające :roll: Czy ty sądzisz, że gdyby na twoim tarasie była balustrada, kotka byłaby bezpieczna??? A co to za problem dla kota wskoczyć na balustradę! A potem zeskoczyć. Hop siup i kota nie ma.
Przedmówcy napisali już, a ja powtórzę: siatka na cały taras albo woliera w ogrodzie dla kota. Czyli mały "koci ogródek" osiatkowany dookoła, łącznie z "dachem". Tzn. od góry też musi być siatka. Bo kot wszędzie wylezie. Wpisz sobie w googlu "woliera dla kota", myślę że sporo zdjęć ci wyjdzie.
Na balkony/tarasy stosuje się siatki miękkie (giętkie), też sporo znajdziesz propozycji w googlu, również w sklepach zoologicznych (np. zooplus). Natomiast woliera w ogrodzie najlepsza byłaby z normalnej, drucianej siatki ogrodzeniowej, ze słupkami ogrodzeniowymi, w środku domeczek dla kotka, jakieś pierdółki, pieńki do drapania i wspinania - raj miałaby twoja kicia :201461

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pt cze 20, 2014 16:43 Re: elektryczny pastuch

Zobacz tuutaj: viewtopic.php?f=46&t=155379&start=690 po takim ogrodzeniu kot sie bedzie mogl wspinac :wink:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt cze 20, 2014 16:57 Re: elektryczny pastuch

Witam, takiej reakcji się spodziewałam : :201494 nie kupię pastucha, moja kicia nie przeskoczy cienkiej balustradki, wypróbowałam to w jednym kąciku gdzie najpierw zeskakiwała, włożyłam do skrzynki z kwiatkami szklaną deskę stołową i już się tam nie pcha ale oczywiście się wycwaniła i już skacze ze skrzynek przez kwiatki.

Wiem co zrobię, wzdłuż skrzynek balkonowych do środka od strony ogrodu powkładam jeden przy drugim kolorowe wiatraczki tylko muszę to tak zrobić żeby wiatr mi ich nie wyrywał.

Myślę że to spełni swoje zadanie, mam Ragdolla więc nie jest taka bardzo skoczna ale jak była mała to siatki w oknie przegryzała i to wszystkie w tym samym miejscu. :strach:
tak że osiatkowanie nie dla niej. :201461

Pozdrawiam

hendep

 
Posty: 2
Od: Czw cze 19, 2014 11:34

Post » Pt cze 20, 2014 17:45 Re: elektryczny pastuch

No i dzięki tym wiatraczkom twoja kicia rzecz jasna nie pójdzie sobie z tarasu na spacer :roll: :roll: :roll:

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pt cze 20, 2014 17:49 Re: elektryczny pastuch

No ale metalowej siatki ni przegryzie... na pewno nie przegryzie, chyba że ma zęby ze stali czy z czegoś tam :P
Czy Twoja siatka w oknach to taka typu "na owady" siateczka, miękka i z materiału, to nic dziwnego że ją przegryzła ... :roll:
A nie sądzisz że wiatraczki będą Ci kota straszyć? Wiatr zawieje i wszystkie zaczną wydawać dźwięki i kociasta w popłochu Ci ucieknie gdzie pieprz rośnie (nie mówię, że musi tak być, ale ... nic nigdy nie wiadomo, mój Kotlet wiatraka się nie boi, ale jak znienacka zawieje to się dyga)

" moja kicia nie przeskoczy cienkiej balustradki, wypróbowałam to w jednym kąciku gdzie najpierw zeskakiwała, włożyłam do skrzynki z kwiatkami szklaną deskę stołową i już się tam nie pcha ale oczywiście się wycwaniła i już skacze ze skrzynek przez kwiatki"
" mam Ragdolla więc nie jest taka bardzo skoczna "
Nie znasz możliwości kota, to że przez jakiś czas nie przeskakiwała nie znaczy że nie przeskoczy :wink: , zwłaszcza że Ragdolle to niemałe koty
Psy mają właścicieli , Koty służbę

Obrazek............Obrazek
Kotlet ...............................Lola

Mufin 24.XI.2014 [*] Duduś [*] 04.VI.2014 , biegajcie za TM Koteczki

Kot_let

Avatar użytkownika
 
Posty: 242
Od: Czw wrz 12, 2013 8:57
Lokalizacja: Lubelskie

Post » Pt cze 20, 2014 17:50 Re: elektryczny pastuch

Oj, przecie sa siatki ktorych kot nie przegryzie chocby chcial z calych sil. U nas kotka nie tyka siatki na balkonie, ale kocur robil nie raz podchody - a nie jest to juz maluszek, nie bylo zmiluj, nie udalo mu sie. Przestal probowac.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Nie cze 22, 2014 8:48 Re: elektryczny pastuch

I co wiatraczki zdały egzamin ? :mrgreen:
Psy mają właścicieli , Koty służbę

Obrazek............Obrazek
Kotlet ...............................Lola

Mufin 24.XI.2014 [*] Duduś [*] 04.VI.2014 , biegajcie za TM Koteczki

Kot_let

Avatar użytkownika
 
Posty: 242
Od: Czw wrz 12, 2013 8:57
Lokalizacja: Lubelskie

Post » Nie cze 22, 2014 16:00 Re: elektryczny pastuch

Kot_let pisze:I co wiatraczki zdały egzamin ? :mrgreen:


Wiatraczki zdawaly egzamin w odstraszaniu golebi z balkonu (w tej chwili golebie sa cwane i sie juz nie boja :twisted: ), ale czy w powstrzymaniu kota przed wychodzeniem z tarasu? Ciekawam wielce :mrgreen:

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Nie cze 22, 2014 19:12 Re: elektryczny pastuch

kotelsonciorny pisze:
Kot_let pisze:I co wiatraczki zdały egzamin ? :mrgreen:


Wiatraczki zdawaly egzamin w odstraszaniu golebi z balkonu (w tej chwili golebie sa cwane i sie juz nie boja :twisted: ), ale czy w powstrzymaniu kota przed wychodzeniem z tarasu? Ciekawam wielce :mrgreen:


Jam też , dlategoż pytam , może też wykorzystam patent jak działa :twisted:
:1luvu: wiatraczki :1luvu:
Psy mają właścicieli , Koty służbę

Obrazek............Obrazek
Kotlet ...............................Lola

Mufin 24.XI.2014 [*] Duduś [*] 04.VI.2014 , biegajcie za TM Koteczki

Kot_let

Avatar użytkownika
 
Posty: 242
Od: Czw wrz 12, 2013 8:57
Lokalizacja: Lubelskie

Post » Nie cze 22, 2014 20:33 Re: elektryczny pastuch

Co ma piernik do wiatraka :roll:
Ragdoll muchy, ptaka na krawędzi / na parapecie nie zobaczy? Nie skoczy?
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości