Kotka nie robi siku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 10, 2014 20:59 Kotka nie robi siku

Witam,
od 3 dni zauważyłam, że moja kotka robi siku do kuwety mniej więcej co 2 dzień.
Przed wczoraj zero moczu tylko kupka, wczoraj pełny woreczek a dzisiaj znowu nic.
Myślicie że może to być spowodowane tymi upałami i po prostu jej organizm pobiera więcej wody?
Kotka ma ponad 1,5 roku i jest po sterylizacji.
Na pewno nie robi nigdzie po kątach bo przeszukałam całe mieszkanie.
Proszę o pomoc.

Jestem nowa na forum, więc przepraszam jeśli piszę w złym miejscu.

Rysiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Wto cze 10, 2014 20:53

Post » Śro cze 11, 2014 5:03 Re: Kotka nie robi siku

trzeba się koniecznie przejść do weta!
I kto tu mruczy<- to nasz blog, można poczytać i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie
kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

hikora

 
Posty: 763
Od: Czw sie 23, 2012 5:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 11, 2014 7:23 Re: Kotka nie robi siku

porozstawiaj więcej miseczek z wodą w domu (na lato ustawiam 2 dodatkowe miski), kot będzie sobie leżał na parapecie zobaczy miskę z wodą i napije się, jak będzie na podłodze się czymś bawił to zobaczy inną miskę i zajrzy do niej i też troszkę sobie zmoczy pyszczek. Poza tym jeśli nadal taki stan będzie się utrzymywał to idź do weta, albo od razu jak się bardzo martwisz. U mnie kot nie miał takich problemów, jedynie teraz mniej je, ale ja też mniej jem przez lato.

Kori Yoitama

 
Posty: 97
Od: Wto maja 28, 2013 9:41

Post » Śro cze 11, 2014 7:46 Re: Kotka nie robi siku

Idź do lekarza :!: .
Dopajaj. Można delikatnie strzykawką, z boczku pod kiełek. Uważaj, żeby się kota nie zachłystnęła.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro cze 11, 2014 17:32 Re: Kotka nie robi siku

Rozstawiłam rano miseczki, a w kuwecie dalej sucho.
Jutro pojadę do weterynarza i zobaczymy.
Dziękuję za pomoc! :)

Rysiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Wto cze 10, 2014 20:53

Post » Śro cze 11, 2014 18:26 Re: Kotka nie robi siku

Idź koniecznie, dla świętego spokoju. Moja nie była w kuwecie od 24h, właśnie wróciłam od weta. Zobaczył, że mocz w pęcherzu jest i powiedział, że w takie upały koty mniej sikają, więcej wody przez pysk wychodzi, a kotki z reguły się nie przytykają. Pytałam się czy mam dopajać, to powiedział, że nie na siłę, żeby jej nie stresować. Daję jej wyłącznie mokrą karmę, i próbowałam już wszystkie aromatyzowane wody i u niej nic nie działa. Jak nie chce to nie wypije :(

Tydzień temu robiłam im kontrolne badania krwi i moczu, nerki w porządku.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Sob cze 21, 2014 21:09 Re: Kotka nie robi siku

Z kotkiem wszystko dobrze :)
Chyba po prostu mniej piła. Teraz zostawiamy jej odkręconą wodę w kranie na kilka minut bo woli chyba taką świeżą :)
Dziękuję za pomoc! :)

Rysiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Wto cze 10, 2014 20:53

Post » Sob cze 21, 2014 21:43 Re: Kotka nie robi siku

Dobrym rozwiązaniem są fontanny dla kotów.
Moje nie piją wcale, dolewam im wodę do miseczek z jedzeniem (mokrym).
Sikają 3-5 razy dziennie.
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob cze 21, 2014 23:56 Re: Kotka nie robi siku

Koniecznie dopajaj kota. Co jada? Jeśli w dużym stopniu suchą karmę, to nic dziwnego, że nie sika, ta karma potrzebuje wody do strawienia i niewiele jej wydziela się z moczem.
Niestety, taki stan po jakimś czasie powoduje bardzo często choroby układu moczowego (kamienie)
Koniecznie wprowadzaj do pożywienia kota sporo płynów, np. dodawaj odrobinę wody do mokrej karmy, dawaj mleko, o ile nie ma po nim biegunki
Możliwy jest też inny wypadek, zdarza się rzadko, ale zdarza: kot może z obserwacji nauczyć się samodzielnie sikać wzorem człowieka do sedesu, wanny, brodzika, umywalki czy nocniczka dziecka. Znałam kota, który tak się załatwiał do nocnika i odkryto to dopiero po paru miesiącach awantur "kto wysadził dziecko i nie sprzątnął nocnika" :ryk:
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie cze 22, 2014 0:34 Re: Kotka nie robi siku

Z tym nocnikiem to fajne .u mnie było podobnie tylko nocnik przeznaczyłam naście lat temu na pojemnik do picia dla kotów/był stabilny/.I przy zmianie wody zastanawiałam się czemu ona żółta.Aż złapałam kote jak siedziała na nocniku i robiła sio.Myślałam ,ze padnę.

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 487 gości