Zmiana karmy - koty wymiotują :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 08, 2014 19:51 Zmiana karmy - koty wymiotują :(

Zmieniłam kotom karmę na lepszą ( wcześniej purina one, sanabelle) : taste of the wild sucha oraz smilla puszki.
Koty jadły w miarę chętnie ale po pierwszej porcji 2 zaczęły silnie wymiotować po suchym a dzień wcześniej jeden wymiotował po puszcze smilla.

Nową suchą dostały wczoraj wieczorem i troszkę rano - wymioty były rano oraz niedawno - wróciliśmy ze spaceru a tu pól kuchni "zarzygane".
Na obiad dostały surowiznę ( wątróbki kurze) w wymiotach były też pogryzione i niestawione kawałki surowizny :(
Surowiznę już jadały, niechętnie ale nie było po nich wymiotów.

Nigdy nie mieliśmy problemu przy zmianach karm.

Zmieszałam im karmę nowa i starą w proporcjach 1(nowa) do 3 (stara).
Ile czasu potrzebuje aby stwierdzić, że jednak nie jest to karma dla moich kotów?

yield

 
Posty: 37
Od: Pt wrz 30, 2011 12:54

Post » Nie cze 08, 2014 21:07 Re: Zmiana karmy - koty wymiotują :(

Na pewno stopniowo zmieniamy karmę-ja zwiększałam ilość przez ok miesiąc dochodząc do 100% nowej.Póki co sucha, wkrótce zabieram się za mokrą.To duża zmiana więc myślę, że pomału trzeba działać. Też mi się spieszyło ale efektem były biegunki :/ A co do smilli mój kocur miał ok 2 razy wodospadzik zaraz po zjedzeniu-odstawiłam i ok więc może mu po prostu nie podchodzi. Kotka ok, ale nie dawałam im więcej.

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Pon cze 09, 2014 14:57 Re: Zmiana karmy - koty wymiotują :(

Na razie zmieszałam suchą w powyższych proporcach. Dzis dałam smille, pomieszałam z starą mokrą karma pół na pół. Nie wiem co będzie jak wrócę do domu. mam nadzieje ze nie będzie wymiotów ;(

yield

 
Posty: 37
Od: Pt wrz 30, 2011 12:54

Post » Pon cze 09, 2014 16:27 Re: Zmiana karmy - koty wymiotują :(

Nie dawaj karmy tak dużo jak poprzedniej - człowiek odruchowo sypie tyle, co do tej pory, a tymczasem te karmy, jako lepsze, o wiele szybciej nasycają.
W praktyce kot zjada wszystko, co nasypane - i zwraca nadwyżkę ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, florka, Google [Bot] i 542 gości