(2)WAW.. Tato (*)..Milenka kończy 10 LAT !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 31, 2016 12:32 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Od początku choroby ma mierzone ciśnienie na każdej wizycie. Dotąd było 130,140, choć w grudniu przed świętami też miała pierwszy pomiar 190 a po przerwie i zestawieniu Miki bez wetow w gabinecie kolejny pomiar był prawidłowy,dwa dni później u dr Neski też prawidłowy. Teraz ciśnienie mierzyla asystentka i miała problem z uruchomieniem urządzenia, sporo generała przy ogonie Miki zanim zrobiła pomiar.i nie chciała go powtarzać bo stwierdziła że kotka jest zestresowana i nie będzie to miało większego sensu.
Mi się wydaje, że to stres no ale..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw mar 31, 2016 12:54 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

to prawdopodobnie ma ok ciśnienie a tylko pod wpływem emocji rusz jej tak wysoko. Spytałabym się Neski może co ona sądzi o takich wynikach ale podalabym jej to porownawczo , tak jak Ty teraz .

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Czw mar 31, 2016 13:08 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

asia2 pisze:to prawdopodobnie ma ok ciśnienie a tylko pod wpływem emocji rusz jej tak wysoko. Spytałabym się Neski może co ona sądzi o takich wynikach ale podalabym jej to porownawczo , tak jak Ty teraz .

Wysyłając wyniki krwi napisałam jej o tym ciśnieniu właśnie tak i ona nic o tym nie wspomniała i nie kazała nic zmieniać w lekach.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw mar 31, 2016 13:13 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Jest pytanie, czy ten wzrost kreatyniny jest na tyle istotny, żeby szukać jego innych niż zmiany w nerkach, przyczyn.
Mika czuje się w miarę dobrze, znowu dostała rujki wczoraj.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw mar 31, 2016 13:31 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Marzeniu, ściskam gorąco!!!
Posłuchałabym Neski!
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Czw mar 31, 2016 13:47 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Też mi się wydaje, że ten wynik pomiaru ciśnienia może wynikać ze stresu. I z tego co kojarzę, to Mice zdarzało się mieć wcześniej wyższą kreatyninę więc trudno chyba mówić o jakimś pogorszeniu.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw mar 31, 2016 13:48 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

jerzykowka pisze:Marzeniu, ściskam gorąco!!!
Posłuchałabym Neski!

Dzięki Asiu, też tak czuję. Ale wiesz jak jest, nie chcę czegoś przegapić.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw mar 31, 2016 13:50 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

fili pisze:Też mi się wydaje, że ten wynik pomiaru ciśnienia może wynikać ze stresu. I z tego co kojarzę, to Mice zdarzało się mieć wcześniej wyższą kreatyninę więc trudno chyba mówić o jakimś pogorszeniu.

No właśnie, też tak myślę. Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ta potrzeba włączenia lotensinu, gdyż dla mnie ten wzrost nie jest bardzo wielki i znaczący. Mika najgorszą krea miała 3,3.
Dzięki za Wasze opinie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt kwi 01, 2016 19:23 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Zatroszcz się o siebie troszeczkę... :201461
Z fosforem to trochę niedobrze, powinien być niższy. I tak, renagel powinien być podawany w bliskich okolicach jedzenia, to z jego powodu mogła podskoczyć kreatynina.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt kwi 01, 2016 20:40 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Marzena zarówno kreatynina jak i ciśnienie moglo podnieść się ze stresu. Zresztą ten skok kreatyniny wg mnie nie jest niepokojący.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Pt kwi 01, 2016 21:00 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

taizu pisze:Zatroszcz się o siebie troszeczkę... :201461
Z fosforem to trochę niedobrze, powinien być niższy. I tak, renagel powinien być podawany w bliskich okolicach jedzenia, to z jego powodu mogła podskoczyć kreatynina.

Daję renagel przed jedzeniem i potem staram się w miarę szybko dać sniadanie - Mika dostaje jeść jaieś mas 10-15 minut po podaniu leku. Ale nie zawsze zjada. Jest bardzo setresowana dawaniem leków no i nie zawsze od razu chce jeść, czasem zje, ale czasem tylko skubnie trochę, a je później, dużo później.
Poza tym leki i kroplówki dostaje rano, tzn. jak wstaję to zaczynam dzień od leków, a ona najwięcej zjada w ciągu nocy, przychodzi kilka razy do miski i w sumie zjada całą kolację, nawet z górką (nakładam jej więcej, aby starczyło na całą noc). Ostatni raz potrafi zjeść tak z godzinę przed renagelem.
Nie wiem jak to ustawić, żeby było lepiej.
Faktem też jest to, ze ptrzed badaniami był chyba tydzień co najmniej przerwy w renagelu, bo nie doszedł od pani, od której kupowałam. Może to też miało znaczenie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt kwi 01, 2016 21:01 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

asia2 pisze:Marzena zarówno kreatynina jak i ciśnienie moglo podnieść się ze stresu. Zresztą ten skok kreatyniny wg mnie nie jest niepokojący.

dzięki Asiu, oby tak było. :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob kwi 02, 2016 15:58 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Dr Neska odpisała, że ma dyleat, bo nie wie, na ile wiarygodne są te pomiary. Ale w związku z brakiem białkomoczu wstrzymałaby się z włączaniem tego typu leków. Kontrolne badania mam zrobić za ok. 3 miesiące.
A tymczasem Mika kontynuuje ruję. Liże się przy tym więcej i chyba zakłaczyła znów (mam nadzieję) i wczoraj i dzisiaj zwymiotowała sniadanie. Zresztą wymiotują też Nutka i Notka. Mimo dawania odkłaczacza. Jutro przy dawaniu leków nałożę jej pasty na futro, jeśli będę pamiętać :oops:
W nocy dostała ognia w gardle. nie pomogły spray do gardła ani tabletki do ssania. Ból był niewyobrażalny, pierwszy raz w życiu zięłam ibuprom z powodu bólu gardła, bo nie mogłam w ogóle spac. Teraz leżę włóżku z temperaturą. Już po polopirynie, zaraz się zbiorę, zeby poodkurzać., bo już dawno na to czas.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob kwi 02, 2016 21:20 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Marzenia11 pisze:
asia2 pisze:Marzena zarówno kreatynina jak i ciśnienie moglo podnieść się ze stresu. Zresztą ten skok kreatyniny wg mnie nie jest niepokojący.

dzięki Asiu, oby tak było. :ok:

Nie jestem specem ale przeszłam ostatnio sama wzrost ciśnienia i kreatyniny przed rezonansem. Nerwy. Zaskoczono mnie, nie umiejętnie pobrano krew...
Nie dopuszczono mnie wtedy do badania.

Rujka też ma znaczenie w tym wszystkim bo kot może mniej pić i bardziej być zestresowany ogólnie. To ciężka "choroba" u kocicy mająca zły wpływ na organizm. Nerwy w ogóle związane z całym zamieszaniem w około niej też mają znaczenie.

Kciuki wielkie :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob kwi 02, 2016 21:52 Re: (2) WAW-Mikuś nerkuś..Tato (*) czy zaświeci dla mnie sło

Dziękuję Asiu.
Leżę z gorączką, co spadnie to podskoczy. Teraz jest niższa to wykorzystam to i zbiorę się do dania kotom jedzenia. Mika prawie nic dziś nie jadła, teraz przyszła i dusi ją klakowy kaszel.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, KennethLulky i 65 gości