(2)WAW.. Tato (*)..Milenka kończy 10 LAT !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 24, 2015 7:47 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Z innych wieści - przyszły wyniki hispatu trzech wycinków pobranych od DeeDee: zmiana za uszkiem jest nowotworem łagodnym, ktorego całościowe usunięcie daje kompletne wyleczenie, a w pyszczu zostały potwierdzone plazmocytarno-limfocytarne zapalenie dziąseł, czyli komorek nowotworowych nie ma. Zapalenie zostało okreslone jako ciężkie i przewlekłe. Niestety DeeDuś znow ma czerone dziąsełka. Przestała jeśc mokrą karmę, je chrupki tylko, ale dopoki je i ma dobry humor to jej nigdzie nie będę po lekarzach ciągać. Tym bardziej, że uważam, że to znów się uatywnił caliciwirus - jak sobie z cholerstwem poradzić, znacie jakies preparaty?

Milenka łysa. Ma załozona obrózkę i - albo to widzenie zyczeniowe, albo nie - możde troche łagodniej się wylizuje. Kupiłam 4kg calma (był w promocji, ale i tak ogrom kasy) i.... kotecki, wszystkie razem, wolą bezbozowego Purizona! Nawet DeeDee po raz pierwszy w zyciu je coś innego niż RC i mając w misce z jednej strony wsypanego Purizona a z drugiej RC wybiera Purizona! No szok. To karma zwłaszcza dla Mileny, bo zawiera uspokajający tryptofan, ale cóż... Niestety Notusia się uczuliła na Purizona (jak każda bezzbożówka zawiera rybę), i ona faktycznie zajada RC.
Notusia często wymiotuje. W maju zabieram jednego kota na przegląd. Którąś z czarnych sióstr. Zobaczę, ktora wlezie do transportera bądź którą łatwiej będzie zlapać. :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt kwi 24, 2015 10:46 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Marzena to za uszkiem to cos nowego u DeeDee? czy ja przeoczyła? Wycięte jest już? Masz z nią kłopot. Dobrze że choć w paszczy nie ma zaskoczenia ... ale też nie fajnie:(

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Pt kwi 24, 2015 10:49 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

asia2 pisze:Marzena to za uszkiem to cos nowego u DeeDee? czy ja przeoczyła? Wycięte jest już? Masz z nią kłopot. Dobrze że choć w paszczy nie ma zaskoczenia ... ale też nie fajnie:(

Przeoczyłaś :wink: bo pisałam o tym. Chyba :mrgreen: I jest wycięte i właśnie zbadane histopatologicznie. :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw kwi 30, 2015 4:49 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Za nami kolejny emocjonujący, wyjątkowo, tydzień.
Wprawdzie plany były bardziej relaksujące,ale wyjeżdżam na chwile z zamiarem głębokiego odpoczynku pomiędzy zalatwianiem różnych spraw. Nie wzięłam ze sobą nawet laptopa. Stadko wyposazone w sucha karmę zostało w domu.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw maja 07, 2015 9:31 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

DeeDee pokonała infekcję. Dziąsełka ciemnoróżowem czyli lepiej. No i nawet mięso zjadła.
Zaskoczyła mnie swoim dobrym humorem i pomysłem na zabawę - schowana :ryk: za nogą od krzesła polowała na .... baterię :mrgreen: paluszek 3A. Ale się rzucała, warczała, biegała po całym mieszkaniu itp.
Milena też lepiej - już drugi raz z rzędu przychodzi do mnie do łóżka na głaskanie mimo obecności innych kotów. Brzuch cały czas łysy - futerko nie odrasta, czyli ciągle się liże. No ale nie ma nowych wylizanych miejsc, choć nie wiem czy to jest jakieś pozytywne.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw maja 07, 2015 20:12 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Zuch dziewczyny!
Może nie wylizuje, u mnie jedna wylizała się w zeszłym roku ze stresu, i placki dotąd ma łyse, choć już się nie wylizuje
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro maja 13, 2015 18:55 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Dokładnie 4 lata temu przed 20 przyjechała do mnie wychudzona,zaropiała,zdziczala i smierdzaca Mikunia.
Dziś to największy przytulak w stadzie, gramolaca się w każdej okazji na kolana i spiaca wtulona w moja szyję z lebkiem położonym na moim policzku.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 13, 2015 19:02 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Tak bym chciała, żeby moja Ogrynia dała się choć pogłaskać. Ale nic z tego :(
Jeszcze.....
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
Justynka [*] 26.8.2011 Piglunia [*] 29.9.2011 Babunia [*] 24.11.2014 Rysio [*] 10.10.2016 Ogrynia-zaginęła 8.10.2011 odnaleziona 25.02.2012 zm. 26.11.2018, Tosia [*] 25.03.2019

Iwonami

 
Posty: 5474
Od: Wto sie 10, 2010 21:53
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro maja 13, 2015 19:48 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Mika się oswoila przy okazji. Na pewno pomocne było spędzenie 10 dni w klatce po operacji. Ale to jest kotka ucząca się przez obserwacje zachowania innych kotów. Ja tylko pod wpływem impulsu w tamtym roku dwa razy wzięłam ja na kolana. I teraz mam przechlapane :mrgreen:
Wracam do stadka kompletnie wykończona po dwóch ciężkich dniach.. Dziś się ukulam na okoliczność testów w kierunku alergii.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt maja 15, 2015 20:24 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Marzenia11 pisze:Mika się oswoila przy okazji. Na pewno pomocne było spędzenie 10 dni w klatce po operacji. Ale to jest kotka ucząca się przez obserwacje zachowania innych kotów. Ja tylko pod wpływem impulsu w tamtym roku dwa razy wzięłam ja na kolana. I teraz mam przechlapane :mrgreen:
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob maja 16, 2015 13:11 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Dzisiaj przed 8 z hukiem spadła że ściany druga półka, ukochana Mileny, jej azyl i miejsce odpoczynku i spania. Uszkodzila sciane i drapak. Milena siedzi w szafie i się lize.
Dee Dee znów zaglucona i się slini, w oczkach ma herpesowe brudy. Od wczoraj podaje jej lizyne.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon maja 18, 2015 22:55 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Dziś iędzy 4 a 8 miałam kocie rzyganko - przewodziła Mika, tak mniej więcej co 15 minut a za nią Notka. Jedzonko. Mika była wyraźnie głodna, więc po każdym epizodzie probowała jeść aby po 10 minutach oddać to co zjadła, chrupkki itp. Po chyba 3 razie była biedna i nawet nie mruczała tylko sobie leżała koło mnie.
Wróciłam wieczorem, nic nie znalazłam, dałam Mice trochę śmietanki, bo była bardzo głodna, aż miauczała, zaraz kolacją i okazę się.
DeeDee lepiej - dzisiaj już łobuzowała i je chrupki.
ilena wulkan energii , ale liże się. Od soboy podaję CalmCat plus - jedna na efekty troche trzeba poczekać. Strasznie mi jej żal, dzisiaj stojąc na fotelu patrzyła na ślad po półce - ona zawsze tam odpoczywała.
Nutce okropnie śmierdzi z pyska - jakos nawet się nasiliło. Do tego syopnia, ze jak przyjdzie do mnie w nocy spać i ziewnie to się budzę.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto maja 19, 2015 9:12 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

Dzisiaj rano znów rzyg sniadaniowy. Muszę kupić coś na kłaki. Jeszcze się nie martwię, bo oprócz wymiotów nic nie dzieje się niepokojącego, może to że Mika mniej je niż wcześniej. Ale przeciez była badana jakiś miesiąc teu wzdłuż i wszerz więc to mnie trochę uspokaja.

Strzeliłam sobie wczoraj dwie foty płuc - dzisiaj odbieram wynik...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto maja 19, 2015 10:19 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

za dobre wyniki :ok: :ok: :ok:

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Wto maja 19, 2015 10:47 Re: (2) WAW-Badamy się,wszystkie..Mika jest zdrowa :)

asia2 pisze:za dobre wyniki :ok: :ok: :ok:

Dzięki.
Jeszcze nie byłam w sprawie klatki bo mamy od niedzieli kłopot w postaci 6miesiecznego gowniarza wywalonego przez właściciela do piwnicy. Dramat po prostu. Wczoraj był tak głodny że zjadł w ciągu trzech minut półtorej saszetki felixa.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kotcsg i 154 gości