Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 02, 2014 23:45 Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Cześć,

Tygrys ma już 15 lat, ale jest energiczny. Wychował się w bloku z możliwością wychodzenia na dwór (3 lata), później mieszkał na wsi gdzie chodził wszędzie, 3 lata temu dołączył do mnie na studiach i mieszkamy w kawalerce, a na wieś jeździmy na weekendy. Kiedyś jadł whiskas suchy i w saszetkach i do tego whiskas na kłaczki. Czasami w kale pojawiała się krew. Od jakichś trzech miesięcy je Royal Canin Sterilised 12+. Kupy zrobiły się ładne.

Ostatnio złapał kleszcza na wsi i tam też weterynarz go wyciągnął. W środku tygodnia dostał Milbemax na odrobaczenie. Tydzień później znowu byliśmy na wsi, ale kleszcza znalazłem dopiero parę dni po powrocie i od razu do weterynarza też wyciągnięty. Dzień później znalazłem kolejnego i poszedłem do innego weterynarza. Tam kleszcz został wyciągnięty. Tygrys dostał zastrzyk jeśli dobrze rozczytuję pismo weterynarza "Meloven" 0,3ml. Dostał też Flevox przeciw pchłom i kleszczom jakby co w dawce dla zwierząt 2-10kg. (A sam ma równo 5kg.) Ta wizyta była w sobotę.

W nocy z soboty na niedzielę zwymiotował, wymiociny żółte, twarde (znalazłem rano i nie wiedziałem czy to on czy pies). Zachowuje się normalnie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zaczął kopać w kuwecie nagle przestał i zwymiotował obok kuwety. Też na żółto. Chwilę potem wrócił do kuwety i wypiął się, stękał i pojękiwał i zrobił bardzo twardą kupę. Po czym chciał jeść ale schowałem mu miskę.

Poszliśmy do weterynarza. Temperatura w porządku. Brzuszek wymacany i wszystko ok. Dostaliśmy pastę Malt CH na kłaki, z niechęcia ale zjadł. Dostał też parafinę 3ml wstrzykiwałem mu do buzi.

O 20 zwymiotował, wymiociny żółte, rzadkie. Chwilę po drugiej połowie dawki pasty i oddaniu moczu. Parafina "przyszła z apteki" dopiero po tym wymiotowaniu i wtedy mu ją podałem.

Teraz o 23.50 znowu zwymiotował, wygląda jak takie do połowy strawione jedzenie. Dodaję foto.
Obrazek

Szczepiony był przez pierwsze 3 lata, później jakoś tak wyszło, że nie, a przy ostatniej wizycie z kleszczami zaplanowaliśmy, że niedługo go zaszczepię.

Co to może być? Raczej niczego nie mógł połknąć. Pije normalnie, je normalnie, ma 15 lat więc sypia sporo, ale podrapuje dywan, mruczy, przytula się, nie jest jakiś osłabiony (tak na oko), jak pisałem temperatura w normie, weterynarz w brzuchu nic nie wyczuła. Stresu raczej nie było, chyba, że wizyta u wet, ale był spokojny.

Na kleszczowe choroby to nie wygląda, na panleukopenię chyba też. Co robić? Może kupić mu saszetkę Royala zamiast chrupków? Apetyt ma mimo wymiotowania.

Aaaa z kwiatków, to mamy tylko malutkiego cisa (3 cm sadzonka) i raczej nie interesował się nim, oraz tymianek na stole, do którego raczej też nie podchodził. Była też lawenda, ale zaczęła padać i poszła na parapet zewnętrzny.

Psiej karmy raczej też nie mógł zjeść (RC Gastrointestinal Low Fat / Hills ID Low Fat), bo pies je od razu całą porcję. Wodę podpija psu, z wanny i na końcu swoją :) Od paru miesięcy nie dostaje już żadnych resztek, typu surowe mięso przy krojeniu, chociaż prosi.

Proszę o pomoc :(

stk90

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon cze 02, 2014 23:18

Post » Wto cze 03, 2014 6:05 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Objawy są niepokojące, moim zdaniem.Ale to już sprawa weta, poszukaj może na podforum Weci Polecani jakiegoś dobrego w Twojej okolicy.
Nie ma sensu szczepić tak wiekowego kota, tylko przeciwko wściekliźnie, jeśli jest wychodzący.
Dlaczego nie dajesz mu sparzonego, surowego mięsa ( tylko nie wieprzowiny) ? To najlepsze i najzdrowsze jedzenie dla kota.

ewar

 
Posty: 54957
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 03, 2014 8:55 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

kiedy je te karme? czy wymioty pojawily sie od kiedy go przestawiłaś?
kot ma 15 lat zrob podstawowa morfologie nerki watroba cukier itp

meloven to lek przeciwbólowy po cholere dawal kotu przeciwbólowy na kleszcza? 8O
http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/doc ... 065105.pdf

mógł sie zatruc tym lekiem - nie wiem w jakim stężeniu kot mial to podane

zrob badania krwi
Kotka Milka
 

Post » Wto cze 03, 2014 9:23 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Cis jest trujący, usuń go z zasięgu kota :!:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto cze 03, 2014 9:36 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

No właśnie doktor jest polecana na forum. Cisa już usuwam z zasięgu. Noc przespał przy mnie, spokojnie. Po wczorajszej "akcji" wskoczył mi na kolana jak zawsze i mruczał, także zachowuje się jak zawsze.

Karmę RC je od jakichś 3 -4 miesięcy i odkąd ją je to poprawiła się kupa i zrobił się jakby żywszy, zdrowszy.

Może to po tym melovenie? Parafinę teraz zjadł z chęcia, kupiłem mu saszetki royala intensive. Dałem mu trochę saszetki zmieszanej z pastą od weta, bo pasty samej nie chciał.

Drzemał i obudził się z takim jakby chciał wypluć kłaczek ale nic nie wypluł. Podjada, zachowuje się normalnie. Obserwuję go cały czas.

stk90

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon cze 02, 2014 23:18

Post » Śro cze 04, 2014 23:16 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Wczoraj zwymiotował dwa razy. Za pierwszym w wymiocinach była duża kulka sierści polepiona (wyglądała jak mix sierści i plasteliny). Drugim razem mniej, trochę jedzenia. Zrobił taką półmiękką kupę.

Dzisiaj nie wymiotował. Zrobił kupę, połowa taka ładna, a połowa rzadka. Wydaje mi się, że chodziło o te kłaki. A rzadka kupa to chyba od parafiny i pasty na kłaki.

Tak jak pisałem wcześniej zachowuje się normalnie, żywotny, skacze, ma apetyt.

Prawdopodbnie i tak zrobię badania krwii dla pewności.

stk90

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon cze 02, 2014 23:18

Post » Czw cze 05, 2014 13:06 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

badania krwi nie zaszkodza
moze faktycznie to kłaczki podajesz bezo-pet? malt soft gimpeta lub cos innego? jak nie to polecam ewentualnie karme RC fibre
Kotka Milka
 

Post » Czw cze 05, 2014 17:13 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Jak kot nadal będzie wymiotował to ja bym poszła jeszcze do innego weta- u mnie tez kot wymiotował i okazało się , że wetki wina,leczyła na oślep, a po zmianie wyleczyliśmy kota zwykłą kroplówką. Ale przedtem zdążył się odwodnić dzięki Pani nr 1 :/

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Czw cze 05, 2014 22:52 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

Już dwa dni minęły bez wymiotów. Podaję parafinę i pastę CH Malt. Parafinę chętnie wylizywał, a pastę musiałem mieszać z karmą z saszetki. Apetyt dopisuje, wesoły jest, wszystko chyba dobrze. Niedługo zrobię badania tak na wszelki wypadek. Dzięki za pomoc:)

stk90

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon cze 02, 2014 23:18

Post » Pt cze 06, 2014 7:56 Re: Kot wymiotuje i nie ma niepokojących objawów

stk90 pisze:(...)
Tygrys ma już 15 lat,(...)

Kota w tym wieku trzeba badać. To już starszy pan :wink:
stk90 pisze: (...) wymiociny żółte,(...)


stk90 pisze:(...)zwymiotował obok kuwety. Też na żółto.(...)

stk90 pisze:(...)O 20 zwymiotował, wymiociny żółte, rzadkie. (...)

Rozumiem, że wymioty na razie ustąpiły, ale wydaje mi się, że jest problem z drogami żółciowymi.
Dobrze, że podjąłeś decyzję o badaniach: zwróć uwagę na wątrobę, pęcherzyk żółciowy. Może jakieś USG by się udało zrobić?
Kompleksowy przegląd zdrowia kotkowi w takim wieku się należy.
:ok:
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości