Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 05, 2014 12:29 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

violet pisze:Jest jeszcze Kinia098 z Darłowa, działa w Dąbkach i Koszalinie,
na pewno coś doradzi :ok:


Do Kini098 nie mam możliwości napisać - a chyba by się przydało... Coś w ustawieniach nie tak. Może ktoś ze sttrszych forumowiczów zna Kinię i podeśle jej link do wątku?
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Czw cze 05, 2014 14:13 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Gata_Negra pisze:
violet pisze:Jest jeszcze Kinia098 z Darłowa, działa w Dąbkach i Koszalinie,
na pewno coś doradzi :ok:


Do Kini098 nie mam możliwości napisać - a chyba by się przydało... Coś w ustawieniach nie tak. Może ktoś ze sttrszych forumowiczów zna Kinię i podeśle jej link do wątku?


Wyślę.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw cze 05, 2014 14:49 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Ok, przeczytałam pierwszy post.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dotrzeć do tej wetki.
Podejrzewam, że jeśli zalazłyby się fundusze na sterylizacje i paliwo, pomogłaby opanować sytuację.
Skoro w zimę jeździła co dwa dni do tej koteczki... pewnie nie stać jej na szersze działanie i na tym skończyła się jej pomoc.
Znalazłam w internecie, że gmina Dziwnów ma 10 tys. na same sterylizacje bezdomnych kotów.
A także rejestruje " pomagaczy ". Warto byłoby zadzwonić do ochrony środowiska i zapytać, czy są tacy ludzie, którzy czynnie działają, sterylizują i mogliby pomóc. Próbowałam się teraz dodzwonić, ale już za późno.
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Czw cze 05, 2014 19:37 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

kinia098 pisze:Ok, przeczytałam pierwszy post.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dotrzeć do tej wetki.
Podejrzewam, że jeśli zalazłyby się fundusze na sterylizacje i paliwo, pomogłaby opanować sytuację.
Skoro w zimę jeździła co dwa dni do tej koteczki... pewnie nie stać jej na szersze działanie i na tym skończyła się jej pomoc.
Znalazłam w internecie, że gmina Dziwnów ma 10 tys. na same sterylizacje bezdomnych kotów.
A także rejestruje " pomagaczy ". Warto byłoby zadzwonić do ochrony środowiska i zapytać, czy są tacy ludzie, którzy czynnie działają, sterylizują i mogliby pomóc. Próbowałam się teraz dodzwonić, ale już za późno.



Super!

Ja też spróbuję, albo będę do nich pisać. Im więcej osób zareaguje, tym lepiej.
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Czw cze 05, 2014 20:48 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

kinia098 pisze:Ok, przeczytałam pierwszy post.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dotrzeć do tej wetki.
Podejrzewam, że jeśli zalazłyby się fundusze na sterylizacje i paliwo, pomogłaby opanować sytuację.
Skoro w zimę jeździła co dwa dni do tej koteczki... pewnie nie stać jej na szersze działanie i na tym skończyła się jej pomoc.
Znalazłam w internecie, że gmina Dziwnów ma 10 tys. na same sterylizacje bezdomnych kotów.
A także rejestruje " pomagaczy ". Warto byłoby zadzwonić do ochrony środowiska i zapytać, czy są tacy ludzie, którzy czynnie działają, sterylizują i mogliby pomóc. Próbowałam się teraz dodzwonić, ale już za późno.

Kinnia dzięki za informację
Rewal - II najbogatsza w Posce gmina przeznaczyła na koty 3000 zł tak trzy tysiące, a na pierdolone kwiatki na klomby kilkadziesiąt !!!!
Jak jest zaplecze ekonomiczne to już jest coś
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw cze 05, 2014 21:17 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

odczytałam wiadomość PW dopiero dzisiaj
i jak to u mnie jest:

w gminie Rewal jestem praktycznie sama + kilka osób takich jak ja opiekujących się dokarmianymi przez siebie stadkami kotów, komu mogę podpowiadam o sterylkach sponsorowanych przez gminę i wiem, że ludzie korzystają, na zebraniu sołtys też ogłosił, że można sterylizować bezdomne koty - nie wiem ile osób skorzystało, a ile ciachnęło na gminę swoich domowych ulubieńców :cry:

a teraz o mojej sytuacji:
mieszkam w komunalnym mieszkaniu, mam swoje dwie kotki i kilka podwórkowych: 4 rezydentów i 4 dochodzące kocury. Na szczęście sąsiedzi tylko burczą o koty ale nie gonią i nie krzywdzą.
Jestem sfrustrowana bo:
- mam męża, który nie jest przeciwnikiem zwierząt - nawet wozi jedzenie zwierzakom w swojej pracy, ale jest po prostu człowiekiem, który nie chce kłopotów i wydawania naszych pieniędzy na obce koty - podwórkowce dostają jedzenie z biżutków, które sprzedaję na FB i na forum i to też ukrywam przed nim ile wydaję. Nie zmienię Go, po prostu taki jest.
- wszystkie koty na sterylki woziłam bez jego wiedzy, może się domyśla, ale nie komentuje
- umawiałam się z lecznicą, że kotki po sterylkach zostawały u nich 10 dni jedynie za jedzenie, które im dawałam, cudowny Pan doktor Zbyszek godził się na to bo rozumiał, że po prostu nie mam warunków.

Podwórkowego Bossa w grudniu też woziłam przed mężem do weta :evil: na szczęście zgodził się żeby kocio mieszkał w naszej piwnicy na czas choroby bo sam bardzo lubi Bossa.

przejdźmy do konkretów: jeżeli gmina Dziwnów ma środki i jakieś miejsce gdzie mogliby zrobić boksy lub postawić klatki dla kotów mogę pomóc ale niestety nie mogę się zadeklarować, że będę jeździła codziennie bo mogę jeździć jedynie po godz. 16 i to wtedy kiedy mój mąż ma drugą zmianę, lub po 19 jak idzie na noc, tylko, że on tak będzie pracował jedynie w czerwcu - w sezonie ma dniówki i pracuje w tych samych godzinach co ja więc nic już przed nim nie ukryję :evil:
może lecznica, w której pracuje ta fajna wetka ma jakieś zaplecze, żeby przetrzymać kotki po sterylkach ??? Mam dwa transporterki jak mnie ktoś nakieruje na tego Pana co dokarmia koty, może wspólnie coś zadziałamy w tym czerwcu ???

to jest masakra jak zachodniopomorskie w porównaniu do innych województw jest ubogie w organizacje prozwierzęce :evil: :evil: :evil:

mam jeszcze sąsiadkę w gminie Świerzno, która nie ma żadnego programu do pomocy zwierzętom (gmina nie ma programu nie sąsiadka) ani nie przeznacza środków na pomoc zwierzętom (też gmina).
Kobieta ma 11 kotów w tym 5 kotek - ludzie koty jej po prostu podrzucają, dodatkowo 4 psy. Załatwiłam jej trzy talony z naszej gminy i to też po kryjomu przed mężem bo jak tylko coś wspomniałam to zaczął marudzić, że on nie chce kłopotów :evil: :evil: :evil: dla pozostałych kotek i kocurków będziemy robiły bazarki
ale
do czego zmierzam ... ta sąsiadka wspominała mi o babce z Dziwnowa, która pomaga kotom i podobno ma zaplecze - jak zdobędę telefon czy namiary to dam znać, albo sama zadzwonię lub pojadę i poproszę o pomoc.

Niestety tylko tyle mogę pomóc - wiem, że to naprawdę niewiele :( :( :(

PRZEPRASZAM
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw cze 05, 2014 21:30 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Gata_Negra pisze:
Iwonami pisze:Trzeba zmienic datę wydarzenia na FB. Nie można udostępniać.


Data zmieniona na do końca roku.

Niestety dalej jest data 3 czerwca. Nie można udostępniać wydarzenia :(
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
Justynka [*] 26.8.2011 Piglunia [*] 29.9.2011 Babunia [*] 24.11.2014 Rysio [*] 10.10.2016 Ogrynia-zaginęła 8.10.2011 odnaleziona 25.02.2012 zm. 26.11.2018, Tosia [*] 25.03.2019

Iwonami

 
Posty: 5474
Od: Wto sie 10, 2010 21:53
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw cze 05, 2014 22:02 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Pomoc zaoferowała doktor weterynarii z Gorzowa Wielkopolskiego - ma możliwość wzięcia do sterylizacji i ogarnięcia kilka kotów - napisała na FB
Doktor sprawdzona, bardzo angażuje się w pomoc zwierzętom, na początku roku przy jej pomocy organizowaliśmy pomoc i domek rodzeństwu z hipoplazją móżdżku (chyba tak to się nazywa)

wydarzenia dalej nie można udostępniać :(
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw cze 05, 2014 22:14 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

isabell36 pisze:

przejdźmy do konkretów: jeżeli gmina Dziwnów ma środki i jakieś miejsce gdzie mogliby zrobić boksy lub postawić klatki dla kotów mogę pomóc ale niestety nie mogę się zadeklarować, że będę jeździła codziennie bo mogę jeździć jedynie po godz. 16 i to wtedy kiedy mój mąż ma drugą zmianę,
Kobieta ma 11 kotów w tym 5 kotek - ludzie koty jej po prostu podrzucają, dodatkowo 4 psy. Załatwiłam jej trzy talony z naszej gminy i to też po kryjomu przed mężem bo jak tylko coś wspomniałam to zaczął marudzić, że on nie chce kłopotów :evil: :evil: :evil: dla pozostałych kotek i kocurków będziemy robiły bazarki
ale



Może niech ta pani się do mnie zgłosi. Jeśli nie ma już talonów to Powszechna Sterylizacja spróbuje pomóc chociaż z kotami, które jest gdzie i jak przechować, a z resztą jak się coś wyklaruje.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt cze 06, 2014 14:20 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

isabell36 pisze:Pomoc zaoferowała doktor weterynarii z Gorzowa Wielkopolskiego - ma możliwość wzięcia do sterylizacji i ogarnięcia kilka kotów - napisała na FB
Doktor sprawdzona, bardzo angażuje się w pomoc zwierzętom, na początku roku przy jej pomocy organizowaliśmy pomoc i domek rodzeństwu z hipoplazją móżdżku (chyba tak to się nazywa)

wydarzenia dalej nie można udostępniać :(

Super :ok:
Geta_Negra, jesteś już w kontakcie z tą wetką ?
Trzeba by wytłumaczyć jej chociaż, gdzie dokładnie koty się znajdują :ok:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt cze 06, 2014 15:07 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Tak, dałam pani weterynarz mój tel. W razie czego - służę.

Bardzo dziękuję za wszelkie chęci, starania i pomoc.

Isabell36 nie przepraszaj, bo wiele robisz. każdy działa w miarę swych możliwości.

Ja przecież też tylko zrobiłam foty i wydarzenie na fb - robota spadnie na innych... żałuję, że batdziej nie mogę przyłozyć ręki do sprawy, ale co można na taką odległość.

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko :) :)

Oby nam się udało!
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Pt cze 06, 2014 20:04 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

ja dzisiaj byłam cały dzień na szkoleniu, czy ktoś się dodzwonił do gminy Dziwnów i dowiedział się o możliwości sterylek i przetrzymania gdzieś kotek?
w poniedziałek miałabym czas od 16 do 19 jakby ktoś na miejscu mi pomógł to mogłabym złapać dwa koty (mam dwa transporterki) i zawieść do Kamienia, we wtorek mogłabym jechać dopiero po 19 środa, czwartek i piątek nie mogę, dopiero sobota rano :cry:
poza tym nie wiem, które kotki mają maluchy, chyba że zaczniemy od kocurków ...
ale jak koty są chore to trzeba by je przetrzymać i podleczyć ...
dużo zależy od lecznicy i lekarza współpracującego z gminą.
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Pt cze 06, 2014 20:05 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

kinia098 pisze:Trzeba by wytłumaczyć jej chociaż, gdzie dokładnie koty się znajdują :ok:

mnie też trzeba by wytłumaczyć bo absolutnie nie znam Dziwnówka ani Dziwnowa :oops: :cry:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Pt cze 06, 2014 20:19 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

Chiara pisze:
isabell36 pisze:
Kobieta ma 11 kotów w tym 5 kotek - ludzie koty jej po prostu podrzucają, dodatkowo 4 psy. Załatwiłam jej trzy talony z naszej gminy i to też po kryjomu przed mężem bo jak tylko coś wspomniałam to zaczął marudzić, że on nie chce kłopotów :evil: :evil: :evil: dla pozostałych kotek i kocurków będziemy robiły bazarki
ale



Może niech ta pani się do mnie zgłosi. Jeśli nie ma już talonów to Powszechna Sterylizacja spróbuje pomóc chociaż z kotami, które jest gdzie i jak przechować, a z resztą jak się coś wyklaruje.

chiara bardzo dziękuję za oferowaną pomoc :1luvu:
chcę wytłumaczyć:
obok siebie położone są trzy gminy: Rewal, Dziwnów i Świerzno

ja mieszkam w gminie Rewal

Gata pisze prośbę o pomoc kotom z Dziwnówka

to co zacytowałaś wytłuszczonym drukiem to jest odrębny przypadek opisany przeze mnie
jest to osoba prywatna mieszkająca w małej wiosce Gostyniec (gmina Świerzno), ma domek przy mojej działce - ludzie podrzucają jej koty bo "przecież już ich tyle ma ..." :evil: :evil: :evil: obecnie jest ich 11 nie ma pieniędzy na sterylki :evil: w gminie Rewal, jedna osoba może dostać max 2 talony sterylkowe na rok (wiem, porażka ale to nie ja wymyśliłam), mi udało się załatwić 3.
chciałabym jej pomóc bo jest dobrą osobą, a kocurki też przydałoby się ciachnąć bo przy 6 szt. są notoryczne bitwy o władzę i poszkodowani :evil:

chiara jeśli chciałabyś pomóc i masz możliwości to byłabym Ci bardzo wdzięczna - skontaktuję się z Tobą na PW i podam telefon do niej bo kobitka nie ma internetu (ot uroki wiochy)
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Pt cze 06, 2014 20:26 Re: Koty z Dziwnówka-PILNIE potrzebna POMOC !!!

isabell36 pisze:
Chiara pisze:
isabell36 pisze:
Kobieta ma 11 kotów w tym 5 kotek - ludzie koty jej po prostu podrzucają, dodatkowo 4 psy. Załatwiłam jej trzy talony z naszej gminy i to też po kryjomu przed mężem bo jak tylko coś wspomniałam to zaczął marudzić, że on nie chce kłopotów :evil: :evil: :evil: dla pozostałych kotek i kocurków będziemy robiły bazarki
ale



Może niech ta pani się do mnie zgłosi. Jeśli nie ma już talonów to Powszechna Sterylizacja spróbuje pomóc chociaż z kotami, które jest gdzie i jak przechować, a z resztą jak się coś wyklaruje.

chiara bardzo dziękuję za oferowaną pomoc :1luvu:
chcę wytłumaczyć:
obok siebie położone są trzy gminy: Rewal, Dziwnów i Świerzno

ja mieszkam w gminie Rewal

Gata pisze prośbę o pomoc kotom z Dziwnówka

to co zacytowałaś wytłuszczonym drukiem to jest odrębny przypadek opisany przeze mnie
jest to osoba prywatna mieszkająca w małej wiosce Gostyniec (gmina Świerzno), ma domek przy mojej działce - ludzie podrzucają jej koty bo "przecież już ich tyle ma ..." :evil: :evil: :evil: obecnie jest ich 11 nie ma pieniędzy na sterylki :evil: w gminie Rewal, jedna osoba może dostać max 2 talony sterylkowe na rok (wiem, porażka ale to nie ja wymyśliłam), mi udało się załatwić 3.
chciałabym jej pomóc bo jest dobrą osobą, a kocurki też przydałoby się ciachnąć bo przy 6 szt. są notoryczne bitwy o władzę i poszkodowani :evil:

chiara jeśli chciałabyś pomóc i masz możliwości to byłabym Ci bardzo wdzięczna - skontaktuję się z Tobą na PW i podam telefon do niej bo kobitka nie ma internetu (ot uroki wiochy)


Ja tak to właśnie zrozumiałam - jako odrębny przypadek, który rokuje. 8)

Skoro to obok Twojej działki to może pomożesz to wszystko zorganizować ? Zapraszam na pw. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 411 gości