PERS wciąż choruje.kicha, łysieje, chudnie.znowu pkt wyjści

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 25, 2014 21:11 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

To nie jest moje ogłoszenie, to ogłoszenia zapewne ze schroniska, nie wiem przez kogo robione i kiedy.On był już dawno wrzucany nawet na facebooka i zero odzewu.

Od wczoraj znowu gorzej z Akirkiem,nie chce jeść,on jest w kiepskim stanie psychicznym.Widać,że bardzo tęskni.Kiedy jestem w domu,to ma wybieg na całe mieszkanie i przesiaduje pod drzwiami w przedpokoju.Wie doskonale co to łóżko i w swoim pokoju jak mnie nie ma,to tylko śpi na łóżku i oknie, o podłodze nie ma mowy.Wciąż sie dziwie,że nikt nie szuka.

Ja mam mętlik w głowie i napiszę to szczerze...zastanawiam się nad adopcją.Tylko u mnie to musi być przemyślane,najbardziej chodzi o moje kwestie finansowe i zdrowotne.Gdyby to było parę mies. temu,to nie zastanawiałabym się.Serce mówi coś innego i rozum też.Nie jest prosto.

On i tak nie może jechać póki stan nie polepszy się, taka była umowa ze schroniskiem i Avian wie o tym.Mnie on nie przeszkadza, jak wychodzę,to zamykam go jeszcze w jego pokoju,bo wiem że przy moich gryzoniach nawet najbardziej cierpliwe zwierze wysiada psychicznie.Nie wiem czy jest szczęśliwy.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Śro cze 25, 2014 21:47 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Kurcze co jak co, ale jak nie będzie jadł to organizm nie będzie walczył z chorobą. Przez antybiotyki pewnie ma wyjałowiony przewód pokarmowy.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Czw cze 26, 2014 20:46 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Zjadł prawie całą saszetke whiskasa.Wiem,że to śmieci,ale kupiłam mu u weta z wszystkich firm i tylko to jakos zachęciło go.Ja już wydałam majątek na jego karmienie :( przynajmniej koty osiedlowe mają co jeść dzięki niemu.Wczoraj całą noc spał ze mną w łóżku, bardzo blisko na poduszce, co chciałam ruszyć się,to on jeszcze bardziej wtulał się.O dziwo było spokojnie i nawet mój pies nie protestował,że w łóżku jest ktokolwiek,a na tym punkcie ma hopla.To jest chyba jednak za mało jak na kota,prawda?
Jutro jadę do weta,nie wiem co wymyślą...
Dzisiaj też udało mi się 4 razy przejechać grzebieniem,potem była już obraza i złość.

I mam tak super podrapane meble...siłe to on jeszcze ma...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Nie cze 29, 2014 17:03 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

co z kotkiem?

Jola Wela

 
Posty: 84
Od: Sob sie 06, 2011 8:15
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 03, 2014 21:28 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Tydzień temu w piątek było bardzo źle, byłam już pewna,że to koniec.Przed pracą zawiozłam do pierwszego weterynarza i został na szpitaliku.Taka "zabawa" kosztowała 222 zł,a jeszcze 126 zł jest u mojego weta.Już naprawdę boję się zapeszyć- od 2 dni jest bardzo dobrze,ale cała ta sytuacja wykończyła mnie.

Wciąż z jedzeniem jest ciężko,nadżerki schodzą,a on dalej przebiera w jedzeniu.Wykorzystałam jego słabość i ma większość kołtunów obciętych,jeszcze troche zostało.

mam pytania:
Co mam kupić do jedzenia? tyle pieniędzy poszło w błoto,bo praktycznie wszystko,co otwieram, zjadają osiedlowe koty.
gdzie moge kupić tanio drapak? ma straszne zapędy do drapania.On + 2 króliki + świnka (nie wiedzą co to klatka) już kompletnie zdemolowali ściany.
jak oduczyć go spania na mojej głowie i na poduszce w nocy?
nie wykąpie go bez przyśpienia,a nie chce ryzykować.Ma ktoś pomysł co zrobić,żeby tak nie śmierdział?

Chciałam podziękować za leki-bardzo dziękuję,dostaje wszystko

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Czw lip 03, 2014 21:47 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Na szybko, bo padam - żeby go "odświeżyć", możesz użyć jakiś puder np najfajniejszy taki : http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=575 (ale ostatnio był problem z dostępnością).
Może być w ogóle jakiś szampon w pudrze (o, jeszcze taki http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 27&cat=755)
Zapudruj kota, trochę ręką przejedź po futerku, żeby puder wszedł głębiej pod futro i zostaw. Puder wciągnie tłuszcz, odświeży futro i da lepszy zapach. Pudruj codziennie. Im więcej pudru i im dłużej będzie na kocie, tym lepiej dla futerka.

Jedzenie - tu niestety różnie bywa ... Być może on nie umie sam jeść z miski, być może jest tylko "chrupkowym" kotem. A byc może jadał odpadki i nie wie, co to kocie jedzenie. Mówiłaś, że porwał szynkę - to może świadczyć o tym, ze nie był karmiony kocim żarciem.
Próbował w ogóle chrupki?

Drapak - allegro.
Wystarczy 60-70cm słupek na podstawie albo nawet wycieraczka albo dywanowa, albo taka z trawy/sizalu (taka jak przed dom).
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lip 04, 2014 22:07 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Avian pisze:Na szybko, bo padam - żeby go "odświeżyć", możesz użyć jakiś puder np najfajniejszy taki : http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=575 (ale ostatnio był problem z dostępnością).
Może być w ogóle jakiś szampon w pudrze (o, jeszcze taki http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 27&cat=755)
Zapudruj kota, trochę ręką przejedź po futerku, żeby puder wszedł głębiej pod futro i zostaw. Puder wciągnie tłuszcz, odświeży futro i da lepszy zapach. Pudruj codziennie. Im więcej pudru i im dłużej będzie na kocie, tym lepiej dla futerka.

Jedzenie - tu niestety różnie bywa ... Być może on nie umie sam jeść z miski, być może jest tylko "chrupkowym" kotem. A byc może jadał odpadki i nie wie, co to kocie jedzenie. Mówiłaś, że porwał szynkę - to może świadczyć o tym, ze nie był karmiony kocim żarciem.
Próbował w ogóle chrupki?

Drapak - allegro.
Wystarczy 60-70cm słupek na podstawie albo nawet wycieraczka albo dywanowa, albo taka z trawy/sizalu (taka jak przed dom).


Pomyśle o takim szamponie,ale teraz finansowo odpadam.1 stronę ma prawie wyczesaną...suchy pokarm je,ale też nie pała miłością do niego.Byliśmy dzisiaj u weta na daremno,bo nie dał się nawet wyciągnąć z transporterka,a kolejne przyśpienie to zbyt wielkie ryzyko.Miejmy nadzieję,że nadżerki mniejsze...

Wycieraczke ma,ale nie zdaje egzaminu,lepsza ściana dla niego ,drzwi i meble...oglądałam na allegro drapaki, ale ceny zabójcze.ja już mam to wszystko gdzieś,żeby on tylko był zdrowy...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt lip 04, 2014 22:17 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

A taki? http://allegro.pl/drapak-dla-kota-fala- ... 06406.html
Moje działkowe baaaardzo z takiego korzystały, zadrapały go na śmierć :kotek:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń


Post » Sob lip 05, 2014 10:06 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Na 90% nie będzie korzystał z drapaka-drzewka, czyli z tych wszystkich budek itp. Te drapaki są dla dorosłego kota za małe i mało stabilne. Myslę, ze dla niego jest najbardziej wskazany zwykły przyrząd do drapania - czyli albo słupek, albo taka "fala" z matą sizalową, albo mata sizalowa. Jest duże prawdopodobieństwo, ze polubiłby domek z wikliny - koty lubią i drapać wiklinę, i spać w niej.
http://allegro.pl/budka-domek-legowisko ... 37254.html

Do spania i tak wybierze łóżko, fotel, parapet albo co bardzo prawdopodobne - podłogę :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob lip 05, 2014 12:04 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Avian pisze:Na 90% nie będzie korzystał z drapaka-drzewka, czyli z tych wszystkich budek itp. Te drapaki są dla dorosłego kota za małe i mało stabilne. Myslę, ze dla niego jest najbardziej wskazany zwykły przyrząd do drapania - czyli albo słupek, albo taka "fala" z matą sizalową, albo mata sizalowa. Jest duże prawdopodobieństwo, ze polubiłby domek z wikliny - koty lubią i drapać wiklinę, i spać w niej.
http://allegro.pl/budka-domek-legowisko ... 37254.html

Do spania i tak wybierze łóżko, fotel, parapet albo co bardzo prawdopodobne - podłogę :lol:


Zastanawiałam się czy się zmieści,fajnie wyglądają,ale nie ma sensu ryzykować.On lubi wysiadywać na meblach,stołach,a śpi tylko na łóżku.Ten słupek będzie chyba najlepszy.Zrobię dzisiaj jakieś fotki i pokażę łobuziaka.

Dzięki

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lip 05, 2014 13:58 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Zawsze wybierze stół, szafę i półkę prędzej niż półeczke na drapaku. Takie są koty ;)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie lip 06, 2014 21:09 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Znowu zaczął kichać i leje się mu z oczu...:(Chociaż miał dzisiaj nawet apetyt-zjadł troche surowego filetu z kurczaka i suchy pokarm.

Ja jestem na l4 znowu,leżymy sobie w łóżku.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pon lip 07, 2014 6:50 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

Zdrówka, kurujcie się :ok:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lip 07, 2014 8:49 Re: PERS koci katar,już 3. antybiotyk i fatalny stan.

To on już nie jedzie do Avian?
Szkoda.

Czy on dostaje wspomniane probiotyki?
Co mówi lekarz na te nawroty?
Może trzeba zapytać weta czy nie przydałby się lek na wypłynięcie (rozrzedzenia wydzieliny).
Może należy podawać jedzenie w formie półpłynnej i to już jakiś Convalescent żeby on w ogóle mógł funkcjonować.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości