Koty Darłowo- 10 lat minęło...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 08, 2016 12:56 Re: Koty Darłowo- prosimy o karmę !

zjawka pisze:Widzę ,że szans na kontakt face to face ni ma.No to namiary na konto , plisss

Kochana, dzwoniłam do Ciebie i pisałam smsa, ale mi ostatecznie chyba nie odpisałaś :D
Wysyłam :)
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Śro cze 08, 2016 14:11 Re: Koty Darłowo- prosimy o karmę !

Kochana, dzwoniłam do Ciebie i pisałam smsa, ale mi ostatecznie chyba nie odpisałaś :D

bom zabiegana - SMS przyszedł chyba jak byłam w pracy a odczytałam go w środku nocy , niezdolna do pisania a do rana zapomniałam . O! Teraz tez lecem do pracy a po niej będę niezdolna dowszystkiego :mrgreen:

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Pon cze 13, 2016 9:40 Re: Koty Darłowo- prosimy o karmę !

zjawka pisze:Kochana, dzwoniłam do Ciebie i pisałam smsa, ale mi ostatecznie chyba nie odpisałaś :D

bom zabiegana - SMS przyszedł chyba jak byłam w pracy a odczytałam go w środku nocy , niezdolna do pisania a do rana zapomniałam . O! Teraz tez lecem do pracy a po niej będę niezdolna dowszystkiego :mrgreen:

Wszystko rozumieć :ok:
Dziękuję !

Sterylki u nas pomału, bo pomału ale idą :ok:
Mamy nowe zobowiązania, nowe stadka ale na razie oczywiście sezon kociakowy, więc ze sterylek nici.
Wszystkie ciachy dopisuję do lity na pierwszej stronie :)

Wspierajcie nas przez Powszechną Sterylizację, która umożliwia nam wykonywanie zabiegów u kotek, które nie łapią się na darmówki !
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Czw cze 16, 2016 9:07 Re: Koty Darłowo- prosimy o karmę !

Kotom chorym też pomagamy.
Przy okazji ostatnich łapanek na leczenie do Kasi zabrał się starutki kocurek z działek.
Wczoraj trafił do lecznicy w Koszalinie. Nerki i FIV :( Ale jest w lecznicy i zobaczymy.
Dziewczyny jechały też z kotką z wypadku. Na szczęście nie jest połamana, ale ma silny obrzęk. Została na obserwacji w lecznicy.

W międzyczasie dzięki ogłoszeniom na OLX odnalazła się właścicielka biało-rudego kocurka, który pojawił się przy stadzie bezdomniaków w Darłówku.
Przy okazji zdążyłyśmy go wykastrować :mrgreen:

Niedawno do domku w Słupsku pojechała też bezdomna kotka z Darłówka :ok:

Kasia planuje adopcję jednej z kotek z Darłowca :ok:

Zaczyna się też sporo dziać w pieskach, ale o nich piszę na mojej stronie na FB :ok:

Są dla nas prowadzone zbiórki karmy, ale znaczna większość to karma dla psiaków.
Dobre i to, bo chociaż pieski mamy zabezpieczone :)

To chyba wszystko tak w skrócie :)
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Czw cze 16, 2016 9:11 Re: Koty Darłowo- prosimy o karmę !

Szukam osoby do wizyty przedadopcyjnej w Gdańsku, Długie Ogrody , pilne !!!
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pon cze 20, 2016 7:46 Re: Koty Darłowo- prosimy o karmę !

kinia098 pisze:Kasia planuje adopcję jednej z kotek z Darłowca :ok:

Kiciunia pojechała :)
Zamieszka w stadninie koni, w bardzo cichym i spokojnym miejscu.
Zastąpi miejsce kilkunastoletniego kota, który niestety już odszedł.
Do towarzystwa będzie miała starszego kocurka :ok:

A razem z nią dodatkowo zabrał się kocurek z Cisowa, któremu szukałam domu.
Ogłaszałam go na OLX, ale ktoś udostępnił go na FB i dzięki temu znalazł dom pod Poznaniem z 7 innymi kotami i 4 psami :ok:
Tutaj jego jedno (z dwóch) ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/kocurek-szuka-domu ... fPrUD.html
Jak po niego przyjechałam w sobotę wieczorem- drzemał na betonie... :(
Teraz już będzie miał ciepły dom na stare lata :ok:

:balony:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pon cze 20, 2016 8:27 Re: Koty Darłowo- GDAŃSK- potrzebna wizyta !

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 20, 2016 23:53 Re: Koty Darłowo- GDAŃSK- potrzebna wizyta !

Nie jest dobrze, jest źle...
Kocurek ma FIV :(
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Wto cze 21, 2016 0:06 Re: Koty Darłowo- GDAŃSK- potrzebna wizyta !

Kinia, szansa zarażenia FIV w zgodnym stadzie wykastrowanych zwierząt jest naprawdę znikoma. Są domy tymczasowe, które nie izolują FIVków od zdrowych kotów...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto cze 21, 2016 0:48 Re: Koty Darłowo- GDAŃSK- potrzebna wizyta !

Szalony Kot pisze:Kinia, szansa zarażenia FIV w zgodnym stadzie wykastrowanych zwierząt jest naprawdę znikoma. Są domy tymczasowe, które nie izolują FIVków od zdrowych kotów...

W domku jest rozpacz, też bym się bardzo bała o swoje koty mimo takich możliwości... :(
Z tego, co opowiadała mi Pani, to weci też nieźle ją nastraszyli :/ ....
Trochę ją uspokoiłam.
Kocurek na razie tam zostanie, ale raczej będzie szukał nowego domu...

Zapraszam na bazarek :)
viewtopic.php?f=20&t=175574&p=11522955#p11522955
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Wto cze 21, 2016 15:52 Re: Koty Darłowo- do przodu :)

Niech napisze do hospicjum Agn, oni mają swoją stronę na facebooku. Agn nie izoluje, a ma dużo i FIVków, i normalnych kotów.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro cze 22, 2016 8:26 Re: Koty Darłowo- do przodu :)

Szalony Kot pisze:Niech napisze do hospicjum Agn, oni mają swoją stronę na facebooku. Agn nie izoluje, a ma dużo i FIVków, i normalnych kotów.

:ok: :ok:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pon cze 27, 2016 9:51 Re: Koty Darłowo- do przodu :)

Nie wiedziałam, że tak szybko zgłosi się domek dla FiVka !
Trzeba tylko... znaleźć transport do Anglii.
Domek to dziewczyna, którą znam i wiem, że kot będzie miał tam świetne życie.
Tym bardziej, że to dom FiVkowy :ok:
Jeśli macie jakieś pomysły na transport, dajcie znać !

W piątek pękły nam serca....
Zawieźliśmy Kostka do domu w Gdańsku.
Jesteśmy przygnębieni, w domu cisza i pustka... Zdradziliśmy nasze dzieciątko :(
Kostuś wyglądał na bardzo wyluzowanego.
Po naszym wyjściu zaszył się jednak pod szafę i jak na razie wyłazi nocą :(
Trzymajcie kciuki... :(

U nas całkiem dobrze.
Sporo kocic udało nam się wysterylizować. Zostały niedobitki albo nowe stada.
Na chwilę obecną sytuacja wygląda u nas tak:
- od jednej niełapalnej kotki uśpiłam w tym roku maluszki, pisałam tutaj o tym. Kotka dostaje tabletki bo nie mam już pomysłu na złapanie jej;
- kolejna niełapalna kotka urodziła 5 kociąt. Nie wiem, co z nimi się dzieje. Postanowiłam nie interesować się tą sprawą, bo karmiciele nie chcę zbytnio podjąć się próby złapania kotki, a mi się nie uda. Jednak to, o czym już wiem zawsze zostanie mi w głowie i stale myślę, co zrobić aby złapać koteczkę i martwię się o maleństwa...
- sukcesem jest, że jednej z karmicielek udało się namówić właścicieli na zabieg koteczki z gospodarstwa :ok: W zeszłym tygodniu wzięłam kicię na sterylkę. Jest tam jeszcze jej matka, ale trwają negocjację. Małymi krokami może się uda :ok: Jest tam jeszcze wyrzucony z domu kocurek do kastracji.
- w tym roku dostałyśmy info o nowych kotach na działkach w Darłowie. Szybko udało się nam wysterylizować dwie koteczki. Jedną zostawiłyśmy bo wydawało nam się, e karmi młode. I dobrze nam się wydawało. Miała trzy, ale jest tylko jeden maluszek. To ponoć kocurek i może zostać na działce, ale zaczynają się problemy z oczami. Dzisiaj tam jadę zawieźć krople i antybiotyk. Mamusia po odchowaniu młodego idzie też na sterylkę :ok: Na innej działce jest też ponoć nowa kotka, ale ciężko na nią trafić bo przychodzi bardzo wcześnie rano. Może uda mi się w tym tygodniu na nią zapolować. Zostały tam też pojedyncze kocurze niedobitki
- na działkach w Darłowie, gdzie dopiero w tym roku dowiedziałyśmy się o tych kotach do wykastrowania zostały nam 2-4 kocury ( 2 są stałe, widziane były jeszcze inne obce 2 kocurzyska ale podejrzewamy że były tylko "przelotem" ) i prawdopodobnie kotka która się okociła. Ale nie widać młodych, więc mogło im się coś stać lub po prostu był to gruby kocur ;) Klatka stoi zastawiona ale coś bardzo sprytnie wyjada jedzenie i wychodzi. W tygodniu nastawię inną, większą.
- w Darłowcu mamy tylko jedną, nową, dziką kotkę i kocura. Trwają obserwacje :)
- w moim pierwszym miejscu, gdzie sterylizowałam pierwsze koty jest nowy kocur ponoć w bardzo złym stanie. Też będę na niego polować, bo ponoć straszny dzikus i pojawia się tylko w określonych godzinach
- na działkach, skąd w zeszłym roku na tymczas do Wawy jechały małe kociaki, został już tylko jeden kocur. Ale ponoć obok na prywatnej posesji jest rozmnażalnik. Nie wiem, czy coś na to poradzimy bo już w zeszłym roku próbowałyśmy się tam dostać i właściciel nie był przychylny.... Od karmicielki dowiedziałam się też, że przy sklepie jest kotka z kociakami. Kicia oswojona, pewnie ktoś się jej pozbył. Są 3/4 maluszki, jeden prawdziwy whiskasik. Dzisiaj tam jadę, bo zabiorę pewnie jednego albo dwa kociaki
- jest też kotka na jednostce wojskowej w miejscu gdzie my sobie wejść nie możemy. Miała dwa maluszki, ale zniknęły. Trwają obserwacje
- mamy też nowe koty na działkach, gdzie sterylizowałam kilka lat temu. Nie wiadomo skąd dzikusy się wzięły. Będziemy to sprawdzać
- przez nasze, a właściwie to Pani Mirki i Beaty ręce przeszły też do adopcji dwa kociaki do ludzi, którzy przygarnęli bodajże 3 kocice i wyszło im z tego 12 kociąt.... Na szczęście kotki już wysterylizowali

To tak w skrócie, najważniejsze sprawy :) Jest też kilka innych, ale to wszystko na razie sprawdzamy :)
W tym roku bierzemy się za Darłówko, bo jest tam źle, źle, źle...
W Dąbkach względny spokój. Okociła się tylko nowa kotka, o której za późno się dowiedziałyśmy i ma 3 kocięta.
No i nasze zabiedzone stado, gdzie mamy dwie ciężkie do złapania kocice...

Z dorosłych kotów do adopcji mamy:
- 2 czarno-białe koteczki z Darłowca
- kocurka Kryzysa z Darłowca
- naszego FiVka
- Pusię na DT w Koszainie
- 3 koty w Nowym Dworze Mazowieckim
- Pieszczoch u Carmen201
- BADYL :)
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo


Post » Pon cze 27, 2016 22:11 Re: Koty Darłowo- do przodu :)

Szalony Kot pisze:No to ładnie i dużo się dzieje :ok:

Dzieje się dzieje cały czas tylko Kinga nie ma już kiedy o tym wszystkim dokładnie pisać :P
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 212 gości