Powszechna Sterylizacja N°1

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 21, 2014 20:40 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Batka pisze:Mocno trzymam kciuki za Bluskę.
Waleczna dziewczyna jest, musi byc dobrze.
Mam nadzieję,że wet ma rację....


Diabli wiedzą. :cry: Jak będzie znowu płakać to pojedzie do innych wetek na konsultację, bo to jednak było dziwne... Na razie spokój.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 21, 2014 20:48 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Blusiu.. :( :ok:
Kochani, przepraszam za zaśmiecanie wątku ale chciałam zapytać gdzie znajdę (o ile taki jest) program opieki nad bezdomnymi zwierzętami dotyczący mojego miasta rodzinnego - Sieradza? Jest strona gminy Sieradz ale nie wiem gdzie tego szukać. Szczególnie szukam informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kocic.
Obrazek

Artyna

Avatar użytkownika
 
Posty: 503
Od: Śro kwi 09, 2014 19:10
Lokalizacja: Łódź/Sieradz

Post » Czw sie 21, 2014 21:01 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Artyna pisze:Blusiu.. :( :ok:
Kochani, przepraszam za zaśmiecanie wątku ale chciałam zapytać gdzie znajdę (o ile taki jest) program opieki nad bezdomnymi zwierzętami dotyczący mojego miasta rodzinnego - Sieradza? Jest strona gminy Sieradz ale nie wiem gdzie tego szukać. Szczególnie szukam informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kocic.

Znalazłam tylko na rok 2012... http://www.nasze.fm/files/programOpieki ... ieradz.pdf
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Czw sie 21, 2014 21:02 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Artyna pisze:Blusiu.. :( :ok:
Kochani, przepraszam za zaśmiecanie wątku ale chciałam zapytać gdzie znajdę (o ile taki jest) program opieki nad bezdomnymi zwierzętami dotyczący mojego miasta rodzinnego - Sieradza? Jest strona gminy Sieradz ale nie wiem gdzie tego szukać. Szczególnie szukam informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kocic.

niestety niektóre miasta i gminy nie realizuję tego programu mimo ustawy, możesz sprawdzić na tzw. BIP miasta ale prościej będzie zadzwonić do referatu ochrony środowiska i zapytać :ok:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw sie 21, 2014 21:03 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

opowieść o Szarusi:

wczoraj postanowiliśmy ją wypuścić bo dzisiaj wracała Samanta (właśnie ją przywiozłam), ja już z nerwów nie mogłam jeść obiadu bo przed oczami miałam zakrwawione mieszkanie i straty w ludziach. Tomek owinął bandażami przedramiona, włożył dwie bluzy i skórzane rękawice, ja przerażona bo widziałam ją w akcji w tej klatce. Kombinujemy: Tomek chce ją łapać w klatce, ja wolę zagonić do transporterka i tam łapać :strach: :strach: :strach:
rzucam tekst, że wet kazał mi przeciąć sznurki kaftana jak kotka podejdzie do jedzenia, głupi przecież ona siedzi sparaliżowana jak daję jeść czy sprzątam kuwetę ...
na to mój Tomek wychodzi i wraca z kluczem typu żabka, przez głowę przemyka mi myśl "czy on chce tą żabką ogłuszyć kota ???"
Tomem wymyślił, żeby żabką łapać za końce tasiemek i je po prostu porozwiązywać - Szarusia się ździebko miotała ale trochę Tomek, trochę ja rozwiązaliśmy kaftan, jeszcze musiałam pomóc jej go zdjąć bo była tak przerażona że nie wiedziała że może po prostu z niego wyjść.

później standard: odsuwanie wszystkich szafek w przedpokoju, zdjęcie drzwi u Samanty w pokoju, zniesienie kota w klatce z drugiego piętra. Jak otworzyłam klatkę to Szarusia przekroczyła prędkość światła w dobiegnięciu do siatki i jej przeskoczeniu :ryk: :ryk: :ryk:

Następnie proza: sprzątnięcie klatki bardzo dziękuję nelce83 za jej pożyczenie :1luvu: :1luvu: :1luvu: porządki i zatarcie śladów przed Samantą :mrgreen:

Wprawdzie nie widziałam cięcia ale chyba jest wszystko dobrze, bo kubraczek był czyściutki, nie było widać śladów sączenia, a kota stawiła się dzisiaj na popołudniowe karmienie, najpierw wyłudziła kanapkę od Tomka, a później załapała się na puszkę z resztą Podwórkowców

wnioski: mój Tomek nie jest taki zły, chociaż co się nasłuchałam to moje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw sie 21, 2014 21:07 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Historia mrożąca krew w żyłach :ryk:
Moja wetka dzikuskom nie zakłada kaftaników, co prawda tylko jedną miałam na przechowaniu, ale jak ją wyciągaliśmy z klatki, to narobiła nieco bałaganu :P Resztki jedzenia,w tym śmietanki, wystawiłam na parapet, no i co zrobiła po otwarciu klatki? Ano od razu wystartowała w górę, na parapet :P
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Czw sie 21, 2014 21:09 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Axa76 pisze:Historia mrożąca krew w żyłach :ryk:
Moja wetka dzikuskom nie zakłada kaftaników, co prawda tylko jedną miałam na przechowaniu, ale jak ją wyciągaliśmy z klatki, to narobiła nieco bałaganu :P Resztki jedzenia,w tym śmietanki, wystawiłam na parapet, no i co zrobiła po otwarciu klatki? Ano od razu wystartowała w górę, na parapet :P

właśnie to przewidywałam jakby nam uciekła :strach:

Blusiu :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw sie 21, 2014 21:11 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Dziękuje za informację :) będę w takim razie dzwonić.
O matko.. Szarusia dała popalić :twisted: :twisted:
Obrazek

Artyna

Avatar użytkownika
 
Posty: 503
Od: Śro kwi 09, 2014 19:10
Lokalizacja: Łódź/Sieradz

Post » Czw sie 21, 2014 21:14 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

:lol: :lol: :lol: No to już po bólu, Szarusiu. :lol:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 21, 2014 21:15 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

U Blusi na razie constans. Wet nie ma pomysłu skąd ten napad. Darła się jak obdzierana ze skóry, łapkę miała bolesną. Dostała antybiotyk i przeciwbólowe. Ania pisała, że śpi, ale jeżeli atak się powtórzy - pojedzie do innego weta, bo brak pomysłu nieco ją zirytował.
Będzie dobrze, Blusieńka tyle przeżyła, że musi ostatecznie wygrać!

Tymczasem nasz częstochowski rodzynek - forumowy junk65 (rzadko piszący, ale za to na miejscu czynnie i dzielnie działający) znalazł kotkę w zaawansowanej ciąży. Koteczka idzie pod nóż na cito.
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Czw sie 21, 2014 21:15 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Artyna pisze:Dziękuje za informację :) będę w takim razie dzwonić.


Powodzenia. :ok: A jak nie pomogą w sterylizacjach to szukaj taniego weta i pisz śmiało tutaj. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 21, 2014 21:17 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Zosik pisze:U Blusi na razie constans. Wet nie ma pomysłu skąd ten napad. Darła się jak obdzierana ze skóry, łapkę miała bolesną. Dostała antybiotyk i przeciwbólowe. Ania pisała, że śpi, ale jeżeli atak się powtórzy - pojedzie do innego weta, bo brak pomysłu nieco ją zirytował.
Będzie dobrze, Blusieńka tyle przeżyła, że musi ostatecznie wygrać!

Tymczasem nasz częstochowski rodzynek - forumowy junk65 (rzadko piszący, ale za to na miejscu czynnie i dzielnie działający) znalazł kotkę w zaawansowanej ciąży. Koteczka idzie pod nóż na cito.


Za Blusię trzymam cały dzień. :ok:

Junk65, brawo! :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 21, 2014 21:21 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

a może po prostu Blusia ma niski próg bólu
ja tak mam i nie jest ciekawie :(
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw sie 21, 2014 21:55 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Dziewczyny, a może ona źle zeskoczyła i coś sobie naruszyła w tej łapie? Bo nie siedzi w klatce, co?
Kurczę, z tymi kotyma, jak nie urok to sraczka...
Gdyby trzeba było, to dorzucę się do RTG, żeby akcji kastracyjnej za bardzo nie obciążać.
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 21, 2014 22:04 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Hikiko pisze:Dziewczyny, a może ona źle zeskoczyła i coś sobie naruszyła w tej łapie? Bo nie siedzi w klatce, co?
Kurczę, z tymi kotyma, jak nie urok to sraczka...
Gdyby trzeba było, to dorzucę się do RTG, żeby akcji kastracyjnej za bardzo nie obciążać.


Dzięki! :1luvu: Będziemy na bieżąco informować. Ja też się martwię o nią bardzo.

Powszechna Sterylizacja nie płaci za leczenie Blusi, zbieramy dla niej wpłaty celowe.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 063&type=1

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, gjakubowska i 160 gości