Powszechna Sterylizacja N°1

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 21, 2014 22:31 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Zosik pisze:
Tymczasem nasz częstochowski rodzynek - forumowy junk65 (rzadko piszący, ale za to na miejscu czynnie i dzielnie działający) znalazł kotkę w zaawansowanej ciąży. Koteczka idzie pod nóż na cito.


Dowiedziałyśmy się, że kotka mieszka w opuszczonym domu. Mieszka tam też druga kotka, którą już junk65 z koleżanką wysterylizowali, cztery kociaki oraz... bezdomny. :(

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 9:39 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

A ta kicia została zgarnięta spod bloku na Rakowie w Częstochowie. Będzie mieć sterylkę dzisiaj lub w poniedziałek. :ok: Koszt jej zabiegu to 70 zł.

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 11:49 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Chiara pisze:
Zosik pisze:
Tymczasem nasz częstochowski rodzynek - forumowy junk65 (rzadko piszący, ale za to na miejscu czynnie i dzielnie działający) znalazł kotkę w zaawansowanej ciąży. Koteczka idzie pod nóż na cito.


Dowiedziałyśmy się, że kotka mieszka w opuszczonym domu. Mieszka tam też druga kotka, którą już junk65 z koleżanką wysterylizowali, cztery kociaki oraz... bezdomny. :(


Kotka :kotek: z opuszczonego domu w Częstochowie już na zabiegu. :piwa: Koszt jej sterylizacji to 70 zł.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 13:23 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

isabell36 pisze:
Artyna pisze:Blusiu.. :( :ok:
Kochani, przepraszam za zaśmiecanie wątku ale chciałam zapytać gdzie znajdę (o ile taki jest) program opieki nad bezdomnymi zwierzętami dotyczący mojego miasta rodzinnego - Sieradza? Jest strona gminy Sieradz ale nie wiem gdzie tego szukać. Szczególnie szukam informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kocic.

niestety niektóre miasta i gminy nie realizuję tego programu mimo ustawy, możesz sprawdzić na tzw. BIP miasta ale prościej będzie zadzwonić do referatu ochrony środowiska i zapytać :ok:


to zadne zasmiecanie wątku, w tym wątku właśnie o to chodzi :wink:
Dzwonić, jak dzwonić, Trzeba iść do UM, i nie to ze zapytać i jak odmówią to odejść :evil: Trzeba pisać pisma(na papier trzeba odpowiedzieć-im więcej osób napisze tym lepiej, dobrze tez jakby napisała Fundacja), rozmawiać z urzędnikami, a jak to nie pomoze to umówić się na rozmowę z Burmistrzem.Nie bać się! :ok: Tak w pismach, jak podczas rozmowy trzeba przedstawić co juz się zrobiło, powiedzieć na co Urząd moze liczyć z Waszej strony(ja np. zobowiązuję się udostępnić sprzęt, wyłapywać koty, zawozić je nieodpłatnie do weta i przetrzymywać po zabiegu).
Juz słyszałam o kilku sytuacjach, gdzie zdeterminowane osoby wywalczyły w Urzędach kasę na sterylki, gdzie wcześniej nie było w ogóle o tym mowy.Jeden przypadek to ja sama :wink: Gdyby nie upór i upierdliwość jakieś 100 kotek nadal by rodziło.Na dzień dzisiejszy.
Więc walczcie :201433
Obrazek Obrazek

Agłaja^..^

 
Posty: 1763
Od: Czw lip 07, 2005 12:37
Lokalizacja: Jarosławiec

Post » Pt sie 22, 2014 13:28 Re: Powszechna Sterylizacja. Szczęśliwe koty. :)

Chiara pisze:
Chiara pisze:
Chiara pisze:Także dzisiaj została wysterylizowana kicia :kotek: z Bielska Podlaskiego z ul. Mickiewicza. :201467


Kotka już po zabiegu, N°121. :D Koszt zabiegu 80 zł.

Obrazek


Kicia N°121 już w domu z rodziną. :lol:

Obrazek

I dzieciaki. Więcej nie będzie. :piwa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



te dzieciaki juz tez takie całkiem chyba dorodne, chyba podpadały by też niedługo pod sterylkę? chociaz kotki.Bo jak pójdą w świat to wątpliwe czy ktoś o tym pomyśli :roll:
Obrazek Obrazek

Agłaja^..^

 
Posty: 1763
Od: Czw lip 07, 2005 12:37
Lokalizacja: Jarosławiec

Post » Pt sie 22, 2014 13:42 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Kociaki pojadą na zabieg listopad/grudzień. :)

W ogóle sporo pomiotu czeka na drugi etap Powszechnej Sterylizacji. :lol:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 13:59 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Blusia nie płacze dziś, ale nie ma apetytu. :cry: Bardzo się martwię. Napisałam dziewczynom z Częstochowy, żeby brały ją do najlepszego weta w okolicy i żeby dostała wszystko, co najlepsze, a z kasą jakoś sobie poradzimy. Niech jej się uda... :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 16:32 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Nieszczęście w tym tygodniu goni nieszczęście. :cry:

Ilgatto dokarmia kotki działkowe w Częstochowie, wśród nich Babcię. Wczoraj ilgatto spotkała ją w stanie szkoku, biegała obijając się po drodze jakby nic nie widziała i była kompletnie przerażona. W końcu Ilgatto wyciągnęła ją spod jakichś desek i popędziła do weta. Babcia kręci się w klatce w kółko, nie widzi. Wszystko wskazuje na uszkodzenie mechaniczne. Jest odwodniona. Wetki zrobiły jej badania i wyniki są naprawdę fatalne. Będzie jeszcze mieć test na białaczkę. :cry:

Chyba wszystko co będziemy mogli dla niej zrobić to pomóc jej godnie odejść, ilgatto płacze, bo nie może się z tym pogodzić i wcale się nie dziwię... :cry:

Ponieważ częstochowska lecznica traktuje naszą fundację ulgowo zdecydowałyśmy, że poniesiemy koszty badania i ewentualnego leczenia Babci. Nie będzie to koszt Powszechnej Sterylizacji, tylko dodatkowy koszt Fundacji "Szare, bure i łaciate".

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 18:36 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Agłaja^..^ pisze:
isabell36 pisze:
Artyna pisze:Blusiu.. :( :ok:
Kochani, przepraszam za zaśmiecanie wątku ale chciałam zapytać gdzie znajdę (o ile taki jest) program opieki nad bezdomnymi zwierzętami dotyczący mojego miasta rodzinnego - Sieradza? Jest strona gminy Sieradz ale nie wiem gdzie tego szukać. Szczególnie szukam informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kocic.

niestety niektóre miasta i gminy nie realizuję tego programu mimo ustawy, możesz sprawdzić na tzw. BIP miasta ale prościej będzie zadzwonić do referatu ochrony środowiska i zapytać :ok:


to zadne zasmiecanie wątku, w tym wątku właśnie o to chodzi :wink:
Dzwonić, jak dzwonić, Trzeba iść do UM, i nie to ze zapytać i jak odmówią to odejść :evil: Trzeba pisać pisma(na papier trzeba odpowiedzieć-im więcej osób napisze tym lepiej, dobrze tez jakby napisała Fundacja), rozmawiać z urzędnikami, a jak to nie pomoze to umówić się na rozmowę z Burmistrzem.Nie bać się! :ok: Tak w pismach, jak podczas rozmowy trzeba przedstawić co juz się zrobiło, powiedzieć na co Urząd moze liczyć z Waszej strony(ja np. zobowiązuję się udostępnić sprzęt, wyłapywać koty, zawozić je nieodpłatnie do weta i przetrzymywać po zabiegu).
Juz słyszałam o kilku sytuacjach, gdzie zdeterminowane osoby wywalczyły w Urzędach kasę na sterylki, gdzie wcześniej nie było w ogóle o tym mowy.Jeden przypadek to ja sama :wink: Gdyby nie upór i upierdliwość jakieś 100 kotek nadal by rodziło.Na dzień dzisiejszy.
Więc walczcie :201433


Nie zauważyłam tego wpisu. A tu takie wezwanie na barykady. :ryk:

Gratulacje dla wszystkich, którzy coś wywalczyli dla zwierząt w urzędach. :201418 I kciuki za więcej! :ok: :ok: :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 19:57 Re: Powszechna Sterylizacja. Szczęśliwe koty. :)

Agłaja^..^ pisze:
Chiara pisze:
Chiara pisze:
Chiara pisze:Także dzisiaj została wysterylizowana kicia :kotek: z Bielska Podlaskiego z ul. Mickiewicza. :201467


Kotka już po zabiegu, N°121. :D Koszt zabiegu 80 zł.

Obrazek


Kicia N°121 już w domu z rodziną. :lol:

Obrazek

I dzieciaki. Więcej nie będzie. :piwa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



te dzieciaki juz tez takie całkiem chyba dorodne, chyba podpadały by też niedługo pod sterylkę? chociaz kotki.Bo jak pójdą w świat to wątpliwe czy ktoś o tym pomyśli :roll:



Agłaja te dzieciaki to trzy dziewczyny i będą ciachane na przełomie listopada/grudnia
ObrazekObrazekObrazek

sylwia1982

 
Posty: 2101
Od: Pt wrz 03, 2010 22:15
Lokalizacja: Warszawa/Bielsk Podlaski

Post » Pt sie 22, 2014 21:30 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Chiara pisze:
Chiara pisze:
Zosik pisze:
Tymczasem nasz częstochowski rodzynek - forumowy junk65 (rzadko piszący, ale za to na miejscu czynnie i dzielnie działający) znalazł kotkę w zaawansowanej ciąży. Koteczka idzie pod nóż na cito.


Dowiedziałyśmy się, że kotka mieszka w opuszczonym domu. Mieszka tam też druga kotka, którą już junk65 z koleżanką wysterylizowali, cztery kociaki oraz... bezdomny. :(


Kotka :kotek: z opuszczonego domu w Częstochowie już na zabiegu. :piwa:


A oto kicia, dostaje N°137, a koszt jej sterylizacji to 70 zł.

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 22:55 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Chiara pisze:Nieszczęście w tym tygodniu goni nieszczęście. :cry:

Ilgatto dokarmia kotki działkowe w Częstochowie, wśród nich Babcię. Wczoraj ilgatto spotkała ją w stanie szkoku, biegała obijając się po drodze jakby nic nie widziała i była kompletnie przerażona. W końcu Ilgatto wyciągnęła ją spod jakichś desek i popędziła do weta. Babcia kręci się w klatce w kółko, nie widzi. Wszystko wskazuje na uszkodzenie mechaniczne. Jest odwodniona. Wetki zrobiły jej badania i wyniki są naprawdę fatalne. Będzie jeszcze mieć test na białaczkę. :cry:

Chyba wszystko co będziemy mogli dla niej zrobić to pomóc jej godnie odejść, ilgatto płacze, bo nie może się z tym pogodzić i wcale się nie dziwię... :cry:

Ponieważ częstochowska lecznica traktuje naszą fundację ulgowo zdecydowałyśmy, że poniesiemy koszty badania i ewentualnego leczenia Babci. Nie będzie to koszt Powszechnej Sterylizacji, tylko dodatkowy koszt Fundacji "Szare, bure i łaciate".


Zdjęcia Babuni jeszcze na działce. Ma około 12, 13 lat.

Obrazek

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 22, 2014 23:29 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Chiaro, dziękuję Tobie i dziewczynom za wsparcie. Przede wszystkim to psychiczne....I to finansowe poprzez umożliwienie mi obniżenia rachunku.
Tak jak pisałaś znalazłam Babunię"poruszającą się" przez przewracanie się z boku na bok, nie widzącą więc od czasu do czasu gubiącą kierunek i mocno wtedy zestresowaną. Ucieszyła się słysząc mnie i czując moją rękę, nawet się miziała, ale już wkładanie do kontenerka to był mega stres. Badania krwi: nerki w porządku, wątroba też, leciuteńko podwyższony cukier (wg.wet. na skutek stresu). Test ujemny. Podane zostały kroplówki ze względu na duże odwodnienie..inne leki?...będę wiedziała jutro....Rokowania? raczej złe... Więcej będę wiedziała jutro po południu...
Widzę,że znalazłaś zdjęcia Babuni...pozwolę sobie dodać, że Jej historia jest na str.19 mojego wątku...i wkleić jeszcze 2 zdjęcia z tego roku:
Obrazek Obrazek
Mania, Lucjan(*), Patysio, Severino, Kleo, Mafia, Tola,Lissy i Missy
ścieżka do nas:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=171943
Obrazek

ilgatto

 
Posty: 1765
Od: Czw lis 03, 2011 23:25
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Post » Sob sie 23, 2014 0:20 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Ilgatto, to dla nas ważne, że od czasu do czasu możemy choć trochę wesprzeć koty w tarapatach.



Dziś zgłosiły się do nas dwie panie karmicielki z Częstochowy. Jedna niestety nie chce przechować kotów po zabiegach u siebie, druga za to chce aż za bardzo. Najlepiej przez całą zimę...

Mam nadzieję, że jakoś to z Zosik ogarniemy. :201468

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob sie 23, 2014 8:48 Re: Powszechna Sterylizacja. Ciepłe myśli dla Blusi...

Mocne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 260 gości