Ugryziony kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 22, 2014 13:17 Ugryziony kot

Witam,
Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym pisze.
Mam problem, przywiozłem kota na jesieni z Mazur, kot miał problemy z uszami, poszliśmy do weterynarza, kot otrzymał preparat do wlewania kotu w uszy, później kolejna wizyta i kotek wyzdrowiał (pełnopłatna usługa).
Teraz mój problem polega na tym, że wczoraj wieczorem kot przyszedł do domu, najprawdopodobniej został ugryziony przez psa w łapkę, jest widoczna wygryziona dziura w wielkości opuszki małego ludzkiego palca, jak kotek zgina łapkę to widać jak wewnątrz coś mu przeskakuje (wydaje mi się że to ścięgno), niestety nie mam obecnie pieniędzy żeby zszyć kotku łapkę, co mam zrobić?
Wczoraj przelałem ranę wodą utlenioną i zabandażowałem, ale kotek zdjął sobie bandaż, póki co nie wypuszczam go na dwór. Co mogę więcej zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc lub podpowiedzi. Pozdrawiam Rafał.
Kontakt: 728-428-870

Bukownik85

 
Posty: 3
Od: Czw maja 22, 2014 12:44

Post » Czw maja 22, 2014 13:40 Re: Ugryziony kot

Jak ty byś miał dziurę i coś strzykało to wodę utlenioną byś sobie lał? Człowieku, do weta idź. Poproś o rozłozenie na raty płątności. NIKT nie da tobie rady, sposobu by kota netowo leczyć. To wymaga weta.!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 22, 2014 13:49 Re: Ugryziony kot

I nie wypuszczaj kota z domu!

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 22, 2014 20:39 Re: Ugryziony kot

Przecież woda utleniona tylko odkaża, to nie spirytus!!! Kotu z rany leci ropa, to trzeba jej rane oczyścić, tak doradził mi weterynarz, oprócz tego mam założyć kotu skarpetkę.

Bukownik85

 
Posty: 3
Od: Czw maja 22, 2014 12:44

Post » Czw maja 22, 2014 20:48 Re: Ugryziony kot

Lepszy chyba rivanol niż woda utleniona. Nie dopuść do tego, aby rana z ropą wewnątrz się zasklepiła, bo wda się zakażenie. Ropa musi wypłynąć.
Skarpeta niezły pomysł, ale daj pod nią jałowy gazik.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt maja 23, 2014 7:29 Re: Ugryziony kot

Dokładnie tak zrobię. Rana będzie oczyszczana na bierząco. Kotka boli, ale zdaje sobie sprawę, że tak trzeba. Widać wdzięczność kotka, nawet w nocy musi spać koło mnie i dotykać mnie zdrową łapką i tak do samego rana. Jak wstaje to i kot wstaje i chodzi za mną póki nie wyjdę z domu.

Bukownik85

 
Posty: 3
Od: Czw maja 22, 2014 12:44




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 477 gości