Czy to koci katar?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 22, 2014 12:16 Czy to koci katar?

Witam,
Nie jestem pewna co do stanu mojego ponad 5-cio miesięcznego kota rasy sfinks. Kot był standardowo szczepiony dwukrotnie między innymi na koci katar. Jednak od dwóch tygodni zdarzało mu się kichnąć, a od dwóch dni kicha jakby ropną wydzieliną, wysmarkuje jasno żółty śluz. Jak mu się przyglądam to wydzielina z nosa samoistnie nie wypływa. Z oczu też mu się nie leje. Jedynie po spaniu jest taka jasno brązowa galaretka w kącikach oczu. Mam wrażenie też że ma lekką chrypkę i że więcej pije. Ale jak czytam o kocim katarze to sama nie wiem czy nie zaczęłam wyolbrzymiać. Obserwuję teraz każdy jego ruch. Kot ma ogromny apetyt, bawi się, wypróżnia normalnie. Drugi kociak w tym samym wieku nie ma żadnych objawów, choć teraz zaczęłam się przyglądać jego śpioszkom w oczach, które pojawiają się tylko po spaniu, są brązowe i suche. Oczy wyglądają normalnie.
W piątek chcę iść do weterynarza, jednak moje środki finansowe będą znacznie okrojone. Wypłata w poniedziałek. Nie wiem czy iść w piątek czy przeczekać weekend i w poniedziałek móc zapłacić za wszystkie ewentualne leki które być może zaleci weterynarz. Nie wiem czy w piątek mi starczy kasy...
Wariuję na ich punkcie i bardzo mnie martwią te smarki...
Zajrzałam sfinksowi do pyszczka, wnętrze nie jest zaczerwienione, wygląda ok.
W domu temperatura nie spada poniżej 21 stopni, ale na wszelki wypadek sfinks chodzi teraz w sweterku skarpetkowym.

Bzdura

 
Posty: 1
Od: Czw maja 22, 2014 12:07

Post » Czw maja 22, 2014 12:24 Re: Czy to koci katar?

Katar na początku nie daje wszystkich objawów. Ale ropna wydzielina z nosa i ta w kącikach oczu moze na to wskazywac.
Moze idz jutro do weta, i najwyzej resztę oddasz mu po wyplacie. Wet powinien zrozumiec
kicikicimiauhau
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 270 gości