Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o pomoc!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 16, 2014 20:25 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Szkoda.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Wto wrz 16, 2014 21:19 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Też żałuję, zwłaszcza, że tylu ludzi zaangażowało się w pomoc, nie tylko z tego forum. Mam tylko nadzieję, że brak wiadomości to w jakimś sensie jest dobra wiadomość.

Tundra

 
Posty: 3289
Od: Śro sie 27, 2014 9:32


Post » Wto paź 07, 2014 8:35 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Ciekawe jak czuje się Mefi, co u niego....
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Wto paź 07, 2014 18:06 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

viewtopic.php?f=20&t=58174&p=10800640#p10800640
Podsumowując: brak odzewu przez dłuższy czas oraz wpis na powyższym wątku-to chyba jednak będzie niezbyt miło zakończona akcja na miau.
Obrazek

mgj

 
Posty: 11013
Od: Czw mar 17, 2011 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto paź 07, 2014 18:12 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

U mnie mieli wymalować mieszkanie po zalaniu. Owszem, ładnie ruszyli w czerwcu. Potem co i rusz odkładali kolejne etapy. Robili dzień, po czym znikali na ileś czasu. Pod koniec lipca powiedzieli, że c.d. we wrześniu. Wrzesień minął, ostatnio Mariusz, dociśnięty przeze mnie, odezwał się 1 października w środku dnia. Miał podać konkretny termin zakończenia prac (to jedna dniówka dosłownie) tego samego dnia wieczorem. I do tej pory się nie odezwał. Natomiast na pytanie o Mefika dostałam enigmatyczną odpowiedź, że ma się świetnie.

MaryLux

 
Posty: 159706
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 07, 2014 18:18 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Smutne to :-(

fajerka

 
Posty: 325
Od: Nie paź 20, 2013 11:55
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Post » Wto paź 07, 2014 18:20 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Nawet bardzo.
Ja już mam nawet najgorsze podejrzenia co do losu kota

MaryLux

 
Posty: 159706
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 08, 2014 6:35 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Nawet komentowac sie tego nie chce :?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro paź 08, 2014 7:47 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Zrobić printscreen z 1szego postu z wpłatami i napisać do nich - albo udowodnią, że Mefistofeles ma się dobrze, albo zgłoszenie na policję. Paragraf 286 KK :evil: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro paź 08, 2014 9:36 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Spilett pisze:Jeszcze lepsze wieści!

mamamariana pisze:
Spilett pisze:
mavi pisze:Oooooooo :roll: Niesamowite! Ogonek mojej Deltuni wygrał!
Dziękuję za głosiki i gratuluję wszystkim konkurentom do korony - wszystkie kocie ogonki są piękne! :piwa:
Z powodu choroby i innych zawirowań nie było mnie w internecie przez trzy tygodnie - nawet nie wzięłam udziału w głosowaniu na ogonki :oops: Poprawię się w tym miesiącu!

Razem z Deltunią uzgodniłyśmy, że nasza pula wygranej pójdzie na diagnostykę i leczenie Mefista od Andżeliki i Mariusza.


O, świetnie :)

A Minio dla kogo chce przeznaczyć swoje pół puli?


Ponieważ sama nie umiem podjąć decyzji :oops: , skłaniam się ku propozycji Organizatorki i moją połowę także pragnę przekazać Mefiemu.


Zdrowia Chłopaku! :ok:


Czyli 264 złote wędrują do Mefisia :) Poproszę Was o numer konta na PW :)

Jeszcze ta wpłata (pogrubiłam).

justyslopez pisze:Ja z kolei chciałabym ostrzec przed Andzelika i Mariusz. Organizowali bazarek na rzecz swojego kota, który miał wypadek. Wątek tutaj: viewtopic.php?f=1&t=162122&start=240. Książki kupiłam u nich pod koniec czerwca, przelew poszedł od razu, do tej pory ich nie dostałam... Pisałam wiadomości, przepraszali, mówili, że znajoma miała wysłać paczkę i że nie wiedzieli, że tego nie zrobiła i że już teraz sami to zrobią. Od tego czasu minęły 3 miesiące, kontaktu z nimi nie ma, na forum ich nie widać, wątek olali...

Pieniądze z bazarku, który chyba nie został rozliczony, a kupujący nigdy nie otrzymali zakupionych przedmiotów :!:

Ma_go pisze:Andżeliko, Mariuszu odezwijcie się proszę :) jak wygląda sytuacja Mefiego. Wieści o nieszczęśliwym wypadku dotarły też na inne fora. Na jednym z nich (>>> klik <<<) uruchomiliśmy zbiórkę pieniążków. Chcielibyśmy wiedzieć jak przedstawia się sytuacja, czy udało się zebrać wymaganą kwotę i najważniejsze w jakiej kondycji jest obecnie Mefi.

Pieniądze zbierane były też na innym forum.

I pewnie jeszcze wiele, wiele innych wpłat dokonanych w dobrej wierze i ze szczerego serca.

Właściciele Mefiego zachowali się jak klasyczni oszuści.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Śro paź 08, 2014 9:39 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

To może warto zacytować pierwszy post:

Andźelika i Mariusz pisze:Witamy. :)
Tytułem wstępu bardzo przepraszamy za to ,że pierwszy nasz post , będzie tyczył się naszego problemu. Po przeczytaniu \/ tekstu , na dole znajdą p. zdjęcia.
Mefi , na chwilę przed wypadkiem.
Obrazek
Wczoraj, tj. (07.09.2014) przytrafiła się nam tragedia. W godzinach popołudniowych , nasz kochany kocurek miał wypadek - wypadł z okna , jak zauważyli p. w tytule , aż z piątego piętra. Usłyszeliśmy trzask , wyjrzeliśmy przez okno i zobaczyliśmy...plamę krwi i ciemną czarną kulkę. Nie zastanawiając się ani sekundy , mój narzeczony zbiegł po Mefiego(pełne imię - Mefistofeles). Kot oczywiście był przerażony , źrenice były tak bardzo powiększone , że aż zlewały się z jego czarnym futerkiem. Kilak centymetrów od kotka , widać było świeże odchody - na całe szczęście , były pozbawione krwi , która rozlewała się wokół miejsca upadku. Już w domu , mefi wczołgał się do kuwety i drugi raz oddał kał , towarzyszyły przy tym krzykliwe informację z jego pyszczka - BARDZO BOLI!
W ciągu kilkunastu minut znaleźliśmy się u lokalnego weterynarza , jedyne co mógł poradzić , to środki przeciwbólowe oraz pokierowanie nas na oddział chirurgi , na drugim końcu miasta. Po kilku przesiadkach , głośnej serenadzie miauczenia z bólu i kilkunastu chusteczek do wycierana policzków od łez , byliśmy na miejscu.

5 razy RTG : wykazało ,że Mefistofeles ma złamany kręgosłup , na (nie)szczęście , nie przerwał rdzenia , więc o ile obrzęk nie naruszy kręgu i ten nie przebije rdzenia - jest duże prawdopodobieństwo ,że stanie na swoje cztery białe ''skarpetki' o ile pozytywnie przejdzie operacje'. Ponadto , odcinek lędźwiowy : zwichnięcie , najprawdopodobniej amputacja ogona.
1 raz USG : wykazało ,że w pęcherzu znajdują się zakrzepy krwi. Organy wyglądają na nietknięte.
Krew wzięła się z 5 centymetrowej dziury , która ma w okolicach odbytu (spadając , musiał uderzyć w jakiś pręt o średnicy bodaj 3 centymetrów). Panie z chirurgi ładnie wygoliły miejsce wokół rany , a my w domu przemywamy ją Rivanolem.
Wyniki RTG oraz USG
Obrazek

Najbliższe dwie doby zadecydują o tym , czy nasze oczko w głowie będzie w stanie normalnie funkcjonować.
Pojawiamy się na forum , z wołaniem o pomoc. Jesteśmy winni ambulatorium ok. 150 zł (Kochane p. weterynarz pozwoliły odroczyć spłatę reszty o dzień)
Kolejne rtg, kolejne usg i operacja , do tego pampersy(mefi załatwia się pod siebie) to wydatek rzędu od 700 do 1200 zł (szacujemy , wszystko zależy od p. doktora , który oceni ryzyko operacji) Mój narzeczony właśnie rozpoczął prace i wypłate dostanie dopiero po trzydziestu dniach , sama jestem studentka i nie mam płynności finansowej. Miesiąc temu adoptowaliśmy z pseudo hodowli - labradora , miał połamane kończyny , był zapchlony i zarobaczony. Wydaliśmy na wyleczenie szczeniaka dość dużo pięniedzy. Jego ojcem jest zdecydowanie mefi , to on ''rządzi'' w domu. Oprócz szczeniaka labradora , miejsce w naszym domu znalazła również kotka z wrocławskiego schroniska. Są jak brat i siostra( Finka jest młodsza od Mefiego o okrągły rok , chcieliśmy zapewnić Mefiemu kogoś kogo będzie mógł wylizać i zaopiekować :) )
Próbowaliśmy zaciągać kredyty - bezskutecznie.
Nie wyobrażamy sobie , że przez nasze puste portfele , nasz kocurek miałby odejść :cry: Dlatego też, jesteśmy tutaj , liczymy na to ,że na tym świecie są jeszcze ludzie tzw dobrego serca. Nic więcej prócz tego wołania o pomoc , nie jesteśmy w stanie zrobić . Rodzice mojego narzeczonego nie żyją i jest tylko dalsza rodzina , z która nawet nie ma kontaktu , moja mówi ,że trzeba kota uśpić. Co jest nie ludzkie , kiedy można go uratować! Żadnego wsparcia finansowego.

Poniżej zdjęcia. i Nr. Rachunku do przelewu. Na wszelkie pytania odpowiadamy w tym temacie. Na bieżąco będziemy zdawać relacje odnośnie zdrowia naszej pociechy. To on jest naszą rodziną , proszę wziąć to pod uwagę. DZIĘKUJEMY W IMIENIU
*MEFIEGO , ZA OCALENIE ŻYCIA!!!!!
* FINKI , KTÓRA ROZPACZLIWIE MIAUCZY I SZUKA SWOJEGO BRATA W ZAKĄTKACH DOMU
* NUCKY'EGO , KTÓRY KŁADZIE PYSK NA NASZYM ŁÓŻKU I W SWOICH SMUTNYCH OCZYSKACH ODBIJA NASZE , RÓWNIE SMUTNE.
*SWOIM - ZA POMOC.


Mefi , który wychowuje swoją młodszą siostrę.
Obrazek

Mefi , już dobę po wypadku(klatka się nie sprawdziła , próbował ja przegryźć i rzucał się dookoła.)
Obrazek

Rana , o której wspominaliśmy wcześniej
Obrazek


DANE DOT PRZELEWU
Kod: Zaznacz cały
Mariusz Gocyła
Wrocław ul. Miernicza 21/15
63 1140 2004 0000 3002 7500 2765


Zapomnieliśmy dodać pełnej nazwy banku , jest to MBANK.
Prosimy moderatora o scalenie tych dwóch wiadomości w jedną , pozdrawiamy i dziękujemy raz jeszcze.


JEŻELI KAŻDA OSOBA ODWIEDZAJĄCA TEMAT , PRZELAŁABY SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ , MOGLIBYŚMY W CIĄGU KILKU DNI PODJĄĆ DZIAŁANIA.
W IMIENIU MEFISTOFELESA DZIĘKUJEMY!!!! JEŻELI KTOKOLWIEK MIESZKA NA TERENIA WROCŁAWIA i CHCIAŁBY ODWIEDZIĆ MEFIEGO , POPIJAJĄC PRZY TYM KAWĘ , PROSZĘ DZWONIĆ POD NUMER 725-272-373; KAŻDA OSOBA ,KTÓRA PRZELEJE , BĄDŹ SKONTAKTUJE SIĘ Z NAMI W CELU LECZENIA MEFISTOFELESA , ZOSTANIE PONIŻEJ WYPISANA , CHOĆ TYLE MOŻEMY ZROBIĆ :)


viewtopic.php?p=10572732#p10572732
Andźelika i Mariusz pisze:Lista darczyńców i ludzi dobrego serduszka :1luvu: :

p. Muza51 : przelew na kwotę 9,00 pln
p. Iwona K. : przelew na kwotę 20,00 pln
p. Małgorzata J. : przelew na kwotę 50,00 pln
p. Wiesława O. : przelew na kwotę 20,00 pln
p. Grażyna Z. : przelew na kwotę 30,00 pln
Przepraszamy najmocniej , część przelewów została zaksięgowana po godzinie 15-tej.
Oto druga część serduszka :1luvu:

p. Roland T. (Meterolog1) : 30 pln.
p. Christine G (Cindy) : 10 eur = 40,58 pln
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Śro paź 08, 2014 9:43 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Nie trzeba cytować.
Konto jest zbanowane.
Poszkodowani mają dane osobowe, podane dobrowolnie i myślę, że powinni złozyć zawaiadomienie o podejrzeniu wyłudzenia.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Śro paź 08, 2014 11:14 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

Czegoś nie rozumiem. Przecież Mefi był leczony za zbierane pieniądze. Są relacje i zdjęcia, na żywo poznała tych ludzi i kota MaryLux. Może zresztą i teraz spróbować się z nimi skontaktować. Więc trudno mówić o fikcji i wyłudzeniu. Nie wszyscy, którzy otrzymają forumową pomoc, prowadzą dalej swoje wątki. Kiedy potrzebowali, byli obecni, a po powrocie sytuacji do normy zniknęli. Może mają długi i odcięty telefon z netem, to się zdarza. Że nie jest to ładne wobec darczyńców, że można wejść do netu z kafejki czy z pracy, wiadomo. Ale czy to jest powód do bana? Dla ludzi, którzy i tak milczą?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro paź 08, 2014 11:35 Re: Upadek z 5-tego piętra;ZŁAMANY KRĘGOSŁUP, Mefi woła o po

MaryLux pisze:U mnie mieli wymalować mieszkanie po zalaniu. Owszem, ładnie ruszyli w czerwcu. Potem co i rusz odkładali kolejne etapy. Robili dzień, po czym znikali na ileś czasu. Pod koniec lipca powiedzieli, że c.d. we wrześniu. Wrzesień minął, ostatnio Mariusz, dociśnięty przeze mnie, odezwał się 1 października w środku dnia. Miał podać konkretny termin zakończenia prac (to jedna dniówka dosłownie) tego samego dnia wieczorem. I do tej pory się nie odezwał. Natomiast na pytanie o Mefika dostałam enigmatyczną odpowiedź, że ma się świetnie.


justyslopez pisze:Ja z kolei chciałabym ostrzec przed Andzelika i Mariusz. Organizowali bazarek na rzecz swojego kota, który miał wypadek. Wątek tutaj: viewtopic.php?f=1&t=162122&start=240. Książki kupiłam u nich pod koniec czerwca, przelew poszedł od razu, do tej pory ich nie dostałam... Pisałam wiadomości, przepraszali, mówili, że znajoma miała wysłać paczkę i że nie wiedzieli, że tego nie zrobiła i że już teraz sami to zrobią. Od tego czasu minęły 3 miesiące, kontaktu z nimi nie ma, na forum ich nie widać, wątek olali...


To są dwa przykłady na to, że z uczciwością u nich kiepsko.
Z szacunkiem do innych również.
mziel52 - nie chodzi o to, żeby robić nagonkę, ale usprawiedliwiać też ich nie należy.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jolabuk5, raksa, włóczka i 279 gości