Problem śmierdzący, czyli Baśka Wszędziesikająca

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 07, 2014 19:37 Problem śmierdzący, czyli Baśka Wszędziesikająca

Próbowałam przeszukać forum, ale nic nie znalazłam co pasowałoby do naszej sytuacji.

Baśka to persica albo prawie-persica, która trafiła do mnie 3,5 roku temu, gdy jej pani trafiła do hospicjum. W kwietniu skończyła 5 lat. Jak wszystkie moje koty jest kastrowana. Ogólnie nie ma problemów z korzystaniem z kuwety, ale co jakiś czas niepokojąco zaczyna obsikiwać wszystko na swojej drodze - stół, łóżko, moje kapcie, nie ma nic co by się nie nadawało.

Mam wrażenie, że Bastetka wolałaby być jedynym kotem w stadzie, a w tym momencie są u mnie 4. Trafiła do mnie jako druga, do towarzystwa dla persa Ozyrysa (teraz 12 lat). Z innymi kotami się nie kłóci ani nie zaprzyjaźnia.

Chciałabym, żeby dobrze się u nas czuła. Może ktoś z Was ma wypróbowane sposoby na poradzenie sobie z tym kłopotem? Z góry dziękuję!
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Śro maja 07, 2014 20:37 Re: Problem śmierdzący, czyli Baśka Wszędziesikająca

A jak badania?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro maja 07, 2014 21:26 Re: Problem śmierdzący, czyli Baśka Wszędziesikająca

Najpierw badania moczu, krwi i USG nerek (tak odruchowo, bo persie geny) a dodatkowo obróżkę uspakajającą http://animalia.pl/produkt,18991,164,sergeants-good-behavior-calming-collar-dla-kota-38-cm.html. Tylko to ostatnie nie na wszystkie koty działa no i bardzo mocno pachnie lawendą, co może niektórym przeszkadzać.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 14, 2014 21:29 Re: Problem śmierdzący, czyli Baśka Wszędziesikająca

Alienor pisze:Najpierw badania moczu, krwi i USG nerek (tak odruchowo, bo persie geny) a dodatkowo obróżkę uspakajającą http://animalia.pl/produkt,18991,164,sergeants-good-behavior-calming-collar-dla-kota-38-cm.html. Tylko to ostatnie nie na wszystkie koty działa no i bardzo mocno pachnie lawendą, co może niektórym przeszkadzać.


ona miała nawracające zapalenie nerek, zamierzamy ją przebadać na wszelki wypadek, chwilowo jest odpukać lepiej. O obróżce będę pamiętać. Dzięki :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, indianeczka, magnificent tree, nfd, ryniek, Zeeni i 477 gości