Wyłysiały kot ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 17, 2014 17:12 Wyłysiały kot ?

Spotkał się ktoś kiedyś z takim wyłysieniem kota ? :

http://fotoo.pl//out.php?i=777021_10264 ... 4186-n.jpg

Już któraś osoba mi o tym kocie mówi, jest bezdomny, ludzie z osiedla go dokarmiają ale podobno mimo wszystko jest bardzo chudy.
Niestety nie mogę go ciągle znaleźć ;/ To tylko informacje i zdjęcie od znajomego.
Nie bardzo wiem co mam z tym kotem zrobić ( o ile go w końcu znajdę) .. Moja kotka była ostatnio sterylizowana, dodatkowo miała przepukline pooperacyjną ( nie zszyte 1,5 cm cięcie..)która też już była operowana. Nie mam złotówki na leczenie tego kota, ludzie dokarmiający go z osiedla coś tam deklarują pomóc finansowo, tyle że da to coś jak choroba skory będzie leczona na dworze? raczej wątpię.
Jest w Jeleniej Górze, tutejsza fundacja niestety ma debet finansowy i nie może przyjąć kolejnego kota..
Ostatnio edytowano Czw kwi 17, 2014 17:17 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za duże zdjęcie zamieniłam na link

nigna

 
Posty: 649
Od: Pt kwi 01, 2011 12:02

Post » Czw kwi 17, 2014 17:43 Re: Wyłysiały kot ?

Kot jest wyłysiały na obu bokach symetrycznie?
Jeśli tak to częstą przyczyną są zaburzenia hormonalne, głównie problemy z tarczycą (tym bardziej że piszesz iż kot chudy mimo dokarmiania), u kotek także z hormonami płciowymi.

Na pewno warto by go lekarzowi pokazać. Może być po prostu mocno zarobaczony, może to coś innego, powinien go lekarz obejrzeć...

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw kwi 17, 2014 17:54 Re: Wyłysiały kot ?

U dzikiej działkowej kotki, którą się opiekowaliśmy podobne wyłysienie było objawem robaczycy.
Wyleczyliśmy ją fenbenatem dodawanym do karmy - doczytaj na forum.
My podawaliśmy po łyżeczce do mokrego jedzenia (siekanki mięsnej) przez 4 dni i powtórka (2 podania) po 10-ciu dniach. początkowo w drugim dniu mięso skropiliśmy połową łyżeczki parafiny ciekłej z apteki (albo oleju jadalnego), żeby zapobiec zaparciu.

Kota w ciągu dwóch miesięcy obrosła nowym futerkiem - najpierw głowa, potem kark, a na końcu boki i podwoiła swoją masę. Później była odrobaczana już systematycznie .
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23799
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Google [Bot] i 538 gości