POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 10, 2014 6:34 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

I chyba od antybiotyk ma gorzej bo dziś sama woda:(((((( Mikro i makro ma w suchej. Miał też dostawać witaminki dla kociąt ale nie dostaje z wiadomych przyczyn..
Dziwnie, że nie kazali mu odstawić karmy.. myślę, że lekarz zasugerował się moją anginą (moja sugestia do lekarza) ale kociak zaczął chorować 4 dni od zachorowania mojego i 3dni po rozpoczęciu mojej antybiotykoterapii.. orjen jest bez zbożowy tylko boje się coś modyfikować przy takim stanie, pogadam z wetem o tej diecie..
choć dziś dostałam paniki, że to oni wykończą mi kota bo teraz zamiast rzadkich placków jest woda..:( a dostaje probiotyk..


Natja nawet nie wiesz jak bardzo cieszę się, że Twoje kociaki -szczególnie Tosia, wyzdrowiały. Czytałam na forum twój wątek- masakra. Może w pw podasz mi maila i Ci odpiszę:P Głupota z tą ilością postów. No i nie mogę wstawić zdjęcia..


Nitka - dzięki:)
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Czw kwi 10, 2014 6:40 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

usha pisze:Natja nawet nie wiesz jak bardzo cieszę się, że Twoje kociaki -szczególnie Tosia, wyzdrowiały. Czytałam na forum twój wątek- masakra. Może w pw podasz mi maila i Ci odpiszę:P Głupota z tą ilością postów. No i nie mogę wstawić zdjęcia..


Już piszę :)
..........................♥Tosia&Bazyl♥.........................
ObrazekObrazek
'I had been told that the training procedure with cats was difficult. It's not. Mine had me trained in two days.'

Zapraszamy: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=162710 cz. VI

NatjaSNB

Avatar użytkownika
 
Posty: 5686
Od: Czw lis 08, 2012 10:03
Lokalizacja: dolnośląskie

Post » Czw kwi 10, 2014 6:46 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Zapytam o smecte!

Co do stresu - przyjdzie dziś behawiorystka ale kociak nie wygląda na zestresowanego - waśnie śpi mi na kolanach. Odkąd ma te rzadkie kupy częściej śpi mi na kolanach.. i mruczy (ale przeczytałam gdzieś,ze kot też jak jest mega chory to mruczy by dodać sobie otuchy..)
boje się, że go coś boli.. ale bawi się też i skacze..
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Czw kwi 10, 2014 8:55 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

U mnie u jednego kota biegunki przestały się pojawiać po przejściu na Royal Gastro Intestinal. Niestety ma on alergię i jest uczulony prawie na wszystko. Podaję mu jeszcze tylko królika z marchewką, po tym nic mu nie jest.
Natomiast u kotki pojawiała się biegunka z krwią i mimo leczenia nie udawało się tego problemu opanować. Zmieniłam weterynarza, zrobiliśmy wszystkie badania, krew, kał i wyszedł niedobór witaminy B12. Podajemy jej ją co tydzień domięśniowo i nie ma już ani krwi w kale ani złej konsystencji. Mam nadzieję, że już wszystko będzie dobrze, ponieważ jest to bardzo stresujące, jak kot ważący niecałe 3 kg chudnie w dwa tygodnie do 2 kg. Moje koty tez są młode, mają pół roku.
Powodzenia, mam nadzieję, że szybko opanujesz problem i trafisz na dobrego diagnostę.

Jozi

 
Posty: 289
Od: Pt gru 13, 2013 23:23

Post » Czw kwi 10, 2014 10:02 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

RC Gastro Intestinal jest bardzo dobrą karmą. Moja kotka miała luźne kupy, a kot uformowane kupale, ale był w nich śluz z krwią. Mniej więcej przez miesiąc podawałam Gastro i wszystkie dolegliwości ustąpiły w obu przypadkach. Można też zrobić tak jak pisze Natja, gotowany kurczak z ryżem i marchewką. Ważne, żeby nie mieszać rodzajów jedzenia, aż do wyleczenia.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Czw kwi 10, 2014 10:14 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

usha pisze:Zapytam o smecte!

Z tym że tu też trzeba uważać. Mojemu kocurowi smecta nie tylko nie pomagała, ale wręcz lało się z niego. Wszystko zależy od przyczyny biegunki (czy rozwolnienia).

Koszmaria pisze: dwie karmy to za dużo-z nadmiaru witamin albo minerałów wychodzi się ciężej niż z niedoborów.

No nie, z matematycznego punktu widzenia to kompletnie nielogiczne. Czy kot je jedną karmę suplementowaną (np. 50 g dziennie), czy dwie (np. po 25 g), dostaje witamin i minerałów tyle samo :lol: - zakładając, że każda ma prawidłową ilość dodatków. Natomiast faktycznie mieszanie karm może mieć wpływ na trawienie, gdy jest rozregulowane.
Ostatnio edytowano Czw kwi 10, 2014 12:33 przez Agulas74, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw kwi 10, 2014 10:28 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Ale mokry applaws nie ma ani witamin ani minerałów
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 10, 2014 10:39 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Nie odpowiedziałaś czy twój kot miał badania na pierwotniaki. Ktoś radził byś zrobiłą PCR-y w tym kierunku. To co innego niż pasożyty ogólnie występujące i płaci się dodatkowo. Trzeba zaznaczyc,ze sie to chce mieć zrobione. Lamblioza, kokcydia... daje takie objawy jak opisujesz.
Mały kot szybko sie odwadnia przy tak częstych kupach i do tego umorduje się. Trzeba koniecznie zatrzymać . Ograniczyc karmę do jednej by nie motać sie co i jak, zastanowić sie nad podaniem płynó w kroplówce z elektrolitami i może Duphalaytem by kota wzmocnić. Czy podać steryd to wet musi sie zastanowić. Na pewno jakieś leki na zatrzymanie (nifuroksazyd?).
Miał kot robione badania? Morfologia, biochemia, rozmaz? W krwi wychodzi często czy jest alergia czy inny stan zapalny.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw kwi 10, 2014 12:35 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

wistra pisze:Ale mokry applaws nie ma ani witamin ani minerałów

Wiem, ale to już inna sprawa. Nawet gdyby miał, "przesuplementowanie" by nie groziło.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw kwi 10, 2014 14:09 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Wróciliśmy od weta.
Kazałam zrobić test na lamblie wyszedł, że nie ma. Czy to są pierwotniaki?^^ co to są te PCR-y?
Zrobiłam usg wyszedł, że cyt. "gdzie nie gdzie jest lekko pogrubiona ścianka jelita i gazy. Stanu złego nie ma." Zalecili mi karmę gastro albo Hills albo RC ale ludziska tam są zboża!!!! Pani jak przeczytała skład to nie kazała kupować. Tylko podać Orjen i mokre gastro.
Nie zrobili krwi choć proponowałam. Powiedziano mi, że antybiotyk nie maił szans zadziałania jeszcze (dziś dostał3 dawkę).
Zastanawiam się też nad taką rzeczą. Kupiłam fontannę poidełko dla kota .. tam jest filtr może od tego?? W hodowli też miał poidełko.
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Czw kwi 10, 2014 14:16 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Koksydia są pierowtniakami. To ciężkie do wyleczenia cholerstwo. Poczytaj sobie o objawach.
http://www.vetopedia.pl/article80-1-Kokcydioza.html
Na gazy w kocie dobry jest Espumisan w kroplach dla dzieci. Pomaga bardzo. Na biegunki daję Nifuroksazyd. Jaki ma antybiotyk?

Gotuj mu kutraka bez przypraw w małej ilości wody. Podawaj drobno pokrojonego i można zalać rosołkiem. Intenstinal też by się zdał ale ja daję w takich przypadkach tylko mokre. Nie szalej z iloscią karm. Trzeba karmic małymi porcjami i często.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw kwi 10, 2014 14:44 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Nie przejmowałabym się zbożami w karmie, teraz są inne priorytety.
Bezzbożówki zaczniesz wprowadzać, jak całkowicie wyleczysz kota.

Jaka pani przeczytała skład, sprzedawczyni?
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Czw kwi 10, 2014 14:59 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

ASK@ pisze:Gotuj mu kutraka bez przypraw w małej ilości wody. Podawaj drobno pokrojonego i można zalać rosołkiem. Intenstinal też by się zdał ale ja daję w takich przypadkach tylko mokre. Nie szalej z iloscią karm. Trzeba karmic małymi porcjami i często.


Bardzo dobra rada.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Czw kwi 10, 2014 15:04 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

ASK@ pisze:Koksydia są pierowtniakami. To ciężkie do wyleczenia cholerstwo.

ASK@ - u kotka wyszła lamblioza, nie kokcydioza.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Czw kwi 10, 2014 17:21 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

dziewczyny maja racje ;karm kota teraz kurczakiem z ryzem albo nawet samym kurczakiem;jak juz mowilam ja daje kotu smecte bo to jest glinka i nawet dzieci ja biora.ktos proponowal nifuroxazid tez kiedys dalam kotu ale efekty nie byly jakies zachwycajace;aha i zabierz ta fontanne i plastikowe miski
daj mu jesc i pic ze szklanych ;moj kot dostal uczulenia od kolorowej miski plastikowej;najprosciej pomysl sobie ze masz male dziecko w domu i ono ma rozwolnienie,po prostu najprostsze rozwiazania

vacances2020

 
Posty: 188
Od: Pon lut 03, 2014 2:15
Lokalizacja: Bielsko-Biala

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Silverblue i 517 gości