POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 09, 2014 19:50 POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Witam,
może wy mi coś doradzicie. Mam 2,5 tygodnia kociaka - ślicznego Ruska 3,5 miesięcznego Nuko u siebie w domu.. i od drugiego dnia zaczęły się problemy..(bączki puszczał od początku):( ma bieguki= rzadkie kupy (na razie do trzech dziennie):( Nie ma robaków- sprawdziłam w badaniach. Zresztą został dwukrotnie w hodowli odrobaczony, zaszczepiony. Aktualnie jest na antybiotyku+ probiotyk i nadal występują rzadkie kupy:(. Ma energie do zabawy, apetyt tez ma. Je to co w hodowli . Karma Royal Kitten (biedę chciała go kiedyś przestawić na Orjena) oraz Applaws mokre kurczak z ryżem lub tuńczyk z krewetkami z ryżem.
Czy może mi Ktoś coś doradzić??:( Miał ktoś podobny problem?? Lekarz nie wie skąd takie zachowanie:(
To mój pierwszy kociak:( i pierwszy post na forum.
Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc.
Pozdrawiam,
Ania
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Śro kwi 09, 2014 20:12 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Cześć, a czy oprócz RC podajesz mu jakieś smakołyki? Śmietana, mleko? A może masz jakieś kwiatki, które podjada? Wiele z nich jest trujących dla kotów. Jesteś pewna, że kot do niczego się nie dobiera kiedy nie widzisz? A może RC + Applaws to dla niego za dużo? Może przez jakiś czas podawaj mu tylko suche RC? Jak się ustabilizuje wszystko to będziesz mogła planować zmianę karmy jeśli chcesz.

Trzymam kciuki!
..........................♥Tosia&Bazyl♥.........................
ObrazekObrazek
'I had been told that the training procedure with cats was difficult. It's not. Mine had me trained in two days.'

Zapraszamy: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=162710 cz. VI

NatjaSNB

Avatar użytkownika
 
Posty: 5686
Od: Czw lis 08, 2012 10:03
Lokalizacja: dolnośląskie

Post » Śro kwi 09, 2014 20:19 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Zrób test PCR kału, to może być jakiś pierwotniak
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 09, 2014 20:29 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Nie dostaje żadnych ludzkich smakołyków. Jedynymi smakołykami to cosma 100% kurczak.
Dostaje suchej i Applawsa w takich proporcjach aby nie przedobrzyć-> puszeczka mała na dwa razy.
Pytałam lekarza (spowiadając się z każdego kąska) czy może błąd jest w karmieniu. Stwierdził, że nie powinno mu tu nic szkodzić :(.

Miał zbadany kał, pasożytów brak:( Jutro zadzwonię do hodowczyni i zapytam czy takie coś występowało u niej. Myślę, że jeśli tak- otrzymałabym taką informację bo hodowla wygląda na dobrą

A ja się zastanawiam czy właśnie RC tak nie wpływa..?
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Śro kwi 09, 2014 20:30 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Tymczasem możesz podjąć próby powstrzymania biegunki podając tylko Royal Canin Gastro Intestinal. Karma jest bardzo skuteczna.
Tutaj wkleiłam link z opisem karmy (to strona sklepu, ale to nie reklama): http://www.krakvet.pl/royal-canin-intes ... 14189.html
Dla pewności skonsultuj się z weterynarzem w sprawie żywienia.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Śro kwi 09, 2014 20:38 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Hmm (raz odp. ale się nie wkleiło..)


Kał został zbadany pod kontem pasożytów i nic nie wyszło.
Aktualnie kociak jest na antybiotyku (2i dzień) i na probiotykach. I dziś 3 luźne bardzo kupy:(

Ze smakołyków dostaje tylko Cosma 100% kurczak. Żadnych śmietan, mleka itp. bo koty nie trawią laktozy.
Pytałam się weta czy w takich ilościach jak dostaje czy może to wpływać, nie maił zastrzeżeń ( applaws -mała puszeczka na dwa razy i stosunkowo mniej suchego).
Obawiam się że to właśnie RC nie jest za dobra:(

Bawi się, biega choć więcej się przytula i śpi mi na kolanach. Czy to objaw choroby czy zaczynającej się więzi..?

Porozmawiam z wetem o tej gastro, choć powiedział aby nic nie zmieniać w diecie kociakowi..

NATJA nie mogę wysyłać pw:/ wyświetla się komunikat, ze jestem młodym forumowiczem czy coś takiego.. :/
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Śro kwi 09, 2014 20:47 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Odstaw mokrego Applawsa - możesz mu dawać sparzone kurze "cycki" :) :wink:
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Śro kwi 09, 2014 22:30 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

stres też moze wpłynąć na pracę jelit.
Poza tym zmiana wody - wiele dzieci dramatycznie na to reaguje. Co dajesz mu do picia?
Trzy kupy dziennie , o ile nie są totalnie płynne, to u kociego dziecka mogą byc jak najbardziej

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro kwi 09, 2014 22:31 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Z moim kocurkiem też tak było. Okazało się, że ma nadwrażliwe jelita i nie może jeść większości gotowych karm. Nie toleruje np. pszenicy i jej pochodnych, soi i jej pochodnych i wielu innych składników. Dodatkowo źle reaguje na zmiany karm. Po przejściu np. na samego kurczaka lub karmę dla wrażliwych kotów objawy mijały (podawałam saszetki RC Sensivity Control). Teraz jest na bezzbożowej Power of Nature i jest OK.
Może warto spróbować dietetycznego jedzenia i sprawdzić, jaki będzie efekt?
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro kwi 09, 2014 22:36 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

odstaw Applaws.dwie karmy to za dużo-z nadmiaru witamin albo minerałów wychodzi się ciężej niż z niedoborów.
Applaws nie służy wszystkim kotom,niestety.moje trzy i kilka forumowych miało po Applaws rzadką kupę,albo biegunkę.[moje miały rzadką i żółtą.]szkoda,bo skład jest ciekawy.
daj kotu wołowiny czystej-wołowinka delikatnie 'zatyka'. no i przy biegunce można się pokusić o podanie jakiegoś probiotyku lub synbiotyku.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 09, 2014 22:47 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Hmmm.. to mnie zaciekawiłaś, ze może to być dopuszczalne u kociaka małego.

Ale wczoraj miał krew w kupie, ta kupa była właśnie badana.

Applaws jadł w hodowli też.. bardzo ciekawy skład mięso 75% rosołek 24% i 1% ryż. W tych karmach nie ma pszenicy ani innych świństw.
Ale on tak lubi mokre:(
Na szczęście dużo pije:) Probiotyk dostaje.
Mój Nuko :)
Obrazek

usha

 
Posty: 10
Od: Śro kwi 09, 2014 19:31

Post » Czw kwi 10, 2014 1:48 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

jezeli moge cos powiedziec na ten temat ,to moze zapytaj weta czy dac mu smecte,ja zawsze daje mojemu,chociaz bardzo rzadko zdarza sie mu miec rozwolnienie,ale ja karmie kota miesem,sparzonym drobiowym i surowym wolowym..no i kot moze pic smietane ale tylko o wysokiej zawartosci tluszczu,tylko mleka mu nie dawaj.pozatym od antybiotykow tez moze miec rozwolnienie

vacances2020

 
Posty: 188
Od: Pon lut 03, 2014 2:15
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post » Czw kwi 10, 2014 5:48 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Mokry applaws przecież nie ma ani grama witamin czy minerałów. To karma uzupełniająca, smakołyk, nie karma pełnoporcjowa do podawania na stałe, chyba, że suplementowana.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 10, 2014 6:16 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Widzę, że mamy podobnie. Ja zawitałam na to forum, bo łapała mnie już desperacja... 2 Ruski przywiezione do domu w wieku ukończonych 3 m-cy i nagle po 2 tyg zaczęła się pojawiać krew u Tosi. Tylko u Tosi. Gdzie ja nie byłam i czego nie badałam. Zastrzyki przeciwkrwotoczne, antybiotyki, witaminy, probiotyki, odrobaczania... wszystko przeszedł ten malutki kotek, a krew wciąż była codziennie w każdej kupie :/ Odchodziliśmy od zmysłów, nawet kolonoskopia była. Żaden wet nie potrafił nam pomóc, wręcz każdy prosił żebym dała znać jak już się dowiem co było przyczyną krwawień. 5 miesięcy tak się motaliśmy i odbijaliśmy od jednego weta do drugiego, aż w końcu trafiliśmy na lekarkę, która wysłuchała wreszcie wszystkiego, co do niej mówiłam, co opisywałam, przeanalizowała to i kazała przejść na hypoalergiczną karmę. W połączeniu z lekami, które najpierw wyleczyły stan zapalny jelit - krew przeszła jak ręką odjął. Moja Tosia okazała się być uczulona na jakiś składnik karmy (prawdopodobnie właśnie zboże) - jest cały czas na RC Hypoallergenic i jest wszystko OK :) Na Twoim miejscu dałabym kota na kilka dni tylko na gotowane mięsko (pierś z kurczaka/indyka) z ryżem i poczekała, aż stolec się unormuje. Tylko powoli, nie przestaw go od razu tylko na mięsko bo wtedy kupy zwariują. Wprowadzaj mu to przez kilka dni, potem potrzymaj tylko na tym a potem znowu powolutku wprowadź jakąś bezzbożówkę lub Intestinala (u mnie zanim jeszcze postawiono diagnozę wpłynął na zmniejszenie ilości krwi).

A co do PW to musisz mieć chyba 10 czy 20 postów na forum, żeby móc mi odpisać - poczekam :ok:
..........................♥Tosia&Bazyl♥.........................
ObrazekObrazek
'I had been told that the training procedure with cats was difficult. It's not. Mine had me trained in two days.'

Zapraszamy: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=162710 cz. VI

NatjaSNB

Avatar użytkownika
 
Posty: 5686
Od: Czw lis 08, 2012 10:03
Lokalizacja: dolnośląskie

Post » Czw kwi 10, 2014 6:25 Re: POMOCY:(( 3,5 mies. rusek-> biegunka:((((((((

Wystarczy 5 postów - czyli jeszcze jeden.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree i 503 gości