Mały, chudy Pieprz

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 02, 2014 1:47 Mały, chudy Pieprz

Witajcie Kochani,
Cudownie trafić do społeczności kociarzy, gdzie w końcu nie wychodzę na wariatkę (przynajmniej taką mam nadzieję). Mój problem ma na imię Pepper i ma pół roku (i pewnie podrapie mi w nocy nos za nazwanie jej problemem :)). Koteczka trafiła do mnie miesiąc temu od "znajomej znajomej" i była w stanie mało ciekawym. Świerzb uszu, katar i prawdopodobnie coś w płucach, robaki wszędzie, gdzie to tylko możliwe i oczywiście pchły.
Obecnie jesteśmy już po leczeniu u weta, właściwie to czekamy już na szczepienia, więc na szczęście główne zmartwienie zażegnane. Mam jednak wątpliwości co do wagi kotki. Jest ona krzyżówką (według doktorka) kota syberyjskiego lub Maine Coon (więc rasy raczej sporej) i jest rozpaczliwie chuda. W wieku sześciu miesięcy waży 1,65 kg... Od kiedy jest u mnie przybrała na wadze 0,2 kg. Czy to normalne tempo tycia kota? Wiem, że w tym wieku średnia waga, to ok. 3 kg, więc różnica jest duża.
Kotka ma apetyt (na mokrą bardziej, na suchą mniej - chyba, że mowa o poduszeczkach serowych), lubi się bawić i właściwie poza tymi niby nic nie znaczącymi cyferkami jest normalnym, zdrowym kociakiem, ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć, czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej na ten temat.
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.
Pozdrawiam!

Grafomanka

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 02, 2014 1:36
Lokalizacja: Suwałki

Post » Śro kwi 02, 2014 6:19 Re: Mały, chudy Pieprz

Ja bym zrobiła jeszcze badanie kału, bo tak mocno zarobaczone koty trzeba odrobaczać długo, byc może ma tasiemca, dlatego nie przybiera na wadze.
Nie zawsze widać w kuwecie, czy są robale, dopiero badania kału pokażą, czy są jeszcze robaki.
Nie odrobaczałabym "na ślepo", bo to jednak trucizna i nie jest obojętna dla zdrowia kota.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro kwi 02, 2014 6:47 Re: Mały, chudy Pieprz

A czasami nie pokażą, a kot rzyga robakami ;)

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro kwi 02, 2014 6:50 Re: Mały, chudy Pieprz

Tak, wiem, dlatego trzeba robić badania kilkukrotnie-sama miałam taki przypadek 8)
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro kwi 02, 2014 8:08 Re: Mały, chudy Pieprz

A czym ją karmisz? Nie wiem, co to "poduszeczki serowe", ale kojarzą mi się z jakąś marketową karmą. Może w tym rzecz.
Zajrzyj tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=157312

wiewiur

 
Posty: 1492
Od: Sob cze 26, 2010 13:08
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro kwi 02, 2014 8:33 Re: Mały, chudy Pieprz

http://petkarma.pl/produkt/whiskas-temp ... 60g-serowe


No dobrze, zacznijmy od tego, że weterynarz, mimo najszczerszych chęci, nie jest felinologiem i ni jemu bawić się w zgadywanie mieszanek ras. Bo więcej z tego szkody, niż pożytku. Rodziców nie znacie, dalszych przodków nie znacie, więc tak naprawdę, to tylko wróżenie z fusów.
Koty dachowe też miewają dłuższy włos - ot, taka wada genetyczna. Gdyby nawet kotka była mieszanką z którąkolwiek z dużych ras, to zawsze może odziedziczyć geny po tym mniej ślicznym przodku i zostać małym, rachitycznym kotem.
Ma się rozwijać harmonijnie. Trzeba jej dostarczać właściwych składników pokarmowych, żeby miała się z czego rozwijać. Poduszeczki serowe nie są odpowiednie dla drapieżnika - mięsożercy. Poczytaj skład - raczej może dla kur ;)
Kociaki dachowce w pewnym wieku maja prawo być chude, długie. Jak niektóre nastolatki. Takie tempo wzrostu. To nie rasowy brytyjczyk, żeby miał przypominać kulkę.




Ja zarobaczone kocięta odrobaczałam do ustąpienia objawów robaczycy.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro kwi 02, 2014 8:44 Re: Mały, chudy Pieprz

Nie moge doradzic nic madrego - ale ciesze sie, ze ja przygarnelas i dolaczylas do grona kociarzy :mrgreen:
Doswiadczone kociary cos Ci doradza napewno :ok: :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw kwi 03, 2014 0:40 Re: Mały, chudy Pieprz

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W takim razie wybieramy się na badanie kału z moją małą i mam nadzieję, że w końcu dowiem się więcej. Rzeczywiście, może za mocno zasugerowałam się rasą, a co za tym idzie myślałam, że kotka powinna być nieco większa i cięższa. Mam jeszcze pytanie - czy dopóki nie ustalimy obecności bądź braku obecności pasożytów lepiej wstrzymać się ze szczepieniami, czy wykonać je jak najszybciej?

Jeśli chodzi o poduszeczki serowe, to są Winston dostępne w Rossmannie. Nie stanowią one jednak bazy jej posiłków, a przekąskę/smakołyk dawany od czasu do czasu - a skoro kotka je lubi, to nie mam serca jej ich odmawiać :) Zdaję sobie sprawę z tego, że to taki trochę koci fast food, ale nie przesadzam z dawkami, więc myślę, że nie powinno jej zaszkodzić

Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

http://2.bp.blogspot.com/-ydVdTNV5CeE/U ... CF1792.jpg
Ostatnio edytowano Czw kwi 03, 2014 4:51 przez alix76, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zbyt duże zdjęcie zamieniłam na link

Grafomanka

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 02, 2014 1:36
Lokalizacja: Suwałki

Post » Czw kwi 03, 2014 12:59 Re: Mały, chudy Pieprz

:mrgreen: Niebywala sprawa - Pieprz a taki slodki :love: Slicznota dlugowlosa :ok: :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, Szymkowa i 261 gości