Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny DT/DS

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 13, 2014 23:58 Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny DT/DS

Hej,

napisał do mnie kolega z Ożarowa Mazowieckiego - w okolice hotelu Święcice, w którym pracuje, przybłąkał się domowy, oswojony burasek. Daje się miziać, ale jest jeszcze wystrachany, podobno nie bardzo pozwala się wziąć na ręce. Może nawet klatka łapka ani podbierak nie będą potrzebne, tylko sprawne włożenie do transportera.

Znajomy jest zupełnie niekoci, nie ma pojęcia jakiej płci jest kocina, ma przy spróbować zrobić fotki okolicy podogonia i wtedy może coś wydedukujemy.

Szukam pomocy dla tego kota (mając jednocześnie nadzieję, że to kocurek...) - znajomy może mu zaoferować jedynie podkarmienie od czasu do czasu (np. kiełbaską ;>), ale chciałby, żeby kotu było dobrze. Wiem, że w okolicy są też inne dzikie koty, ale ten jest oswojakiem :(

Bardzo proszę o pomoc kogoś w pobliżu lub kogoś zmotoryzowanego! Kto da radę pojmać kota i zorganizować sterylkę (i ew. przetrzymanie po). Jestem w stanie pobazarkować jakąś $ na ten cel! Dobrą Duszę skontaktuję ze znajomym.

Podobno kocina nocuje w jakiejś komórce - kiedy będzie już wycięta, będzie można szukać na spokojnie domu...

Tutaj zdjęcia kici:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Help!
Ostatnio edytowano Wto mar 18, 2014 23:21 przez Fleur, łącznie edytowano 2 razy

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt mar 14, 2014 0:34 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.potrzebna pomoc w złapaniu i ster

Najpierw podanie do gminy. W podaniu radze napisac kastracja plus ewentualne leczenie. Przychodnia w Ołtarzewie jak sie poprosi to przetrzyma w kojcu po sterylce, oczywiscie nie na weekend bo w niedziele nie pracują. Jak juz bedziecie umówieni to pomoge w transporcie.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt mar 14, 2014 1:29 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.potrzebna pomoc w złapaniu i ster

wysłałam PW :ok: dziękuję za odzew!

mam nadzieję, że znajomy z OM pomoże sprawę załatwić, wykaże się też zaangażowaniem, bo prawdę mówiąc nie wiem... nie widziałam go jakieś 10 lat, ale o problemie powiedział, więc znaczy, że wrażliwy być musi.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob mar 15, 2014 16:16 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.potrzebna pomoc w złapaniu i ster

jak dobrze pójdzie, w poniedziałek trafi do gminy podanie o zlecenie sterylizację tego kota (prawdopodobnie kotki) :ok:

dziękuję Ewie za potrzebne informacje i wsparcie.

znajomy nie pracuje w hotelu w weekend, więc nie wiem, czy kicia będzie miała co jeść :( mam nadzieję, że po zabiegu szybko znajdzie się dla niej DS (lub chociażby bezpieczny DT).

proszę o kciuki!

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie mar 16, 2014 17:16 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

podrzucę kocinę, może znajdzie się dla niej jakiś bezpieczny tymczas na czas po sterylce...

bardzo proszę :kotek:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto mar 18, 2014 2:08 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

podanie o zlecenie na sterylkę małej ma trafić do gminy jutro, ale nadal nie ma gdzie kici przetrzymać parę dni po zabiegu, nie ma żadnego DT w te wichry i deszcze :(

w dodatku kolega donosi, że w okolicy są dwa dzikusy, które "się marcują" :(

potrzebny ktoś na miejscu do pomocy!

Płochocin, Święcice, Ożarów...

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto mar 18, 2014 21:04 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Jak wszystko pójdzie po naszej myśli to od czwartku Kicia zamieszka w DS i to takim że sama chciałabym tak mieszkać.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto mar 18, 2014 23:20 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Ewa.KM pisze:Jak wszystko pójdzie po naszej myśli to od czwartku Kicia zamieszka w DS i to takim że sama chciałabym tak mieszkać.


:ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto mar 18, 2014 23:22 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Ewa.KM pisze:Jak wszystko pójdzie po naszej myśli to od czwartku Kicia zamieszka w DS i to takim że sama chciałabym tak mieszkać.


zaciskam kciuki do białości żeby się udało :ok:

poprawiłam fotki w 1 poście, powinny się teraz pokazywać.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw kwi 10, 2014 22:09 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

23 marca jak juz bylismy umówieni na łapanke koteczka zniknęła. 06,15 rano miałam telefon Kota nie ma. Pojawiła się wczoraj i jest teraz u mnie w domu, a jutro na 9 rano na starylkę, ale mam opory czy to nie za późno.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e7 ... b4a1c.html
Brzuszunio wydatny, w dzień dawała sie glaskać i sprawiało jej to frajde tak teraz wieczorem po główce to owszem ale brzuszek jest bolesny, syczy i nie pozwala już poglaskać brzuszka. Albo zjadła za dużo albo ma juz skurcze czy co?
A najdziwniejsze, ze ma silny odruch oseska,wzięta na kolana traktowała mnie jak swoja matkę tj ssała bluzke i łapkami robila tak jak koci osesek przy cycku. Zaden mój domowy kot tak sie nigdy nie zachowywał, a ona znała mnie niespełna 30 minut i juz traktowala jak matke karmicielkę?
Ostatnio edytowano Czw kwi 10, 2014 22:25 przez Ewa.KM, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw kwi 10, 2014 22:10 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Ewa.KM pisze:23 marca jak juz bylismy umówieni na łapanke koteczka zniknęła. 06,15 rano miałam telefon Kota nie ma. Pojawiła się wczoraj i jest teraz u mnie w domu, a jutro na 9 rano na starylkę, ale mam opory czy to nie za późno.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e7 ... b4a1c.html


Będzie dobrze! :ok: :ok: :ok: Co za szczęście, że kicia się znów pojawiła i trafiła na Ciebie.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw kwi 10, 2014 23:44 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Załatwiłam tez zlecenie w gminie na odłowienie i kastrację reszty kotów bytujacych koło hotelu. Zdaniem Tomka jest jeszcze czarny, bialo szary, i szary, ale płeć nieznana bo koty bardzo dzikie. Podanie musiał napisać Hotel tj. ja napisałam a pani Prezes podstemplowała :)
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt kwi 11, 2014 0:14 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Ewa.KM pisze:Załatwiłam tez zlecenie w gminie na odłowienie i kastrację reszty kotów bytujacych koło hotelu. Zdaniem Tomka jest jeszcze czarny, bialo szary, i szary, ale płeć nieznana bo koty bardzo dzikie. Podanie musiał napisać Hotel tj. ja napisałam a pani Prezes podstemplowała :)


Powodzenia!!! :D

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt kwi 11, 2014 14:13 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Kotka już po, czuje sie dobrze, wet na pytanie ile miała kociąt i czy były już duże ?
Odpowiedział, nie pamiętam i nie chcę pamiętać :(
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt kwi 11, 2014 17:13 Re: Święcice k.Ożarowa Maz.pomoc w złapaniusterylce, pilny D

Ewa.KM pisze:Kotka już po, czuje sie dobrze, wet na pytanie ile miała kociąt i czy były już duże ?
Odpowiedział, nie pamiętam i nie chcę pamiętać :(


Walczymy o mniejsze zło na tym najlepszym ze światów...

Pogłaszcz kicię ode mnie. 8)

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: raksa i 313 gości