Bardzo pilne pytania - prosze o SzYbKiE odpowiedzi!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 19, 2004 10:22 Bardzo pilne pytania - prosze o SzYbKiE odpowiedzi!!!

No witam.
Mam kilka waznych pytan.

:arrow: Ile ok. (najdokładniej) kosztuje odrobaczanie jednego kotka?
:arrow: Ile ok. (najdokładniej) kosztuje 1 zaszczepienie jednego kotka?
:arrow: Słyszałam, ze sterylizacja u weta w mojej miejscowosci kosztuje ok. 70 zł, to moze byc prawda?
:arrow: W takim razie ile moze kosztowac kastracja? (za kilka miesiecy musze wykastrowac 2 kocureczki)
:arrow: Czy kotek szybko sie nauczy załatwiac w kuwetę, skoro ma juz jakies 2,5 miesiąca a do nowego domu pójdzie pod koniec lipca?
:arrow: Ile kosztuje taka tania kuweta, ale dobra? 40zł? a moze 70zł? Ok. ile?

Bedzie cos jeszcze, ZAPYTAM!
Z góry dziekuje za odpowiedz :spin2: :ryk: :D
Dominisia i: Silver, Harry, Bidabliu, Fanta (kotki) i Arika (ch.pl) i Kala (świnka morska) :rudolf:
U mnie wiedzę można zdobyć, u mnie kociaka znajdziesz, u mnie charcika znajdziesz. hihi, to prawda!:s3:

Fantusia

 
Posty: 151
Od: Sob maja 08, 2004 13:37

Post » Sob cze 19, 2004 10:35

Kiepski ze mnie odpowiadacz bedzie... odrobaczam strongholdem, a to zdaje sie najdrozej wychodzi.
Co do szczepeinia nie pamietam. Co o kastracji to wydaje mi sie, ze 70 zl to za kocurka mogloby byc raczej? Koteczka drozej pewnie, ale ile tez nie wiem. Ja za znizkowa kastracje kocurka w Warszawie zaplacilam wlasnie 70 zl.
Nie przydam sie za bardzo w tym watku... kuwety kupowalam dawno, za kryta zaplacilam 60 -70 zl chyba.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob cze 19, 2004 10:36 Re: Bardzo pilne pytania - prosze o SzYbKiE odpowiedzi!!!

Fantusia pisze:No witam.
Mam kilka waznych pytan.

:arrow: Ile ok. (najdokładniej) kosztuje odrobaczanie jednego kotka?

15 zl
ale trzeba co najmniej 2 razy
Fantusia pisze: :arrow: Ile ok. (najdokładniej) kosztuje 1 zaszczepienie jednego kotka?

Zalezy na co. U mnie okolo 50. Za pierszym razem szczepienie trzeba powtorzyc
Fantusia pisze: :arrow: Słyszałam, ze sterylizacja u weta w mojej miejscowosci kosztuje ok. 70 zł, to moze byc prawda?

watpie. U mnioe 180 + antybiotyki + kaftan - razem niecale 300

Fantusia pisze::arrow: Czy kotek szybko sie nauczy załatwiac w kuwetę, skoro ma juz jakies 2,5 miesiąca a do nowego domu pójdzie pod koniec lipca?

a kiedy zaczelas go uczyc?
Fantusia pisze::arrow: Ile kosztuje taka tania kuweta, ale dobra? 40zł? a moze 70zł? Ok. ile?

kryta czy otwarta? A cene zwirku znasz?

Fantusia pisze:Bedzie cos jeszcze, ZAPYTAM!
Z góry dziekuje za odpowiedz :spin2: :ryk: :D

Robisz kosztorys schroniska?

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob cze 19, 2004 10:39

Ja odrobaczłam kota Stroncholdem za 30 zł
Szczepiłam potrójną szczepionką za 80 zł
Sterylizowałam za 120
Wściekliznę szczepiłam za 15 zł
Kuwetę kupiłam taką z obramówką za 12 zł i kicia bez problemu się tam załatwia ;)
Na resztę pytań odpowiedzi niestety nie znam.
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob cze 19, 2004 11:03

Odrobaczanie (jeśli nie Stronghold) to parę złotych (ja ostatnio za dawkę dla dwóch dorosłych i małego psińca zapłaciłam 20 zł, ale to był Drontal, który jest najdroższy. Np. Pratel kosztuje 5 zł za tabletkę na 10 kg kota (ale tylko dla starszych kotów, dla małych kociąt się nie nadaje).

Szczepienie - Fel-O-Vax kosztuje ok. 40-50 zł (u małych kociąt 2 dawki, powyżej 12 tygodnia - tylko jedna. Wścieklizna - ok. 15 zł.

Kastracja kocurka u mnie 75 zł, pewnie w mniejszym mieście może być troszkę taniej, ale niewiele. Kotka drożej, nawet i 150 zł (w Wawie pewnie jeszcze więcej).

Kuweta dla małych kociąt kosztuje ca 10-15 zł, duża dla dorosłego kota ok. 30, przykryta ok. 70-80 zł.

Wszystkie kocięta, z jakimi miałam do czynienia uczyły się załatwiać do kuwety w ciągu 2-3 dni, wpadki się praktycznie nie zdarzały. Na początku kocię musi mieć do kuwety blisko, bo inaczej trudno mu pamiętać, gdzie jest, i nie wolno jej przestawiać w inne miejsce. Gdy już się przyzwyczai, że siusia się w kuwecie, można jej zmienić miejsce, ale po troszku - nie każdy kot zaakceptuje przeniesienie kuwety np. do innego pomieszczenia od razu (choć z moimi akurat nie było problemu).
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Sob cze 19, 2004 11:20

Dziękuję :D
Ja chce nie przykrytą kuwetę. Ale kiedys słyszałam, ze odrobaczanie jednego kotka kosztuje KILKA złotych. Szczepienia troche więcej. Wiem, ze trzeba 2 razy odrobaczac i 2 razy szczepic. No bo moja kolezanka bierze pod koniec lipca kocurka od takiej pani, no i nie wie w ile dni sie nauczy, ze do kuwety. Kocurek ma ok 2,5 miesiaca.

Bonkreta
A tabletka na odrobaczanie jak sie nazywa - tania, dobra i aby sie nadawala dla takiego kotka co ma ok. 2,5 miesiaca?
Dominisia i: Silver, Harry, Bidabliu, Fanta (kotki) i Arika (ch.pl) i Kala (świnka morska) :rudolf:
U mnie wiedzę można zdobyć, u mnie kociaka znajdziesz, u mnie charcika znajdziesz. hihi, to prawda!:s3:

Fantusia

 
Posty: 151
Od: Sob maja 08, 2004 13:37

Post » Sob cze 19, 2004 11:25

Moim zdaniem dla malucha najlepszy jest Drontal Junior w zawiesinie - sam lek co prawda dość drogi, ale w małej ilości kosztuje niewiele (dokładnie nie powiem ile, bo ostatnio w lecznicy załatwiałam sprawę hurtowo i gdy przypomniałam wetce o doliczenie jeszcze za to powiedziała "no już znowu bez przesady" ;-) Ale nie sądzę, żeby normalnie kosztował więcej niż 5 zł.
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Sob cze 19, 2004 11:33

Dzięki
Dominisia i: Silver, Harry, Bidabliu, Fanta (kotki) i Arika (ch.pl) i Kala (świnka morska) :rudolf:
U mnie wiedzę można zdobyć, u mnie kociaka znajdziesz, u mnie charcika znajdziesz. hihi, to prawda!:s3:

Fantusia

 
Posty: 151
Od: Sob maja 08, 2004 13:37

Post » Sob cze 19, 2004 20:24

Fantusia pisze:Ale kiedys słyszałam, ze odrobaczanie jednego kotka kosztuje KILKA złotych.

To chyba ode mnie slyszalas, i glownie dlatego, ze koszt odrobaczania, szczegolnie malego kociaka, jest bardzo maly w porownaniu z pozostalymi kosztami.

Jesli kotek ma 2,5 m-ca i nie robi do kuwetki, to najlepiej zamknac gop na poczatek w malym pomieszczeniu, gdzie bedzie mial wszystko - kuwetke, jedzonko, wode i poslanie - do momentu, gdy ZAWSZE bedzie zalatwial sie do kuwety...

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 528 gości