Kotka załatwia się poza kuwetą.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 07, 2014 12:12 Kotka załatwia się poza kuwetą.

Witam, i wiem, że problem ten pojawiał się już na forum.
Moja kotka ma prawie 15 lat, jest w dobrej formie fizycznej i od ok 1 roku jest z nią problem.
1,5 roku temu moi rodzice dostali kota Maine Coona i od tamtej pory są problemy, na początku tylko się "bili i fukali na siebie" a od ok roku kotka "sabotuje sikanie tego kocura" - łapiemy ją często na tym jak sika na panele i nic nie pomaga, nigdy tak nie robiła byliśmy u weterynarza, który stwierdził, że nie widzi problemu, że ona się zaaklimatyzuje, jednak jest coraz gorzej, i rodzice planują się "pozbyć problemu" i chcą ją oddać do schroniska, prosze o jakieś porady bo nie chce by ją oddali...

rafik9

 
Posty: 1
Od: Pt mar 07, 2014 12:06

Post » Pt mar 07, 2014 12:50 Re: Kotka załatwia się poza kuwetą.

są oboje wysterylizowani/wykastrowani? Jeśli tak to może być proble zdrowotny (pęcherz) lu behawioralny.
u mnie na taki problem behawioralny (zdrowotny został wykluczony badaniem moczu) pomogła obróżka feromonowa. Upraszczając: kot ma ją na szyi, czuje zapach feromonów policzkowych "myśląc", że wszystko jest oznakowane jego zapachem, więc nie musi oznaczać dodatkowo poprzez sikanie.
Aha b. często jest tak, że przy większej ilości kotów wymagana jest większa ilość kuwet. Są koty, które nie czują oporu przed załatwianiem się do tej samej kuwety co drugi kot, a są takie, które nienawidzą i wtedy trzeba pomyśleć o drugiej kuwecie.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pt mar 07, 2014 12:51 Re: Kotka załatwia się poza kuwetą.

Na postępowanie twoich rodziców brak mi słów, więc nawet tego nie skomentuje.

Takie posikiwanie może być oznaką choroby, czy jak byliście u weterynarza kotka mała zrobiony komplet badań ?
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Farcia, qumka, ryniek, Zeeni i 497 gości