Nowy dom - nie załatwia się.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 02, 2014 16:03 Nowy dom - nie załatwia się.

Wydaje mi się, że kot ma ok. 4 miesięcy (właścicielka mówiła, że jest z jesieni). Mieszkał wcześniej w stodole na wsi, a styczność miał z ludźmi tylko jak przychodzili go nakarmić. Od wczoraj od ok. godziny 14 jest u nas w domu. Schował się wczoraj pod łóżkiem i nie wychodził przez całą noc. Dzisiaj rano go wyciągnęliśmy na siłę, dałam mu jeść - jak na takiego kotka to zjadł dużo. Pokazałam mu kuwetę, wsadzałam go tam, a on tylko się tam położył. W ogóle nie chce się załatwiać, nawet zrobić siku. W kuwecie ma żwirek drewniany zbrylający, a dokładnie Cat's Best. Nie chciałam go jeszcze ciągać po weterynarzach, bo widać, że jest jeszcze troszkę przestraszony. Co może być przyczyną tego, że do tej pory się nie załatwił?

Rosska

 
Posty: 5
Od: Nie mar 02, 2014 15:35

Post » Nie mar 02, 2014 16:19 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Pewnie jest mega zestresowany. Daj mu spokój. Pewnie jak się uspokoi to obejdzie całe mieszkanie i się wyluzuje. Wie już gdzie jest kuweta. Tylko nie jestem pewna co do żwirku. Nigdy nie używałam drewnianego tylko bentonitowy.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie mar 02, 2014 16:36 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

A to możliwe żeby był mega zestresowany jak się obciera i chce żeby go ciągle głaskać?

Rosska

 
Posty: 5
Od: Nie mar 02, 2014 15:35

Post » Nie mar 02, 2014 16:52 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Kot może być chory. Podkreślam może, a nie musi. Na to co jest Twojemu kotu, odpowie Ci tylko weterynarz po zrobieniu serii badań.

Z drugiej strony, kociak mógł nie załapać do czego służy kuweta i załatwił się poza nią.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie mar 02, 2014 17:08 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

MM93 pisze:Z drugiej strony, kociak mógł nie załapać do czego służy kuweta i załatwił się poza nią.

No właśnie nigdzie nie zauważyłam, żeby się załatwił, dlatego się martwię. :(

Rosska

 
Posty: 5
Od: Nie mar 02, 2014 15:35

Post » Nie mar 02, 2014 18:02 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Rosska pisze:Schował się wczoraj pod łóżkiem i nie wychodził przez całą noc. Dzisiaj rano go wyciągnęliśmy na siłę...
:roll:
Jeśli dopiero teraz chce głaskania, to znaczy że jest z nim lepiej. Wcześniej na pewno był w stresie. Jeżeli w dalszym ciągu się nie załatwia w kuwecie i jak piszesz nie sika nigdzie nawet poza kuwetą, to bym się nie zastanawiała tylko pojechała do weta.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie mar 02, 2014 18:38 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Skoro kotek kontaktowy to pewnie nie stres jest problemem, bo faktycznie zestresowany kot nie da się nawet dotknąć. Ja dodatkowo mogę tylko poradzić zmianę żwirku na piasek. Koty wpółdzikie w zasadzie załatwiają się tylko do niego, a skoro mieszkał w stodole to pewnie tak było, niektóre koty są dziwne i jak nie mają odpowiedniego miejsca to mogą trzymać ile tylko się da. Przy okazji w związku z innym wątkiem był wymieniany specyfik Lactulosum, jest to syrop dla dzieci. , który poradził na problem nie-jedzenia z powodu problemów z załatwianiem. Może kotek zjadł za dużo i coś mu "przeszkadza" w załatwianiu się. Tam konkretnym powodem był zaparzony kał. Linka też przesyłam viewtopic.php?f=1&t=160225&start=60 (wątek na inny temat, ale jest jedna wypowiedź), a nick tej forumowiczki to jasia.stargard, może czegoś więcej dowiesz się od Niej. Tak czy siak, możesz spróbować tego, skoro nie chcesz stresować kota, ale do weterynarza warto się wybrać i ogólnie go zbadać. Nigdy nie wiadomo.

Arliii

 
Posty: 42
Od: Czw sty 30, 2014 19:10

Post » Nie mar 02, 2014 18:58 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Jasne, do weterynarza na pewno z nim pójdę, tylko myślałam, że dopiero za 2-3 dni.
Kotek właśnie zrobił siku :) Szkoda tylko, że na podłogę, a nie do kuwety, ale i tak się cieszę! Może faktycznie przeszkadza mu ten żwirek. Spróbuję wymienić na inny.

Rosska

 
Posty: 5
Od: Nie mar 02, 2014 15:35

Post » Nie mar 02, 2014 19:10 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Myślę, że kot kompletnie nie wie co to jest kuweta. Żwirek drewniany nie kojarzy mu się z niczym.
Zmieniłabym żwirek, na jak najdrobniejszy. Żeby przypominał podłoże z w jakim kopał na wolności.

Jeśli załatwi się gdzieś poza kuwetą, postaraj się przenieść urobek do kuwety.
Żeby zrozumiał do czego kuweta ma służyć.

Do weta i tak warto się wybrać. Sądzę, że jest wysokie prawdopodobieństwo zarobaczenia kota.
Wszystkie koty wychodzące z domu mają dużą szansę na pasożyty.

MaybeXX

Avatar użytkownika
 
Posty: 9628
Od: Pon sie 13, 2007 17:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Nie mar 02, 2014 19:21 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Rosska pisze:Kotek właśnie zrobił siku
:ok: Dobrze jest :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice


Post » Nie mar 02, 2014 19:38 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

Zmień na razie kuwetę-weż jakąś tacę i nasyp tam zwykłego piasku, kociak może bać sie żwirku i takiego wysokiego pojemnika.
Ja w takich wypadkach właśnie tak robię i jeszcze wrzucam papier, którym wycieram podłogę zasikaną przez kociaka-kociak będzie czuł własny mocz i bedzie wiedział,że tam się sika.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto mar 04, 2014 9:29 Re: Nowy dom - nie załatwia się.

kropkaXL pisze:Zmień na razie kuwetę-weż jakąś tacę i nasyp tam zwykłego piasku, kociak może bać sie żwirku i takiego wysokiego pojemnika.
Ja w takich wypadkach właśnie tak robię i jeszcze wrzucam papier, którym wycieram podłogę zasikaną przez kociaka-kociak będzie czuł własny mocz i bedzie wiedział,że tam się sika.

bardzo dziękuję za pomoc, tak właśnie zrobiłam i pomogło :)
kiciuś załatwia się już tylko i wyłącznie do kuwety

Rosska

 
Posty: 5
Od: Nie mar 02, 2014 15:35




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 485 gości