Niewydolność wątroby - ornipural

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 01, 2014 16:43 Niewydolność wątroby - ornipural

Witam mam kotka z niewydolnością wątroby i nic nie pomaga wręcz parametry się pogarszają (po trzech tygodniach podawania hepatilu nic tylko gorzej). Jesteśmy też po epizodzie niewydolności nerek, kotem przepłukany mocznik na razie w normie. Jednak Kubuś jest na karmie nerkowej więc nie możemy podawać wątrobowej. Kotek ma 14 lat. Czy jest coś co możemy zrobić ? Czytałam troszkę i migała mi nazwa Ornipural ? Co to za lek i czy może pomóc mojemu kotkowi ? Czy mogę go podawać w niewydolności nerek? Czy pogarszający się stan wątroby może mieć coś wspólnego z ciągłym podawaniem antybiotyku na wrzód rogówki ?
Bardzo proszę o odpowiedz nie wiemy już co robić

Nell

 
Posty: 4
Od: Sob mar 01, 2014 16:33

Post » Sob mar 01, 2014 16:53 Re: Niewydolność wątroby - ornipural

Wstaw wszystkie wyniki to prędzej Ci ktoś podpowie.Zdjęcia rtg,usg.

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob mar 01, 2014 17:01 Re: Niewydolność wątroby - ornipural

Wstawię wyniki krwi jak tylko dostanę książeczkę. USG ? Powinniśmy wykonać ? Weterynarz nic nie wspominał

Nell

 
Posty: 4
Od: Sob mar 01, 2014 16:33

Post » Sob mar 01, 2014 17:13 Re: Niewydolność wątroby - ornipural

Wyniki sprzed trzech tygodni
GTP 283 U/l
GOT 70,8 U/l
ALP 282 U/l
Obecne wiem tyle (rozmowa przez telefon) że GOT jest 150 a pozostałe podskoczyły do góry ale nie powiedział ile

Nell

 
Posty: 4
Od: Sob mar 01, 2014 16:33

Post » Sob mar 01, 2014 21:25 Re: Niewydolność wątroby - ornipural

Hepatil może być za słaby, dodatkowo, z tego co pamiętam - obciąża nerki. Essentiale forte lub tańszy zamiennik Esseliv. No i Ornipural jest OK.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Sob mar 01, 2014 21:30 Re: Niewydolność wątroby - ornipural

jeszcze jest weterynaryjny zentonil
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Nie mar 02, 2014 21:44 Re: Niewydolność wątroby - ornipural

U kota który jednocześnie cierpi z powodu uszkodzenia nerek i wątroby a nic nie wiadomo żeby uległ zatruciu - absolutnie koniecznie trzeba sprawdzić serce i tarczycę.
Niewydolność serca (u starszego kota często ma związek z nadczynną tarczycą) bardzo długo czasem przebiega bezobjawowo, niszcząc po cichu nerki i wątrobę (z powodu przewlekłego niedotlenienia - te organy bardzo na tym cierpią). Człowiek leczy je objawowo, dieta, płukanie, leki - ale tak naprawdę nie leczy przyczyny. A serce choruje coraz bardziej, nerki i wątroba ulegają coraz większej degradacji.

Starszy kot ma prawo mieć chore nerki, chorą wątrobę.
Ale gdy chore są obydwa organy, nie ma sensownego wyjaśnienia tego faktu (najczęściej silne zatrucie czymś co niszczy i nerki i wątrobę) - to koniecznie, koniecznie trzeba zbadać serce.
I to nie tylko osłuchać, diagnostyką pierwszego rzutu może być zdjęcie RTG klatki piersiowej, jeśli serce wyjdzie prawidłowe to niczego tak naprawdę nie wyklucza acz jest dobrym znakiem - jednak najlepiej o ile są takie możliwości - zrobić usg serca.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Lukrecja14 i 246 gości