Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 28, 2014 10:30 Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Widzieliście to:

http://wyborcza.pl/1,75478,15539956,Fir ... borcza#Cuk

Mam nadzieję, że to prowokacja o.O

Arian

 
Posty: 243
Od: Śro lut 27, 2013 15:48
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Pt lut 28, 2014 10:41 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Ale co w tym złego?
Nasze świnki, krówki i koniki tak są sprzedawane. A co myślą o tym Hindusi, dla których krowa to świętość?
To, ze w naszej kulturze nie je się psów i kotów nie oznacza, że mamy zabronić tego innym.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 28, 2014 10:55 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

[quote="wistra"
To, ze w naszej kulturze nie je się psów i kotów nie oznacza, że mamy zabronić tego innym.[/quote]

Dlaczego nie?
Sama napisałaś - w naszej kulturze nie je się psów i kotów.
Tak samo jak nie brzeza się dziewczynek tępą żyletką pod płotem ani nie polewa twarzy wrzątkiem nepokornym żonom. Nie wspominam już o tym że w niektórych cywilizacjach nadal praktykowane jest ludożerstwo.
To że gdzieś się tak robi - nie oznacza że musimy dawać na to przyzwolenie w naszym kraju.

Blue

 
Posty: 23531
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lut 28, 2014 10:57 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

a czy Indie zabraniają nam jeść krowy? Nie.
Nie mam absolutnie nic jedzeniu żadnego mięsa. Czy to krowa, pies, kot, koń, świnka morska czy cokolwiek innego. Byleby były zabijane humanitarnie.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 28, 2014 11:10 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Szacunek dla innych kultur oznacza, że my nie wykupujemy krów w Indiach i nie zakładamy świńskich ferm w krajach muzułmańskich. W Europie natomiast pozyskiwanie mięsa i futer ze zwierząt towarzyszących (koty i psy) jest nie tylko niezgodne z obyczajem, ale również zakazane prawem. Mam nadzieję, że firma zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Niestety, zanim do tego dojdzie zginie zapewne sporo zwierząt - w tym bezdomnych i wychodzących kotów. Ale jeśli Twój kot, Wistra, nawieje Ci z domu i wpadnie w łapy "bisnesmana", to raczej nie będziesz miała do niego pretensji?

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 28, 2014 11:18 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Polskie prawo zabrania zabijania psów i kotów. I to jest już wystarczający powód aby tego nie robić.

Wistra, może zalegalizujemy też śluby sześcioletnich dziewczynek ? Bo przecież, są miejsca na świcie gdzie jest to normą. A ograniczanie emigrantów jest taaakie nietolerancyjne ..
O albo zalegalizujmy publiczne tortury, karę śmierci - w formie ścięcia mieczem, bądź toporem - a najlepiej cofnijmy naszą kulturę do średniowiecza...
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Pt lut 28, 2014 11:26 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

co za sku.wysyni :evil:
to jest w Polsce nielegalne .
Samo podejście innych jak i tłumaczenie jest dla mnie chore.
To Polska :idea: i to prawo należy szanować..
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43919
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 28, 2014 11:36 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Nie będę się rozpisywać na temat różnic kulturowych, bo to wydaje mi się - z mojego puntu widzenia - znacznie mniej istotne.
Wrzuciłam ten tekst nie po to, żeby wywołać dyskusję ideologiczną, chcę zwrócić uwagę na coś zupełnie innego.
Otóż, jeśli ktoś zacznie płacić za zdrowe kocie mięso - to działaność schronisk i domów tymczasowych stanie się znacznie trudniejsza, ryzyko przy adopcjach gwałtownie rośnie. Już nie tylko będzie się trzeba bać zwyroli w rodzaju studenta z Zabrza (?) - a odsetek zwyroli, mordujących zwierzęta dla przyjemności jest jednak w społeczeństwie niewielki - nie tylko nie trzeba będzie odsiewać ludzi nieodpowiedzialnych, wierzących, że mądry kot nie wypadnie z okna, będzie trzeba uważać na "biznesmanów" - a tych może się okazać bardzo wielu...
Dopóki nie dało się na kotach zarobić, były jednak znacznie bezpieczniejsze.

Arian

 
Posty: 243
Od: Śro lut 27, 2013 15:48
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Pt lut 28, 2014 13:14 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

Chyba jednak prowokacja, tylko głupiutka :roll:
Okazuje się, że bezdusznym przedsiębiorcą, który zamierzał skupować psy i koty na kilogramy, jest Tadeusz Jasiński, dziennikarz Tygodnika "Nie". – "Gazeta Wyborcza" spaliła moją prowokację – stwierdza mój rozmówca. – Chcieliśmy zobaczyć, czy schroniska, które podobno ledwo wiążą koniec z końcem, nie poszłyby na taki numer, że zamiast usypiać zwierzęta, zaczną je sprzedawać – mówi Jasiński.

http://natemat.pl/93543,chca-skupowac-p ... rokuratura

Rustie

 
Posty: 2395
Od: Wto paź 21, 2003 6:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 28, 2014 14:20 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

– Przestańmy być chorymi hipokrytami, którzy pochylą się nad pieskiem czy kotkiem, a świnie traktujemy w sposób uwłaczający jakimkolwiek humanitarnym zasadom – podsumowuje autor prowokacji.


Świetne zdanie.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 28, 2014 14:28 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

wistra pisze:
– Przestańmy być chorymi hipokrytami, którzy pochylą się nad pieskiem czy kotkiem, a świnie traktujemy w sposób uwłaczający jakimkolwiek humanitarnym zasadom – podsumowuje autor prowokacji.


Świetne zdanie.

Co nie oznacza, że w sposobie traktowania zwierząt powinniśmy równać do świń.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Pt lut 28, 2014 14:32 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

wistra, pomijając emocje, sytuacja prawna zwierząt towarzyszących jest w naszym kraju inna.
I działalność takiej firmy raczej nie byłaby legalna.
Więc daj już spokój, proszę.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34314
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt lut 28, 2014 17:16 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

wistra pisze:
– Przestańmy być chorymi hipokrytami, którzy pochylą się nad pieskiem czy kotkiem, a świnie traktujemy w sposób uwłaczający jakimkolwiek humanitarnym zasadom – podsumowuje autor prowokacji.


Świetne zdanie.

Normalnie suuuper.. Ulżyjmy świnkom jedząc koty i psy :| Cudowny tok rozumowania.
BTW Rano to widziałam i nie dowierzałam. W prywatną osobę jeszcze.. w firmę już trudniej. Dobrze, ze to ktoś wychwycił i zrobiła się afera.
pwpw
 

Post » Pt mar 07, 2014 21:58 Re: Firma skupuje psy i koty na kilogramy

wistra pisze:
– Przestańmy być chorymi hipokrytami, którzy pochylą się nad pieskiem czy kotkiem, a świnie traktujemy w sposób uwłaczający jakimkolwiek humanitarnym zasadom – podsumowuje autor prowokacji.


Świetne zdanie.

Owszem, pod warunkiem że wnioskiem będzie poprawa losu świń i innych zwierząt hodowlanych... Do czego zresztą powoli dążymy (zbyt powoli, fakt). A nie umniejszanie praw zwierząt towarzyszących.

Wiele osób "pochylających się nad pieskiem czy kotkiem" to także te, które walczą o prawa innych zwierząt. Wspomnę choćby akcję na forum przeciwko ubojowi rytualnemu.

Nie przemawia do mnie ta prowokacja...
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek i 160 gości