jestem przerazona

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 17, 2004 21:46 jestem przerazona

przerazilam sie dzis gustem kulinarnym mojej koty. wolowiny nie rusza juz nawet (od dawna), kurczak ostatnio poszedl w odstawke, gloduje tak dlugo az ja sie nie zlituje i nie dam jej KK lub W (tylko saszetki - najlepiej sos, puszki nie). IAMSa nie tknela wcale, nawet jak jej pomieszalam z W, a w sumie wczesniej zjadala pomieszane suche z W lub KK.
RC to zjada tylko tego dla wyjatkowo wybrednych, ale to tylko takie podchrupywanie, bo nie moge traktowac tego jako posilku tych kilka chrupek na dzien.
dzis kupilam dla znajomej, dla dziczkow, suche KK. Otworzylam pudelka, Pole od razu zwabil zapach. I jak jej nasypalam pare chrupek to je zjadla od razu. potem jej dalam jeszcze troche, tu juz chyba bardziej ja necil zapach niz ochota na jedzenie. RC nie powoduje skokow z parapetu, zeby sprobowac, powachac i przekasic. Oni musza dodawac rzeczywiscie jakies dodatki, no albo moj kot ma wypaczony smak.....
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Czw cze 17, 2004 21:54

dodają, a jakże. Same chemiczne ulepszacze. Mojemu kotu, rozwaliłam wątrobę i nery Whiskasem i KK. O dziwo bez problemu wcina RC Renal.

nickola1

 
Posty: 217
Od: Śro cze 02, 2004 18:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt cze 18, 2004 1:58

od razu tam jakieś podejzenia. człowiek to nawet za salcesonem skacze a tu mowa o nie byle czym tylko wytworze petrochemii - super kk. troche szacunku dla chemicznej myśli technicznej!
Marchewka i Helenka w kolorze paneli :)
Obrazek ObrazekObrazek

ZibiPan

 
Posty: 395
Od: Sob maja 08, 2004 16:06
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt cze 18, 2004 6:20

Carmella, a Hillsa probowalas? A Nutro? Moze nie trafilas pannie Poli w gust? ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt cze 18, 2004 6:50

zuza pisze:Carmella, a Hillsa probowalas? A Nutro? Moze nie trafilas pannie Poli w gust? ;-)

Czy są wśród nas koty, które błagają o Hillsa?
Zdrowa żywność -błeee, sosiki z KK- mniam :lol:

Magdalena

 
Posty: 1513
Od: Sob maja 18, 2002 12:05
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post » Pt cze 18, 2004 7:06

Carmella, mieliśmy ten sam problem z Simbkiem po "twój kot kupowałby". Dzikie wrzaski, głodówki, obrażanie się. Podtykało mu się pod nos różności, żeby tylko zaskoczył i kategoryczne odmawianie śmieci.

Spróbuj z gotowaną rybą, serkiem, gotowanym kuraczkiem - najlepiej się nadają nóżki z ptaka - białe jest za suche, gerberki mięsne. Cokolwiek, włącznie z karmieniem na siłę. Byle nie te śmieci. W końcu zaskoczy, że lepsze suche też papu.
Tylko warunek - gotowe karmy odstaw na jakiś czas całkiem. Potem powinna być tak wytęskniona za chrupkami, że i lepsze suche zmłóci.
Walka o zmianę żywienia w przypadku chimicznie doprawianych śmieci jest bardzo ciężka i trzeba naprawd dużo siły woli i uporu, żeby nawyki żywieniowe zmienić. Nic nie pachnie i nie smakuje tak jak chemia :twisted:

BTW - możesz popróbować z Nutrą, puriną, Bento. O dziwo niektóre koty całkiem bezboleśnie przechodzą na powysze z whiskaczy. A Iamsa to i Rolek każe sobie z drugiej strony wkładać. Posuwa sie bezczelny nawet do rzucania nim po kuchni :evil: :lol:

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt cze 18, 2004 8:03

zuza pisze:Carmella, a Hillsa probowalas? A Nutro? Moze nie trafilas pannie Poli w gust? ;-)

moze nie trafilam :( najgorsze jest to, ze nie ma nigdzie probek - malych dziennych porcyjek (nie mowie juz zeby byly za darmo, ale za 3 zl np) Kupilam IAMSa - wydalam 9.90. Wczesniej RC dla kociat w sumie zjadl pies (a kosztowal jakies 13 zl). RC dla wybrednych zjedzony w polowie przez psa, w polowie laskawie przez kota. Tylko RC dla wyjatkowo wybrednych jest jako tako zjadany. 400 g starcza na miesiac :)
Dlatego boje sie teraz kupowac cokolwiek innego, bo krucho u mnie a kasa zeby tak eksperymentowac. Moze jak wyjde na prosta (licze ze za jakies 2 miesiace juz powinno byc dobrze) to pokupuje na probe. Jak nie zje to mam komu dac - znajomej, ktora ma kilka dziczkow do wykarmienia. Ale rzucenie sie na KK wmnie wczoraj i zdziwilo (ze je sucharki) i przerazilo (co tam jest, ze ona to je).
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt cze 18, 2004 8:14

A może w którymś mniejszym sklepie zoo są lepsze karmy na wagę? I wtedy możesz poprosić o np. 100 g każdego suchego, na spróbowanie? Na moim bazarku jest pan, który ma RC wszelkiej maści na wagę, a i inne by się pewnie znalazły.
Kłólewna Inka i Księciunio Salutek

Kid

 
Posty: 3131
Od: Sob lis 01, 2003 0:29
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Pt cze 18, 2004 8:18

carmella, mam ten sam problem z Dalim, nie je nic oprócz KK, kompletnie nic, potrafi mi głodować przez cały dzień na znak protestu, chyba Go poprzedni właściciele tylko tym karmili :twisted: ale będę walczyć!
na szczęście Lilis je wszystko :)
Amiś, Antoś, Bambosz, Pepsi i Cola

Sydney

 
Posty: 14742
Od: Pt mar 19, 2004 10:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pt cze 18, 2004 8:22

Sugeruje Nutro, podobno nawet najwybredniejszym kotom smakuje :D

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt cze 18, 2004 8:34

Kacper jechal na KK przez 16lat.
Gdy przybył Junior przeszli na RC. Na szczęście Kapcrowi smakuje karma.
Ale.... Kacper i Kalkier uwielbiają karmę dla dziczków Matisse, a gdy dostałam od znajomej KK dla dziczków Kacpr oszałał.Gdyby mógł wtrwałby mi woreczek z ręki.

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 18, 2004 8:51

Agi pisze:Sugeruje Nutro, podobno nawet najwybredniejszym kotom smakuje :D


sprobuje gdzies znalezc
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt cze 18, 2004 9:39

Agi pisze:Sugeruje Nutro, podobno nawet najwybredniejszym kotom smakuje :D

Mój nie chciał nawet powąchać. natomiast spodobał mu się Hills Oral i IAMS, którego próbkę dał nam wet przy badaniu zębów.
On generalnie lubi zmiany, dlatego ja mam przeważnie kilka suchych, ktore alternatywnie podaję. Ostatnio dobrze wchodzi mu RC babycat Tyciej :), którego ona nawet nie chce ruszyć, chociaż poza tym je wszystko co dostanie. Nie wiem, co z tym zrobić, bo taka małą trochę się boję "głodem brać".
Pozdrawiam,
Nuśka & Romeros

Nuśka

 
Posty: 1957
Od: Wto gru 16, 2003 0:23
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt cze 18, 2004 9:51

carmella nie przerażaj się tak strasznie :) wykorzystuj te bleee karmy jako taśmę transportową do pożywienia lepszego :) jedna z moich dziewczynek tez za diabła nie chciała nic innego jak saszetki W. Więc dawałam jej do tego RC albo mieloną wołowinę (bo taką w kawałkach to omijała) i teraz chrupie sucha karmę i je animondę :) z wołowiną to nam chyba nie wyjdzie ale za to druga kicia - nie dalej jak wczoraj - chciała ukraść z reklamówki z zakupami cały kilogram wołu :D wyglądało to dość komicznie bo pół kota wlazło do wora a następnie wczepiło zębiska w mięcho i dawaj ciągnąć po kuchni :) Dodam tylko, że Bonitka (na razie) waży 3,5 kilograma :)

DOORKA

 
Posty: 402
Od: Wto kwi 27, 2004 10:30
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 18, 2004 11:58

Moja Wiki od małego nie lubiła suchego i puszek W i KK
Jak nie wiedziałam,że to śmieci wtykałam jej to do pyszczka,a ona uciekała.
Więc przez 5 mies swojego życia jadła tylko Purinę polecaną przez moją znajomą.Po upływie tego czasu odnalazłam RC i tak do dzisiaj je Purine na kłaki i różne rodzaje RC (najbardziej jej smakuje siamese :lol: )
Jak pewnego dnia kupiłam IAMSa to cały czas po nim wymiotowała,a puszek nie lubi do dzisiaj nawet tych najlepszych.

Alices

 
Posty: 249
Od: Pt mar 26, 2004 10:15
Lokalizacja: Elbląg

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 555 gości