Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomnością

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 25, 2014 19:15 Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomnością

Kocham - Karmię - Kastruję

Potrzeba założenia tego tematu zrodziła się na tym wątku : viewtopic.php?f=1&t=160334

Celem wątku jest zbiór osób chcących pomóc w walce z kocią bezdomnością. A jedynym sposobem aby ją wygrać jest kastracja kotów. Także w tym temacie mogą wpisywać się osoby które w ramach wolontariatu chcą pomóc w łapankach, transporcie oraz przetrzymywaniu kotów oraz osoby, które takiej pomocy poszukują.

W pierwszym poście umieścimy osoby, które chcą pomóc, w drugim listę osób szukających pomocy.

Poniższa lista zawiera nicki i taki zakres pomocy, jaki przez daną osobę został zadeklarowany. W przypadku, jeśli ktoś chciałby zostać dopisany do listy, usunięty z niej lub zmienił się (zwiększył lub zmniejszył) zakres możliwej do udzielenia pomocy, proszę o dopisywanie informacji w wątku. Na bieżąco będę uzupełniać i uaktualniać pierwszy post.

Grodzisk mazowiecki i okolica

MM93 - łapanka, transport, przetrzymanie.

Puck

Jaaana - łapanka

Kraków

Mamy Kota - łapanka, wypożyczenie klatki łapki, viewtopic.php?f=1&t=142460

Darłowo i okolica

Kinia098 - łapanka, ew. przetrzymanie kota po zabiegu.

Warszawa

VeganGirl85 - transport, przetrzymanie (max 10 dni)

Trójmiasto

Anike - dom tymczasowy

Łódź

Ewa_mrau -
Łódź - co mam, co mogę:
1. klatki-łapki, kontenery, podbierak
2. pomoc w łapaniu
3. darmowe strylki (talony)
4. dt po zbiegu (trochę żarcia i żwirku dobrze by było dać)
- w Lecznicach trzymają dwa dni, ale się nie gniewają, gdy odbieram kota po trzech
5. transport Łódź-okolice (koleżanka, trzeba najpierw zapytać)
6. dobre (za kassę, niestety) Lecznice (w tym całodobową), gdyby była potrzeba leczenia dzikiego kota
7. mam trochę czasu żeby pomóc
- wykrawam go z tego co mi zostaje po odjęciu pracy, swoich łapanek, opieki nad kotami w domu i snem
8. niewyparzony ozór
Łódź - czego nie mam, czego nie mogę:
1. nie mam auta, a koleżanka nie zawsze może
2. nie umiem łapać na podbierak, ale się nauczę
3. nie mam niewyczerpywalnych pokładów cierpliwości dla tych, którzy nie szanują mojego czasu
Ostatnio edytowano Sob maja 03, 2014 21:54 przez MM93, łącznie edytowano 24 razy
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Wto lut 25, 2014 19:15 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Lista osób poszukujących pomocy :

Paulusek, Luboń-Buk-Mosina, viewtopic.php?f=1&t=160402 / Potrzebny DS/DT

Mamy Kota, Kraków, Potrzebny DT oraz domy przetrzymujące zwierzaki po zabiegu

Kinia098, Darłowo, Potrzebna pomoc w transporcie

Jaaana, Puck, Potrzebny DT

Agłaja^..^, Jarosławiec k. Ustki, Darłowa, Słupska, Koszalina, potrzebna pomoc w łapankach, viewtopic.php?f=1&t=160334

VeganGirl85, Warszawa, potrzebne osoby do monitorowania ogłoszeń, viewtopic.php?f=8&t=68025&start=1035

Wolontariuszka z Ustki potrzebuje sprzętu do łapania viewtopic.php?f=1&t=161028


Kicikicimiauhau, potrzebuje transportu z Rybnika do Gliwic: viewtopic.php?f=1&t=161286&start=30
Ostatnio edytowano Wto kwi 08, 2014 8:22 przez MM93, łącznie edytowano 11 razy
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Wto lut 25, 2014 21:11 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

MM93 pisze:...

To od razu wrzucę apel o pomoc. Co prawda bez zgody autorki ale myślę, że nie będzie miala żalu. Chodzi o pomoc kotom.

Dotyczy wątku viewtopic.php?f=1&t=160402 z okolic Poznania
Małe kotki z matką na złomowisku, jeden zaopiekowany.
Paulusek pisze:Nadal szukam chętnych do pomocy.
Brak zdeklarowanych chętnych domków s. czy t. !
Od kilku dni nie byłam na miejscu- choroba. Nie wiem kiedy tam zajrzę co z kotkami. Spróbuję wjechać w przyszłym tygodniu, jeśliby znalazł się ktoś chętny do pomocy, do zajrzenia tam, popytania sąsiadów to byłabym spokojniejsza czy nadal tam są i czy są bezpieczne.
Czy jest ktoś z okręgu Luboń-Buk-Mosina chętny by zajrzeć do kotów?
Każdy kto ma blisko do Wlkp. Parku N. będzie miał blisko i do tych kotów, można się przejechać w weekend na wycieczkę...
Namiary na Priv.
Potrzebna każda pomoc: do zaglądnięcia co u kotów, pogadania z sąsiadami jak i później do przetrzymania kotki po sterylce (termin jeszcze nie ustalony).
Ja ze wzgl. na przekocenie i choroby podopiecznych nie mogę ani jej przetrzymać ani wziąć kolejne małe na DT.

Nas troje

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Sob kwi 09, 2011 11:31

Post » Wto lut 25, 2014 21:15 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Zaznaczam wątek.
Obsługuję Puck w miarę moich skromnych możliwości.
W okolicy trudno byłoby mi pomóc, bo jestem niezmotoryzowana.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Śro lut 26, 2014 10:04 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Jesteśmy krakowską grupą wolontariuszy. Oto nasz wątek: viewtopic.php?f=1&t=142460

Potrzebujemy przede wszystkim domów DT. Domy przetrzymujące zwierzaki po zabiegach również mile widziane.

Możemy pomóc w łapankach lub pożyczyć klatkę-łapkę.

Mamy Kota

 
Posty: 90
Od: Pon maja 21, 2012 22:45

Post » Śro lut 26, 2014 10:07 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Melduję się :ok:

Oferuję pomoc w łapankach: mam klatkę łapkę i transportery. Jak trzeba będzie to też podbierak :)
Ewentualnie mogę także pomóc w przetrzymaniu kota po zabiegu.
Oferuję pomoc w Darłowie i okolicznych wioskach.

Najbardziej potrzebuję pomocy w transporcie kotów np. na sterylizacje, bo jestem bez auta...

A, wydaje mi się, że wątek szukam-oferuję DT już jest, więc może tutaj skupmy się bardziej na takich kwestiach, jak np. łapanki, przetrzymanie po sterylce, pomoc w zorganizowaniu tańszego/darmowego zabiegu, transport ?
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Śro lut 26, 2014 11:43 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Kinia098 masz rację, też uważam, że na tym wątku powinniśmy skupić się przede wszystkim na sprawie około-łapankowej . Przy czym myślę, że nie zaszkodzi jak w drugim poście wpisze się, też osoby szukające pomocy w tymczasowaniu. Jak na razie nie mamy oszałamiającego odzewu toteż miejsca nie zabraknie :D
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Śro lut 26, 2014 12:58 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Gdyby ktoś zmotoryzowany z okolicy potrzebował pomocy w łapaniu, to służę klatką, transporterem i swoją skromną osobą.
A DT potrzebujemy jak wody na pustyni. Zawsze i wszędzie.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Śro lut 26, 2014 15:44 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

MM93 pisze:Jak na razie nie mamy oszałamiającego odzewu toteż miejsca nie zabraknie :D

Może wrzuć jeszcze apel Agłai
viewtopic.php?f=1&t=160334
Bo, jak pisała jakiś czas nie będzie jej na wątku, a jej prośba nie jest jednorazowa.

I chyba trzeba poprosić moderatora, jego imię pokazuje się pod "tłustym" tematem wątku, żeby wrzucił jako "zawsze na górze". Inaczej umrze, gdy nie będzie nowych wpisów tak jak ten drugi o łapankach sprzed kilku lat.

Nas troje

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Sob kwi 09, 2011 11:31

Post » Śro lut 26, 2014 17:21 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Nas troje pisze:
MM93 pisze:Jak na razie nie mamy oszałamiającego odzewu toteż miejsca nie zabraknie :D

Może wrzuć jeszcze apel Agłai
viewtopic.php?f=1&t=160334
Bo, jak pisała jakiś czas nie będzie jej na wątku, a jej prośba nie jest jednorazowa.

I chyba trzeba poprosić moderatora, jego imię pokazuje się pod "tłustym" tematem wątku, żeby wrzucił jako "zawsze na górze". Inaczej umrze, gdy nie będzie nowych wpisów tak jak ten drugi o łapankach sprzed kilku lat.


Wrzuciłam ; ), napiszę teraz do moderatora.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Pt lut 28, 2014 15:55 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Temat spadł na drugą stronę, musimy pilnować.

A mnie dzisiaj koć uciekł z transporterka, miał jechać na kastrację.
Dobrze, ze nie w samochodzie....

Nas troje

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Sob kwi 09, 2011 11:31

Post » Pt lut 28, 2014 19:55 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Podrzucę,... napisałam do moderatora w tej sprawie, ale nic nie odpisał.

A ja mam jutro wizytę przed adopcyjną, ludzie niby wydają się ok, ale jakoś tak mam mieszane uczucia.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Pt lut 28, 2014 20:13 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

MM93 pisze:Podrzucę,... napisałam do moderatora w tej sprawie, ale nic nie odpisał.

A ja mam jutro wizytę przed adopcyjną, ludzie niby wydają się ok, ale jakoś tak mam mieszane uczucia.

Jak już czujesz, że coś jest nie tak, nie ryzykuj.
Też tak czasami miałam i moje przeczucia niestety się sprawdzały...
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Sob mar 01, 2014 16:14 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

kinia098 pisze:
MM93 pisze:Podrzucę,... napisałam do moderatora w tej sprawie, ale nic nie odpisał.

A ja mam jutro wizytę przed adopcyjną, ludzie niby wydają się ok, ale jakoś tak mam mieszane uczucia.

Jak już czujesz, że coś jest nie tak, nie ryzykuj.
Też tak czasami miałam i moje przeczucia niestety się sprawdzały...


W nocy nie mogłam spać z nerwów. Jestem umówiona na 18, ale chyba napiszę sms, że adopcja jest nieaktualna. Bez podania powodów. Wiem, że to może nieładnie, bo może i wcale nie są złym domem. Może tracę "dobry dom", bo z rozmowy facet wydaje się w porządku, ale z drugiej strony jak zapytałam się jak zmarł poprzedni pies, to powiedział, że uciekł i został zagryziony na polu. Więc jak sobie pomyślałam, że to może spotkać Misia ... No nic.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie mar 02, 2014 23:36 Re: Ogólnopolski zbiór wolontariuszy d/s walki z bezdomności

Mieszkam w Warszawie. Mogę przetrzymać kota przed/po sterylizacji (nie dłużej niż 10 dni) oraz przetransportować komunikacją miejską.

Zapraszam na swoje wydarzenie w podpisie.

Szukam też osób chętnych pomóc monitorować portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu niepokojących wpisów - takich jak w wątku interwencyjnym. OPANOWANYCH osób :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 312 gości