Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 24, 2014 23:45 Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Witam,
odrazu mowie, ze jestem tu nowy i nie wiem czy dobry dzial wybralem ale jezeli zly mam nadzieje ze moderatorzy przeniosa to w odpowiednie miejsce :)
A wiec mam pytanie :)
Mam dwa koty Jule i Rmiego maja okolo roku czasu niestety dokladnie nie wiem bo bralem je od kobiety ktora chciala jak najszybciej sie ich posbyc poniewaz miala uczulenie i sprawa wyglada w nastepujacy sposob ze moja kotka zaciazyla widac to i to bardzo nawet po zachowaniu wobec samca czy tez domownikow jest drobna kotka wczesniej malo jadla a tera je za dwoch wiec cos o tym swiadczy stala sie leniwa nawet na dwor za specjalnie niechce wychodzic..
Ale moje glowne zmartwienie to to jakie bedzie zachowanie samca wobec mlodych jezeli ona sie okoci ? czy trzymac go z dala czy poscic do niej i mlodych (o ile ona ich nieodtraci)
Licze na wasza pomoc :)


od lewej Jula po prawej Romi :)

Obrazek

Krashu

 
Posty: 1
Od: Pon lut 24, 2014 23:36

Post » Wto lut 25, 2014 7:56 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Jeśli jeszcze się nie okociła, wysterylizuj ją. Aborcje można zrobić do ostatniego dnia ciąży. Nie mnóż kotów, ich i tak jest za dużo.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Wto lut 25, 2014 8:35 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Krashu nie rozmnażamy naszych domowych kotów.
Sterylizujemy je.
Poczytaj motto forum miau:
MOTTO FORUM MIAU.PL:
1. Kot to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek.
2. Staramy się pomagać kotom wolnożyjącym.
3. Jesteśmy przeciwko pseudohodowlom i rozmnażaniu "niby rasowych" kotów.
4. Jesteśmy za sterylizacją i przeciw bezmyślnemu rozmnażaniu.
5. Jesteśmy przeciwni "kolekcjonerstwu". Pomagajmy kotom mądrze.
-> Bierzmy pod stałą opiekę tyle zwierząt, ile jesteśmy w stanie samodzielnie utrzymać i zapewnić im komfort życia.
(autor: Falka pkt.1-4 i nasi forumowicze pkt. 5)

Proszę o przywilej nie przychodzenia na świat
...nie przychodzenia na świat póki nie zapewnisz mi
domu i pana, który się mną zaopiekuje,
i prawa do życia tak długo,
jak długo będę fizycznie zdolny do cieszenia się życiem
...nie przychodzenia na świat póki moje ciało nie będzie cenne,
a człowiek nie przestanie go maltretować, ponieważ jest bezwartościowe i liczne

(oryginał znajduje się na stronie http://www.petconnectioninc.com/ ; tłumaczenie: ani)
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14231
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto lut 25, 2014 11:24 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Śliczne koty... Strasznie mi ich żal :cry: Czy kobieta, która je oddawała, nie powiedziała ci, że obydwa trzeba wysterylizować? Proszę, zrób to jak najszybciej. Kotkę uchronisz przed męczącym porodem, karmieniem, ogromnym obciążeniem organizmu, a kocurka przed niepotrzebnym szwendaniem się po okolicy i narażeniem na śmiertelne choroby (niektóre choroby, te najbardziej niebezpieczne, szerzą się u kotów drogą płciową). Ponadto kotki niewysterylizowane są narażone na ciężkie, śmiertelne choroby takie jak ropomacicze czy rak listwy mlecznej. Poza tym, kociaków jest w Polsce naprawdę za dużo, tysiące tysiące za dużo... Po co jeszcze kolejne?
Nic z tych spraw poprzednia właścicielka ci nie powiedziała? :roll:
To będę miał o niej jak najgorsze zdanie...
Napisz skąd jesteś, to ktoś ci tutaj doradzi, gdzie najlepiej a niedrogo wysterylizować kotkę.
I pamiętaj, że kocurkowi ten zabieg też jest potrzebny! Ale pilniejsza w tym momencie jest kotka.
PS: Czy musisz wypuszczać koty? To zawsze niesie ze sobą ryzyko, nawet w pozornie bezpiecznej okolicy.

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Wto lut 25, 2014 11:31 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

A czy te koty nie są przypadkiem z jednego miotu?
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Wto lut 25, 2014 11:35 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Kotka na kastrację aborcyjną ,kot na kastracje normalną :wink: I to biegusiem. Nie rozmnażamy kotów bez sensu. Jest za dużo nieszczęścia.
Jest jeszcze inna kwestia ,bardzo ważna , która jest wskazaniem do natychmiastowego zabiegu. Jesli wziąłeś je od jednej babki zachodzi obawa,ze są spokrewnione (może nawet rodzeństwo). Przyszłe malce mogą być, a nawet są, genetycznie obciążone i mogą urodzić się z wadami genetycznymi. Widocznymi od razu lub z czasem. Są słabsze częto, gorzej się rozwijają, mają powikłania różnego rodzaju nie zawsze widoczne. Idź do weta.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 25, 2014 13:52 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Jeśli koty są spokrewnione (na co wygląda), to taki kociak może być też nieprawidłowo zbudowany, a tym samym do tego stopnia utrudnić poród kotce, że może go ona przypłacić nawet życiem :(
Ja również optuję za sterylizacją kotki.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lut 25, 2014 15:43 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Podpisuję się pod "przedpiszącymi" obiema rękami.Do weta jak najszybciej.A kotki urody nieziemskiej :1luvu:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 26, 2014 18:37 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Sterylizuj, proszę.

Muhikons

 
Posty: 69
Od: Nie lis 10, 2013 10:59

Post » Śro lut 26, 2014 18:56 Re: Reakcja Kota po okoceniu sie Kotki ? WAZNE

Cisza. Smutne. Chyba nie tego założyciel oczekiwał. Choć może załatwia kastrację na cito.

Dołożę jeszcze,że kocie dzieci i ich matka to olbrzymi koszt utrzymania. Między bajki można włożyć stwierdzenie,że mamunia wykarmi. mamunia wykarmi ale musi dostawać mega dobre żarcie. A kociczki też jak tylko podrosną. Do tego szczepienia, odrobaczenia ew choroby, witamin... i z racji prawdopodobnego pokrewieństwa rodziców należy się liczyć z ekstra wydatkami za weta.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 496 gości