DĄBKI- dużo kotów... bardzo dużo...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 11, 2014 18:00 Re: Wszędzie koty... ok.15 maluchów, kotki do sterylek..:( D

Dobre wieści, dobre wieści !
Bura kotka jest wysterylizowana, czego dowiedziałam się od mieszkającego w jednym z domków turysty.
Kotka akurat usiadła tak, że udało mi się zauważyć wygolony jeszcze brzuszek :dance:
Dzisiaj był jednak w tym miejscu jeszcze jeden biało-szary dorosły kocur. Nie wyglądał dobrze, miał dziwnie wzdęty brzuch, a z oczu leciała mu ropa :(

kinia098 pisze:
Poszłyśmy jeszcze dalej, na inne ośrodki.Przy domkach letniskowych kotka z około 5-6 miesięcznym kocurkiem.
Na terenie domków jeszcze jeden kocurek w podobnym wieku. Ładny, zadbany, ale jakby kompletnie zrezygnowany.
Może męczą go tam dzieciaki... ?
Obrazek

Obrazek


Nad zabraniem 2 maluchów z 6 zastanawia się jedna z turystek, która ja dokarmia.
Namawiałam dzisiaj Panią i mam nadzieję, że skutecznie. Jeśli w czwartek nie będzie 2 kociaków, tzn. że pojechały.
Dlatego na razie wstrzymajmy się z szukaniem DT, bo może turyści zabiorą jeszcze jakieś kocięta.
Postawiłam im styropianową budkę.

Złe wieści, bardzo złe wieści....
Nie złapałam dzisiaj żadnej kotki.
Matka 4 maluchów nie do złapania... Obawiam się, że będzie ciężka sztuka tak jak w Darłowie... :(
Druga, która ma 3 maluszki zaginęła... :roll: Obawiamy się, że wróciła na stare miejsce, a na wiosnę przyjdzie znowu z brzuchem... Oby nie.
( Co do tych maluchów; dwa na 99%, to kocurki, a jedna kotka. )
Trzecia kotka/kocur też nie do złapania. Zje wszystko przed klatką i nie stanie ani kawałeczka dalej, wgłąb pułapki.
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo


Post » Czw wrz 11, 2014 19:27 Re: Wszędzie koty... ok.15 maluchów, kotki do sterylek..:( D

Chiara pisze::cry:

Powoli tracę nadzieję, ale może jeszcze nam się uda zwabić je do klatki... :(
Nie będę za to czekać na małe kotki.
Dwie na pewno ciachnę jeszcze we wrześniu. Są już tak duże, że powinny ważyć te min. 2 kg.
Trzecia, z innego miotu jest jeszcze za drobniutka.

Turyści powiedzieli mi o kolejnych 4/5 kotach na pewno ! a ile się ich kryje naprawdę ? na następnym ośrodku...
Co ośrodek to koty, paranoja jakaś.....
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt paź 24, 2014 21:10 Re: Wszędzie koty... ok.15 maluchów, kotki do sterylek..:( D

Sukces !
Złapałyśmy dzisiaj kotkę, której myślałyśmy, że nie złapiemy! O właśnie tą:
Obrazek

A także 2 młodziutkie koteczki z tegorocznego miotu jednej z kotek. :ok:
Zdjęcia niebawem.
Złapałam także kocurka, którego zdjęć nie mam, ale już od dawna tkwił nam w sercach, bo wyglądał bardzo źle.
Zawsze podrapany, ślinka z buzi, kołtuny, strasznie napuchnięta mordka....
Okazało się, że kocurek ma niewyobrażalnego świerzba... A te ogromne pućki, to ropnie :(
Kocurek i jedna z młodych kotek są u Kasi, pozostałe dwie u mnie.
Kocurek przez 5 dni musi dostawać tabletki, a za 2 tygodnie kolejny zastrzyk na świerzba.
Oczywiście został też wykastrowany.

Koszt sterylizacji, to 240zł.
Kastracja kosztowała 60zł plus 20zł za Synergal na 5 dni.

Pomóżcie proszę, bo wszelkie koszty pokrywa Powszechna Sterylizacja...
Złotówki można wpłacać na konto:

Fundacja «Szare, bure i łaciate»
ul. Kopalniana 14 m 3, 42-271 Częstochowa
KRS 0000508232
Konto: 39 1140 2004 0000 3302 7515 2721
W tytule: Powszechna Sterylizacja
BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK


W tym stadku zostały nam jeszcze do sterylizacji: matka tegorocznych kociaków ( plus jeszcze jej dwa kociaki, co do których płci musimy się dokładnie upewnić. Ale wydaje się nam, że to kocurki :) ), młodziutka koteczka ( na szczęście ma dwóch braciszków :ok: ) od drugiej kotki mieszkająca kawałek dalej i sama matka, która na chwilę obecną zaginęła i nie ma jej już od dłuższego czasu. No i cała masa kocurów, ale to na razie tylko marzenia....
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Wto paź 28, 2014 16:41 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Tutaj zdjęcie pierwszej, młodziutkiej, wysterylizowanej koteczki :)
Obrazek
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt paź 31, 2014 21:03 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

I pozostałe dwie kicie :)

Obrazek Obrazek

Dzisiaj przejazdem byłam u kotów w Dąbkach. Koty z największego stada zaczynają się schodzić znowu w jedno miejsce. Było ich dzisiaj minimum 10... Jeden ośrodek obok już się zamknął i 3 maluchy przyszły do dużego stada. Planujemy postawić tam jeszcze jedną dużą budkę. Trzymajcie kciuki, żeby dyrekcja się zgodziła i żeby udało nam się jak najszybciej tą budkę przetransportować.
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt paź 31, 2014 22:30 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Co prawda mam jeszcze w zapasie około 20/24kg suchej karmy, ale mimo to, proszę Was już o wsparcie, ponieważ 8kg na dniach przekażę Agnieszce i zapewne około 12kg Kasi dla kotów z Dąbek.

Planuję zakupić:

http://allegro.pl/josera-josicat-18kg-g ... 85524.html
http://allegro.pl/farmina-matisse-salmo ... 44373.html

Trochę lepsza i gorsza karma do mieszania.

Gdyby ktoś chciał nas wesprzeć groszem, to proszę o wpłaty.
Musimy zebrać około 300zł na ten cel...
Numer konta:

Fundacja «Szare, bure i łaciate»
ul. Kopalniana 14 m 3, 42-271 Częstochowa
KRS 0000508232
Konto: 39 1140 2004 0000 3302 7515 2721
W tytule: koty Kingi z Darłowa
BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

Gdyby ktoś chciał jednak bezpośrednio zamówić dla nas karmę, to bardzo proszę o kontakt w wiadomości
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt lis 07, 2014 20:17 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Nasze ambitne plany złapania minimum 4 kocic z Dąbek do sterylizacji na dzisiaj, niestety nie powiodły się.
Wysterylizowałyśmy tylko jedną kotkę na koszt UG, którą złapali karmiciele.
Wysępiłam dzisiaj z gminy dwie sterylizacje :twisted: Także do końca roku możemy wysterylizować jeszcze 3 kotki, następne darmówki dopiero na nowy rok...
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt lis 14, 2014 9:51 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

kinia098 pisze:Nad zabraniem 2 maluchów z 6 zastanawia się jedna z turystek, która ja dokarmia.
Namawiałam dzisiaj Panią i mam nadzieję, że skutecznie. Jeśli w czwartek nie będzie 2 kociaków, tzn. że pojechały.
Dlatego na razie wstrzymajmy się z szukaniem DT, bo może turyści zabiorą jeszcze jakieś kocięta.
Postawiłam im styropianową budkę.

Nie zdążyłam chyba jeszcze napisać, że moja nowiutka, nieużywana budka zniknęła z tego miejsca szybciej niż ją postawiłam...
Kotów nikt nie zabrał, myślałyśmy przez pewien czas, że zniknęły albo ktoś im w tym pomógł.
Okazało się, że są. Przeniosły się... do lasu 8O Postawiliśmy im tam już nową styropianową budkę.
A oto one:
Obrazek
Widziałyśmy 5 i jak na moje oko wszystkie 5, to... kocury 8O :piwa:

A kawałek dalej odkryłyśmy kolejne 4 kociaki w lesie...
Mamy nadzieję, że to dzieciaki kotki z tego samego ośrodka.

Bo zaczynamy opanowywać właśnie kolejne ośrodek... :roll:
Na pewno są 3 matki i kocur. Dwie mają, a bynajmniej mamy taką nadzieję, że to ich, kociaki w lesie.
Trzecia matka i jej dzieciaki ( nie wiemy ile, ale 2 na pewno ) trzymają się bardziej terenu ośrodka.
Miało tutaj nie być kotów, tylko kocury... Gdyby ktoś nam wcześniej powiedział, że są rodzące kotki, nie byłoby co najmniej 10 maluchów...

A tą koteczkę ostatnio sterylizowałyśmy na koszt UG. Czekam jeszcze na zdjęcie kici u Kasi na posterylkowym DT.
To kolejne miejsce. Do sterylizacji jest tutaj jeszcze córeczka kici. Dochodzą także jakieś 2/3 inne kocury.
Obrazek

A tutaj kocurek Feluś z Dąbek wykastrowany dzięki Powszechnej Sterylizacji, który pojechał na DT do Sławna.
Zęby do usunięcia.. Trzymajcie kciuki, bo u Felka nie jest najlepiej :( Więcej informacji po wizycie u weta...
Obrazek
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt lis 14, 2014 9:57 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

za Felka ślicznego :ok: :ok:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Wto lis 18, 2014 15:17 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Bardzo proszę o wsparcie dla Felusia....

Feluś, to kocurek z Dąbek, którego zabrałam na kastrację sfinansowaną dzięki Powszechnej Sterylizacji.
Nie wyglądał od początku najlepiej...
Chciałyśmy go podleczyć i wypuścić z powrotem, no bo gdzie znaleźć domek ?
Na szczęście znalazły się wspaniałe osoby, które zabrały Felusia na DT.
Jak się okazało, Feluś w pyszczku miał tragedię... Nie mógł przez to jeść, co przyczyniło się do takiego stanu jak na zdjęciu; zabiedzony, smutny, niedojedzony kot... Feluś już ma usunięte ząbki i w końcu będzie mógł jeść bez bólu. Obawiałyśmy się, że mogą w nim siedzieć jakieś choroby narządów, ale po wykonaniu badania krwi wyszło, że kot jest zdrowy, nerki, wątroba w porządku :)
Feluś spędził dzień w lecznicy.

Został jeszcze tylko jeden z dwóch problemów... dług.
Koszt leczenia Felusia, to około 300-350zł. Już niebawem dostanę fakturę, którą z resztą wrzucę w album i okaże się, jakie są dokładne koszta.
Z tego co wiem, mamy tydzień na opłacenie faktury....

Dlatego bardzo proszę o nawet najdrobniejsze wpłaty:

Fundacja «Szare, bure i łaciate»
ul. Kopalniana 14 m 3, 42-271 Częstochowa
KRS 0000508232
Konto: 39 1140 2004 0000 3302 7515 2721
W tytule: koty Kingi z Darłowa
BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

Są już pierwsze deklaracje:
-100zł- DT Feusia,
-100zł- znajoma Kasia, u której Feluś przebywał po kastracji,

Brakuje: 100-150zł

Drugi problem, to... domek. Szukamy dla Felusia kochającej rodziny. Nie jest to już młody kot, ale za to jaki kochany ! Feluś uwielbia głaskanie, tulenie i bliskość człowieka. To kot o cudownym charakterze. Więcej zdjęć Felusia niebawem.
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt lis 21, 2014 12:29 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Zapomniałam napisać, że mojej styropianowej budki dla maluszków już nie ma...........

Bardzo proszę o wsparcie, bo faktura za Felka nie wyniosła 300-350zł tylko aż 463...
Na koncie jest: 225zł + 150zł w drodze od DT Felusia, który go leczył. Feluś jest teraz w DT u Kasi i szuka domku.
Brakuje więc jeszcze 88zł do spłacenia faktury.
Pomóżcie, proszę, bo mamy czas na wpłatę do 25 listopada....

Fundacja «Szare, bure i łaciate»
ul. Kopalniana 14 m 3, 42-271 Częstochowa
KRS 0000508232
Konto: 39 1140 2004 0000 3302 7515 2721
W tytule: koty Kingi z Darłowa
BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK


Obrazek

Obrazek

I obiecane zdjęcie wysterylizowanej ostatnio koteczki.
Obrazek
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pon lis 24, 2014 22:31 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Bardzo proszę o wsparcie finansowe dla moich bezdomnych kotów.
Wydatki mamy na prawdę na bieżąco, ale nie mam tyle czasu, żeby o wszystkim dokładnie na czas pisać :(
Dzięki Wam udało mi się ostatnio zamówić 15kg suchej karmy Purina <3, a także mamy już pełną kwotę na opłacenie faktury za leczenie Felusia <3
Teraz potrzebujemy wsparcia na opłacenie faktury na kwotę 96zł za odrobaczanie i odpchlenie 3 kocurków, a w planie mamy jeszcze zakup 15kg tańszej karmy za około 100zł... W samych Dąbkach mamy około 40 kotów do wyżywienia, w tym 13 kociaków bez schronienia, którym staramy się zorganizować budki. Bez Waszej pomocy nie damy rady wszystkiego same załatwić, same nad wszystkim zapanować... Przede wszystkim teraz karma jest na wagę złota. Jeśli ktoś nie ma ochoty wpłacać pieniędzy, można bezpośrednio zamówić karmę; adres podam na priv...
Konto do wpłat, koniecznie z tyułem " koty Kingi z Darłowa "

Fundacja «Szare, bure i łaciate»
ul. Kopalniana 14 m 3, 42-271 Częstochowa
KRS 0000508232
Konto: 39 1140 2004 0000 3302 7515 2721
W tytule: koty Kingi z Darłowa
BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Czw gru 18, 2014 16:03 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Leczenie Felusia zostało dzięki Wam opłacone :) Feluś szuka domu, jest w DT w Darłowie
Obrazek

A tutaj największe stadko z Dąbek, które dziękuje za karmę :1luvu:
Obrazek
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Nie gru 21, 2014 23:41 Re: Nie poddajemy się i sterylizujemy kolejne koty :) Dąbki

Ależ tego kociejstwa jest...

Ja tylko powiem, że Kinię znam osobiście - jest naprawdę konkretną dziewczyną, chociaż wszystko wydaje na koty :mrgreen:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, kicalka i 176 gości