Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 15, 2014 18:10 Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Witam,

Może ktoś mi poradzi co może być przyczyną brązowego wycieku z oczu kociaka? Byłam u weta zapisała nam do wkraplania 3 razy dziennie sulfacatamid, minął tydzień i nie ma poprawy. Może jakieś sugestie? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Obrazek

issunia

 
Posty: 18
Od: Czw lis 22, 2012 13:36

Post » Nie lut 16, 2014 3:53 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Przepraszam za poradę. Wspomniany środek odkażający stosuję przy wszelkich infekcjach oczu zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty ...

__________________________________________________________________________________________________
Przypominam, że do leczenia naszych zwierząt uprawnieni są lekarze weterynarii.
Forumowicze udzielający rad najczęściej nimi są, a nawet jeśli - to nie powinni udzielać porad bez zbadania zwierzęcia.
Przed skorzystanie z porad forumowiczów, proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym podopiecznego.
Regulamin forum pkt 13
NITKA/KARINKA
Ostatnio edytowano Pon lut 17, 2014 0:02 przez jul-kot, łącznie edytowano 1 raz

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 16, 2014 7:16 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Do przemywania oczek jest borasol, niezbyt drogi, do kupienia w aptece.Leczenia to nie zastąpi, oczywiście, ale wielu kotom pomaga.Nie wolno jednak tego zakrapiać, nie może dostać się do oczek, to jest tylko do PRZEMYWANIA.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 17, 2014 1:47 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Sulfacetamid działa przeciwbakteryjnie, nie działa przeciwwirusowo.
Borasol używa się przy stanach zapalnych skóry. Na czym polega "przemywanie oczek" i jak to zrobić żeby to nie dostało się do oczu? Jeśli chodzi o skórę wokół oczu, to w jakim celu, skoro infekcja jest w oku?
Zmień weterynarza.

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 17, 2014 6:12 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Nalać troszeczkę na wacik i przemyć oczka.Kot je zamknie, oczywiście.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 17, 2014 12:21 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Brązowy wyciek z oczka może świadczyć o niedrożności kanalików łzowych które wynikły z przebycia ostrego kataru kociego. Nasz kocurek ma właśnie taki objaw po chorobie o której wspomniałam. Wyciek ma z oczka które na szczęście udało się uratować a było bliskie usunięcia.
Jeśli w waszym przypadku kotka również przebyła kk to tak szczerze powiedziawszy żadne kropelki jej nie pomogą. Jest opcja operacyjnego udrożnienia ale szansa na to że kanaliki znów się nie zrosną wynosi 50/50.
" ... wolę zwierzęta bez duszy niż katoli bez serca "

Małgocha Pe

Avatar użytkownika
 
Posty: 4338
Od: Wto paź 30, 2007 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 17, 2014 12:29 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

Issunia, ponieważ jesteś z Warszawy, to pojedź z kotem do okulisty.
Edit. Właściwie, to nie wiem, dlaczego mi się wydało, że jesteś z Warszawy.
Jeśli nie, to przepraszam.

Ja jeżdżę do tego gabinetu:
http://www.garncarz.pl/o_nas.php
Do doktor Marty Warzechy.
Mogę podpowiedzieć, że wizyta u tej lekarki jest trochę tańsza niż u pozostałych wetów z lecznicy.

Prawdopodobnie zaleci Ci kurację, o której wspomniał jul-kot.
Taki brązowy wyciek z oczu świadczy o tym, że oko jest zaatakowane przez herpes wirus.
No ale pani doktor też zbada oko i może zaleci jeszcze inne leki.
W każdym razie jest możliwe porządne zaleczenie oczu tak, że wycieku nie będzie.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14232
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon lut 17, 2014 13:03 Re: Brązowy wyciek z oczu kociaka - co może być przyczyną?

ewar pisze:Nalać troszeczkę na wacik i przemyć oczka.Kot je zamknie, oczywiście.

I uważasz, że specyfik nie dostanie się do oka? Jesteś w błędzie ...

Kot nie ma niedrożności kanalików, takie łzawienie to typowy objaw przy herpesie. Bez leczenia albo się kiedyś samo zaleczy, albo zropieje czyli powikła się bakteryjnie, albo skończy się typowym kocim katarem jeśli infekcja herpesa rozwinie się.

U moich kotów wystarcza zakroplenie raz dziennie przez kilka dni. I koniec.

p.s.
Do dr. Garncarza możesz napisać. Odpowiada na maile.

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 545 gości