Kotka po sterylizacji się mnie boi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 14, 2014 11:40 Kotka po sterylizacji się mnie boi

Witam, mam 4 letnią kotkę, którą wczoraj poddałam zabiegowi sterylizacji i pojawił się problem. Kicia strasznie się mnie boi, ucieka przede mną, gdy próbuje jej dotknąć zaczyna przerażająco jęczeć. Dziś już sama sobie radzi, ale wczoraj potrzebowała mojej pomocy, nie mogłam jej nie dotykać. Martwię się bardzo, że jej to nie przejdzie i nawet po zagojeniu rany będzie się mnie bała pamiętając, że jej to zrobiłam narażając na ból.
Czytałam na wielu forach jak zajmować się kotką po sterylizacji i aż mi łezki leciały jak czytałam, że inne kotki przychodziły do właścicieli, kładły się na kolanach, a ja mojej nie mogę pomóc.
Jutro mam ją zabrać do weterynarza na podanie antybiotyku, ale nie wyobrażam sobie włożenie jej do transportera, serce pęka słysząc ten jęk.
Czy czyjaś kotka zachowywała się podobnie ?
Czy jej to przeszło?
Jak się nią opiekować ? Zostawić, i nie dotykać, czy na siłę towarzyszyć kici?

Ona przed zabiegiem była już agresywna i tylko ja mogłam Ją dotykać, teraz nie może nikt.

adnugenuk

 
Posty: 3
Od: Pt lut 14, 2014 11:27

Post » Pt lut 14, 2014 12:29 Re: Kotka po sterylizacji się mnie boi

Moja kotka zestresowała się tak, że zaczęła atakować mojego męża, z którym normalnie żyje w zgodzie, a przede mną się schowała.
U nas pomogły kocie feromony w sprayu - Feliway, spryskałam nim pokój.
Ale nie wiem, może najbardziej pomogło zostawienie kici w spokoju. Do następnego dnia jej przeszło.

Trzeba pomóc kici, jak już dojdzie do siebie, są różne bezpieczne środki jak np. Kalm Aid czy specjalna karma RC Kalm.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt lut 14, 2014 13:00 Re: Kotka po sterylizacji się mnie boi

Szkoda, że wet nie dał dłużej działającego antybiotyku. Większość sterylizowanych kotek nie musi po zabiegu od razu chodzić do weta, jeżeli nic się nie dzieje. Szwy także zakłada się rozpuszczalne.
Porozmawiaj z wetem o zamienniku doustnym, jeżeli kotka skłonna będzie go zjeść z pokarmem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt lut 14, 2014 15:33 Re: Kotka po sterylizacji się mnie boi

Weterynarz powiedział, żeby się nie martwić, bo agresja może być reakcja po narkozie. Pytałam też czy nie może zamienić antybiotyku na doustny, aby jutro jej do niego nie taszczyć, jednak woli podać jako zastrzyk.
No trudno, nie wiem jak ją tam zaniosę, strasznie przykro jest patrzeć na jej cierpienia : (

adnugenuk

 
Posty: 3
Od: Pt lut 14, 2014 11:27




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jaga_17 i 281 gości