Picie wody

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 08, 2014 10:04 Re: Picie wody

Jeżeli kot nie chce pić sam, można go też dopajać strzykawką. 50ml/kg kota. Odmierzamy sobie potrzebną ilość i w ciągu dnia sukcesywnie poimy.
Ostatnio edytowano Sob lut 08, 2014 10:05 przez wistra, łącznie edytowano 1 raz
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lut 08, 2014 10:04 Re: Picie wody

Ależ nie ma za co! :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob lut 08, 2014 10:07 Re: Picie wody

Czyli przypuśćmy moja kicia waży 3,5 kg, to tam odmierzam na jej wage tyle wody i daje tylko raz dziennie czy więcej?

kasienkazmc

 
Posty: 32
Od: Czw lut 06, 2014 8:43

Post » Sob lut 08, 2014 10:24 Re: Picie wody

Kasiu-w ciągu dnia, nie na raz.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob lut 08, 2014 11:37 Re: Picie wody

Rozumiem, ok dzięki ;) jeżeli nie zadziała z garnkiem to wtedy zaczne strzykawką ;)

kasienkazmc

 
Posty: 32
Od: Czw lut 06, 2014 8:43

Post » Sob lut 08, 2014 15:42 Re: Picie wody

Kasiu, bingo
nie wiem co jest ekscytującego w garnkach ale to prawda

ja mam miseczki w kilku miejscach w domu
koło karmy nie stawiam nie dlatego ze wilgotnieje (?)
ale dlatego ze Trelek z upodobaniem wrzucał chrupki do stojącej obok wody
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Sob lut 08, 2014 17:28 Re: Picie wody

Moja Mruczka bardzo lubi pić mleko i pije je codziennie, gdy nie ma mleka w misce, to domaga się go głośnym miauczeniem. Ma też podwójna miskę na wodę i suchą karmę, ale nigdy nie widzę żeby piła z niej wodę. Nie wiem, czy to możliwe że jej wystarcza tylko mleko, czy ja akurat nie zauważam tego momentu, gdy ona pije wodę.

Ewa i Mruczka

 
Posty: 10
Od: Sob lis 30, 2013 14:41
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lut 08, 2014 19:07 Re: Picie wody

kasienkazmc, a w jakim wieku jest Twoja kotka? kiedyś wyczytałam, że małe koty często nie piją wody z miseczek, bo jej po prostu nie widza...podobno dobrym na to sposobem jest wlewanie do wody kilku kropel mleka, żeby ją zabarwić, podobno to miało pomóc. Spróbuj, raczej nie zaszkodzi, a może ominiesz w ten sposób kosztowne sposoby. :wink:
Obrazek
Obrazek

aigneis

 
Posty: 53
Od: Sob lis 02, 2013 23:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 08, 2014 20:12 Re: Picie wody

dune pisze:Kasiu, bingo
nie wiem co jest ekscytującego w garnkach ale to prawda

ja mam miseczki w kilku miejscach w domu
koło karmy nie stawiam nie dlatego ze wilgotnieje (?)
ale dlatego ze Trelek z upodobaniem wrzucał chrupki do stojącej obok wody

Monia ja to z własnego doświadczenia piszę, u mnie mało koty piły, fontanna się zepsuła, więc po prostu zaczęłam stawiać duże michy i jest OK!
A garnek po ziemniakach zalany wodą to istny hit!-nie wiem co smacznego jest w popłuczynach po ziemniakach, ale wszystkie koty to uwielbiają! i to nie tylko u mnie! 8O
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob lut 15, 2014 21:13 Re: Picie wody

Dziękuje Wam kochani serdecznie za pomoc! Pomogło! Kicia pije już z miseczki, jest coraz bardziej udomowiona!
Ale mam do Was jeszcze jedno pytanie. Czy moglibyście mi powiedzieć, ile karmy suchej i mokrej powinna jeść moja kicia? Ma 1,5 roku i waży 3,5 kg.
Dzięki serdecznie za pomoc!

kasienkazmc

 
Posty: 32
Od: Czw lut 06, 2014 8:43

Post » Sob lut 15, 2014 21:18 Re: Picie wody

Poczytaj sobie-tu znajdziesz troche wskazówek:
viewtopic.php?t=31195
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto lut 18, 2014 10:02 Re: Picie wody

Jeszcze jedno pytanie moje drogie. Ile po sterylizacji kicia powinna zostać u weterynarza?

kasienkazmc

 
Posty: 32
Od: Czw lut 06, 2014 8:43

Post » Wto lut 18, 2014 17:19 Re: Picie wody

Moja wetka przetrzymuje do wybudzenia z narkozy-ok 2 godzin po sterylce.
Nigdy nie prosze o wybudzenie zastrzykiem, wolę, by kot sam doszedł po narkozie.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto lut 18, 2014 17:38 Re: Picie wody

Co do stawiania wody koło karmy.... To nie jest tak, że karma zawilgotnieje.
W naturze kot nie zawleka zdobyczy koło wodopoju, bo niezjedzona do końca martwa i przeleżała zdobycz jest potencjalnym źródłem bakterii. W związku z tym instynktem nasz domowe mruczki mogą nie przepadać za piciem wody z miski postawionej obok tej z jedzeniem. U mnie to się sprawdza.
Poza tym dolewam jej około 30 ml do mokrego jedzenia kiedy je dostaje. Ostatnio zaczęłam się bardziej przyglądać mojej kotce w tej kwestii i na szczęście ten ponad-kubek dziennie wypija (50 ml/ kg ciała dziennie).

Sterylizowałam problematyczną sukę w zeszłym roku w grudniu i pozwolono mi, aby wybudzała się powoli przy mnie w pustym gabinecie na kocu. Zabraliśmy ją do samochodu ponad dwie godziny od skończenia operacji, kiedy już była w stanie stanąć na przednich łapach, ale jej okres pooperacyjny to była bajka - super go zniosła. :D
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 21, 2014 13:49 Re: Picie wody

Jeśli chodzi o picie wody, to Marcel pije jej dużo. Zauważyłam jednak, że rzadko pije wodę ze swojej miski, która jest plastikowa i stoi obok miseczki z karmą. Uwielbia jednak pić wodę z miski naszej suni - ona jest metalowa, no i wiadomo - znacznie większa od jego plastikowych misek :)
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 164 gości