Śródborów czyli JOKOT w lesie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 02, 2014 18:05 Śródborów czyli JOKOT w lesie

Przekleję, co pisałam kiedyś. :wink: No, może troszkę uaktualnię. :)

Moje życie z kotami rozpoczęło się kilkanaście lat temu. Jak większości z nas, forumowiczów - pełne błędów i wypaczeń. Moja pierwsza koteńka ma szczęście (albo to ja mam szczęście), przeżyła moje wszelkie głupstwa uprzedniej psiary i kocha mnie do szaleństwa. 8)
Czyli mój kot numer 1 - Ziuteczka:
Obrazek
Ziutka odeszła 3 kwietnia 2015. Bez niej jest inaczej. Dziwnie. Pusto.

Półtora roku później dojrzałam do zorganizowania jedynaczce towarzystwa i kupiłam (sic!) kota. Z hodowli. Wtedy podobno jeszcze w miarę przyzwoitej. Ale skoro rodowód nie był mi do niczego potrzebny itd itp. Więc mam kota w typie rasy tonkijskiej. Kot numer 2 - Rudy vel Dayton:
ObrazekObrazek

A później znalazłam miau.pl. :mrgreen: Z katowickiego schroniska przywiozłam sobie trzeciego kota. Mały umierał tam na depresję, później zdiagnozowaną jako skrajna anemia. Dzisiaj już nijak na anemika nie wygląda. :lol:
Obrazek

Ta trójka wyprowadziła się ze mną z Warszawy i uznałam, że to absolutnie optymalna ilość kotów w moim domu. O naiwności! Wracałam późną nocą w jakiejś łapanki i na środku ciemnej jezdni leżał jakiś dziwny kształt. Okazał się być kotem potrąconym przez samochód i bez ruchu czekającym na dobicie. Zgarnęłam do wozu, dowiozłam do lecznicy dyżurującej w nocy, a po drodze obiecałam, że jak nie umrze, to nie będę mu nawet szukać domu. Słowo się rzekło, Farciarz uznał, że sprawdzi czy dotrzymuję obietnic. Ma "jedno oczko bardziej", pourazową padaczkę, ale nikt tak ładnie nie umie dawać buziaków na "dzień dobry" jak on. 8)
Fartuś był ze mną 9 lat i 1 dzień. Pobiegł do Ziutki, a mnie bardzo go brakuje.
ObrazekObrazek

Baśka to znalezisko z mojego osiedlowego śmietnika. Miała może ze 2 miesiące, śmierdziała smarem, benzyną, kałem, ropa zalewała jej oczy i nos. I tak urocze stworzonko weszło mi na kolana, a następnie schowało się pod polarową kurtkę. Weterynarz kiepsko ocenił jej szanse na przeżycie, ale ona uparła się. Po 3 miesiącach nadawała się do adopcji. Nawet już miałam umówiony forumowy dom dla niej (naprawdę rewelacyjny). A jej nie oddałam - ja, baba, co tyle tymczasów wydała. Na trudny moment w moim życiu trafiło, rozkleiłam się i Basieńka została.
Obrazek
Basieńka odeszła 25.07.2016

Boleczka. Przez pięć lat żyła w moim ogródku, do którego trafiła jako dorosła dzika kotka, która musiała natychmiast zniknąć z ulicy Chmielnej w Warszawie. Raz przeżyła próbę zamordowania jej, drugi raz mogło się nie udać. Przez te pięć lat w ogrodzie nie chciała za nic wejść do domu, była Królową Ogrodu. Ale w 2012 roku w ogrodzie pozwoliłam zamieszkać kolejnemu dzikunowi, a Dziki Jasiek okazał się łobuzem straszliwym. Gonił Królową, która raptem nie umiała poradzić sobie z nowym kocurem. Nie zostało mi nic innego, jak ratować Bolcię po raz kolejny, tym razem zabierając do domu podstępem. Okazuje się, że świetnie czuje się w cieple, na poduszkach i kanapach, nie toleruje głaskania po głowie i grzbiecie, ale pierwsza wita mnie w progu, ocierając się o mnie. Taki dziwny 'dzikus' w moim domu. :)
Obrazek

Z powodu mojego trybu życia nie powinnam mieć w domu psa. Ale z jednej z podróży na Podlasie wróciłam z Frankiem. Nikt go nie szukał. Franek miał szukać więc nowego domu, ale nawet moja rodzina, nie przepadająca za zwierzętami, bardzo pokochała tego psa. No i został:
Obrazek Obrazek

I Tusia - suka mojego psa na nowy dom. :)
Obrazek

Acha, linki do poprzednich wątków:
viewtopic.php?f=1&t=122206
viewtopic.php?f=1&t=138311

Dopisek na Dzień Kota 2014 8) :
Zostałam zapytana wprost, to i muszę odpowiedzieć wprost. :lol: Kiore nie jest przewidziana do adopcji, Kiore oficjalnie zyskuje status rezydenta. :)
To bardzo dziwna koteczka. Jej braciszek Ratus, który w tajemniczych okolicznościach umarł w DS, był bardzo miły od samego początku. Kiore była zawsze jego dziką siostrzyczką. Wydawało mi się, że mnie nawet nie lubiła. Ale jak odwiedziłam koty w DS, to Kiore pierwsza wyszła do mnie, witała się ze mną tak, jak nigdy wcześniej przez ładnych kilka miesięcy w moim domu.
Po śmierci Ratusa wróciła do mnie. I nasza relacja od razu zmieniła się, kot jest jak podmieniony. Nie wiem, co działo się w tamtym domu, nigdy się pewnie nie dowiem. Ale jestem przekonana, że gdybym jej nie zabrała wtedy (razem z martwym już braciszkiem), to i jej wkrótce by nie było...
Obrazek
Ostatnio edytowano Pt lip 29, 2016 13:27 przez Agneska, łącznie edytowano 14 razy
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Nie lut 02, 2014 18:05 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

tymczasy - podopieczni Fundacji JOKOT (stan na 30 września 2016):

Koty domowe:

Goryczka,Jaskier i Ostróżka, która wróciła z adopcji
Obrazek Obrazek Obrazek

Pablo
Obrazek

Konwalia - kotka specjalnej troski (karłowatość przysadkowa i niedoczynność tarczycy)
Obrazek

Daria (Lilo)
Obrazek

Czesiek
Obrazek

Anuszka
Obrazek

Kruszynka
Obrazek

Aurelia i jej córka Aurora
Obrazek Obrazek

Nurek
Obrazek

neurologiczna Lotta z Bema:
Obrazek

Pankracy, brat Nurka znad Wisły
Obrazek

kocur Krówki z Czerwińska
Obrazek

Rudka
Obrazek
i czarna Pumcia od Boni
Obrazek
Rudka, staruszeńka, nie będzie już szukać nowego domu, bo ostatnia zmiana i tak była dla niej straszliwym szokiem.
Pumcia jest słodką, przylepną, cudowną koteńką. Mam nadzieję, że jeszcze znajdzie dla siebie dom na zawsze. :ok:

słodka Jeżynka z uszkodzonym okiem
Obrazek

koty z eksmisji: Bąbel, Kropek, Eksmitka
Obrazek Obrazek Obrazek

Hipcia:
Obrazek

Poeta:
Obrazek

biurowy Spinacz:
Obrazek

Sonia, stąd: viewtopic.php?f=1&t=173695
Obrazek

Kajtusia:
Obrazek

FIViarnia A.D. 2013 - uroczyste ponowne otwarcie :wink:
Przyjechał Ulryk Zwichnięty od Alebów:
Obrazek

Artemia:
Obrazek

Portek:
Obrazek

Koniś
Obrazek

Melba
Obrazek

Przyjechały Triada i Tercja od Jopop. Zdjęcie jeszcze od niej. :)
Obrazek

W przydomowym pomieszczeniu gospodarczym czekają na lepsze życie:
Kenia i Cegła (obydwie dają się sfotografować jedynie w ten sposób)
Obrazek

MałaBura
Obrazek

Dziki Jasiek:
Obrazek
W projekcie nowego domu zażądałam porządnego schronienia i dla dzikunów. Wszystkim obiecuję przeprowadzkę na lepsze. :ok: Chociaż najlepsze byłyby dla wszystkich wreszcie własne domy. :ok:
Ostatnio edytowano Pon paź 03, 2016 15:01 przez Agneska, łącznie edytowano 21 razy
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Nie lut 02, 2014 18:05 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Ten post zarezerwowałam sobie na historię moich tymczasów. Usiłowałam odnaleźć zdjęcia tych, które przewinęły się przez mój dom. Nie mam pewności czy lista jest pełna. Za to mam pewność, że każdy z tych kotów był mi bliski, przy każdej adopcji drżało mi serce i to, że wszystkie nie mieszkają ze mną to nieustanna walka rozsądku z własnymi słabościami.

ObrazekRysia - mój pierwszy tymczas. :D Potem już samo poszło. :lol:
ObrazekBruno
ObrazekKrecia z Podwala
ObrazekPedro
Obrazek 8 kociąt z lasu, między innymi:
ObrazekDaktyl
Obrazekoraz Figa i Lawenda
ObrazekZuzinek
ObrazekSzwajcar Marchewka
ObrazekSiwy
ObrazekRakieta
ObrazekPapusza
ObrazekMrunia ['] dostała dom u Dagmary-Olgi. :1luvu: Ale choroba nie pozwoliła Mruni zbyt długo cieszyć się szczęśliwą starością.
ObrazekMisia-Maciejka
ObrazekKróweńka
ObrazekBławatek
ObrazekBezik i Siostrzyczka
ObrazekZwiadowca
ObrazekAleksander Wielki
ObrazekAndzia
ObrazekAvenka
ObrazekPan Pchełka
ObrazekPinguś
ObrazekŚwiderek
ObrazekPrawieBiała
ObrazekPirat
ObrazekTomaszek i Popiołek
ObrazekVice
ObrazekAduś ['] Miał szukać domu, ale dostał status rezydenta gdy okazało się, że pnn w połąceniu z FIVem jest silniejsze od dobrych chęci. Dołączył do swojej opiekunki - pani Aldony. [']

ObrazekMasza znalazła dom na forum. :D
ObrazekMaczek był w DT u @Freak, już we własnym DS
ObrazekPekatka
ObrazekTrusia
ObrazekWaleria
ObrazekWeronika
ObrazekIzyda
ObrazekBasmati
ObrazekFilip
ObrazekMemeczka
ObrazekMichaś
ObrazekMucha
ObrazekRodzynek
ObrazekCienias
ObrazekGaja
ObrazekWiga
ObrazekDymek
Obrazek Obrazek Obrazek Justyś
Obrazek Obrazek ObrazekKuszetka
Obrazek ObrazekGwizdawka
Obrazek ObrazekKociołek
ObrazekDrezynka
Obrazek ObrazekBilecik
Obrazek Obrazek Buforek ['] dzielnie walczył o życie, trzy dni później dołączyła do niego Konduktorka [']
Obrazek Zuzia
Obrazek Wawrzynek
Obrazek Saneczka
Obrazek Misia
Obrazek Janka ['] umarła w DS
Obrazek Jacuś-Edek
Obrazek Obrazek Iga i Ignaś - przeniosły się na DT do ASK@, już w domach stałych
Obrazek Zołzik-Zuzik pojechała na diagnostykę i leczenie, a potem do DT u Aleksandry59 :1luvu:
Obrazek ['] ['] ['] ['] Tylko 1 dzień były u mnie maluszki, które ktoś wyrzucił do kontenera na śmiecie. Były zbyt maleńkie, aby udało się je uratować.
Obrazek Obrazek Lalka z Wawra, pojechała do DS do Terra50
Celest ['] tylko kilka godzin był u mnie, mały rudzik znaleziony w lesie, dostał swoją szansę, ale nie udało się...
Mila - bezoczka z Włocławka, uratowana przed sadystami, po kilku dniach przeniosła się do DT u Jopop, już w nowym domu
Obrazek Imbir
Obrazek Obrazek Obrazek Kostuś
ObrazekDusia
ObrazekMorel
ObrazekCiabattka
ObrazekBorówka
ObrazekUczep
Obrazek ObrazekGawrysia
Obrazek Gawron
Obrazek Gąska
Obrazek Gżegżółka
Obrazek Grzywacz
Obrazek Gil
Obrazek Przytulia
Obrazek Obrazek Marisca ['] - FIP
Obrazek Czarny Bojownik ['] - FIV i niewydolność nerek
Obrazek Julitka - przeniosła się do DT ASK@ :) (skąd ukradłam zdjęcie 8) )
Obrazek Karolinka - FELV+ - jest 'stałym tymczase' u Hania66
Shrek - po paru tygodniach w moim stadzie, trafił na "odstresowanie" do Alix76 :) Od dawna w DS :)
Obrazek Obrazek Piotruś z DT u Aia przeniósł się do DS u Spinca
Obrazek Obrazek Majka
Obrazek Gwiazdeczka - w forumowym domu Majka ['] - paskudny FIP :(
Obrazek Obrazek Czesia i Aida (we wspólnym DS)
Obrazek Obrazek Narcyz
Obrazek Ratus umarł w DS 14.03.2012
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95e ... 688ad.html Diamencik ze Szczytna. Był u mnie tylko 1 dzień. [']
Paloma FELV+ (u mnie Płonka) ['] mimo cudownej opieki u Asia2 - nie udało się wygrać z wirusem
Obrazek Książę Rolmops - całkiem nie koci tymczas. :1luvu:
Obrazek Pelasia z Białołęki - w DS u Anulalula :)
Obrazek Donek
Obrazek Szarotka z Nieporętu
Obrazek Obrazek Lars i Hipolit
Obrazek Obrazek Maluszek i Karla - 2 FIV+ pojechały na dokocenie samotnego Fivka!
Obrazek nagły zgon ['] a już miała jechać do nowego domu, dołączyć do Emila i Lalki u Terra50 :( (edit: niewydolność krążeniowo-oddechowa)
Obrazek Pipi - z Powsina do Radomia 8)
Obrazek Zuza z Nieporętu
Obrazek Bruno FIV+ od Hanelki do Be007
Obrazek Obrazek Kitka z Izabelina ['] - chore nerki + guz listwy mlecznej
Obrazek Obrazek Lucek
Obrazek Obrazek Per - w rodzinnym domu forumowej Lorraine :D
Obrazek Kołłeczek - nosiciel wirusa FelV. Przeprowadził się do Hania66. Niestety, z chorobą przegrał mimo wspaniałej opieki. [']
Obrazek Didi z Powsina przeprowadziła się do pozaforumowego DT
Obrazek Obrazek Sasanka i Ricardo pojechały do pozaforumowego DT, w efekcie zamian między DT - trafiły do Renatab
Obrazek Sułeczka z Sulejówka - przed Nowym Rokiem umarła, stwierdzono zmiany (prawdopodobnie nowotworowe) w jelitach i przewodzie pokarmowym
Obrazek Santa z Czerwińska nad Wisłą
Obrazek Kocanka - przeprowadziła się na dooswojenie do Aga-zgaga - dzięki wielkie za próbę ucywilizowania dziczącej panny
Obrazek malutki niewidomy Krokosz
Obrazek Cesna
Obrazek Obrazek Lilka
Obrazek Koniczynka
Obrazek Niezapominajka
Obrazek Zawilec
Obrazek Kozieradek
Obrazek Twiggy
Obrazek Lola
Obrazek Aurelka
Obrazek Liwia ['] - panleuko
Obrazek Augusta ['] - panleuko
Obrazek Robinia ['] FIP
Obrazek Uzi ['] FIP
Obrazek Loco ['] FIP
Obrazek Agaton - najbrudniejszy kot świata :wink: , przeniósł się na leczenie do Jopop
Obrazek Siódemka z Korabiewic
Obrazek Lilijka ['] FELV
Obrazek Tuptuś i Atomek - byli kilka tygodni na TDT. Kochane koty Horacy7, po jej śmierci były w DT u Jerzykówki, potem w DS, z którego zostały brutalnie wyrzucone i wylądowały w schronisku na Paluchu. Ostatecznie znalazły swój Dom u Petki. :1luvu:
Obrazek Anyżek ['] FELV
Obrazek Melisa ['] FIP
Obrazek Lesio
Obrazek Arnika ['] FIP
Obrazek Jagusia z Bema, ode mnie pojechała do pozaforumowego DT, już w DS
Obrazek Hobbitka [']
Obrazek Maciuś ze Szczytna ['] - tu na zdjęciu jeszcze grubaśny kocio, zanim choroba go wyniszczyła :cry:
Obrazek Teodorek był u mnie kilka dni, przeprowadził się do ASK@, już w swoim Domu
Obrazek Petra
Obrazek Pati z Bema [']
Obrazek Geira
Obrazek Pętelka
Obrazek Nulek
Obrazek Burcia z ogrodu
Obrazek Bazylka, teraz w DT pod patronatem Morela80
Obrazek Słoneczko [']
Obrazek Metr, Mila i Mikron
Obrazek Barbarossa pojechał do Megany :D
Obrazek Funt
Obrazek Kropelka
Obrazek Wiolinek ['] aids :(
Obrazek Poziomek ['] FIP zabił go w kilka tygodni po przeprowadzce do domu :(
Obrazek Pierwiosnka
Obrazek Powój
Obrazek Zenobi z bunkra PKP Ochota ['] Weteran szkoły przetrwania, dzielny dzikun. :(
Obrazek Lokatorka ['] FIP
Obrazek Antosia ['] ukrywała ONN tak skutecznie, że już było za późno :(
Obrazek Wilczka
Obrazek Kremiś ['] aids
Obrazek Przylaszczka
Obrazek Naveta
Obrazek ['] Venta, Dyżurna, ukochana Kulawka mojego brata. Tymczaska o najdłuższym stażu u mnie. :(
Obrazek Joy
Obrazek Dąbrówka wymieniona z Jopop na fivki
Staruszek Krowa już na Własnym Wypasie u Aia viewtopic.php?f=46&t=176836
Obrazek Grześ
Ostatnio edytowano Pon paź 03, 2016 15:02 przez Agneska, łącznie edytowano 20 razy
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Nie lut 02, 2014 18:09 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

ło mamuniu, jestem pierwsza 8O :?:

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 02, 2014 18:27 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

ha! szybka kobieta z Ciebie :lol:
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Nie lut 02, 2014 18:29 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

przycupnę sobie i ja :)

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Nie lut 02, 2014 18:29 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

tak mnie się udało :oops: :oops:

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 02, 2014 18:32 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Oooo, wyrobiłam się na pierwszej :piwa:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lut 02, 2014 18:42 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

I ja się przywitam :) Aga, powiedz jak Arnika :?:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6929
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Nie lut 02, 2014 18:42 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Przycupnę w kąciku.
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14372
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lut 02, 2014 18:48 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

piotr568 pisze:I ja się przywitam :) Aga, powiedz jak Arnika :?:

Arnika chuda jest. Brzuszek może nie taki duży jak kilka dni temu?
Je chętnie, przytula się, gada do mnie, nawołuje. Chęć do życia więc ma dużą.
Obym się myliła, obym się myliła...
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Nie lut 02, 2014 18:49 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Musisz się mylić :!: :!: :!:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6929
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Nie lut 02, 2014 18:56 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Obyś :ok:

I dziń dybry :)
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 02, 2014 18:57 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Jestem :)

Musisz się mylić!!!
Obrazek

hanelka

 
Posty: 8984
Od: Nie lut 24, 2008 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 02, 2014 19:05 Re: Śródborów czyli JOKOT w lesie po raz kolejny :)

Klepnę miejscówkę, coby mi watek nie zginął 8)
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 411 gości