NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 28, 2014 22:08 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Bardzo smutna wiadomość :(
Jestem w stanie nagłośnić sprawę na facebooku oraz wrzucić ogłoszenia kociaków na najpopularniejsze portale. Wiem, że proszę o dużo, ale jeśli byłaby możliwość przesłania zdjęć kociaków i opisu chociaż sam charakter kota, wiek, czy wysterylizowany itp, do niedzieli to byłoby najlepiej. W niedzielę wyjeżdżam i wracam za tydzień. Chyba że Gibutkowa lub Ewelina byłaby w stanie ogarnąć to po niedzieli.

Dużo ciepłych myśli dla Ali.

PS. Jeśli chcecie, mogę jutro dać na szybko ogłoszenie, tj. przekopiować ten post, ale przydałoby się chociaż jedno zdjęcie kociaków/jednego z nich.

Wszystko podeślijcie, jeśli chcecie oczywiście, na adopcje.neko@gmail.com
"Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pospieszyć im z jakąkolwiek pomocą"

"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated."

Obrazek

tymoloftaleina

 
Posty: 153
Od: Czw maja 30, 2013 23:06

Post » Czw sie 28, 2014 22:30 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

tymoloftaleina pisze:Bardzo smutna wiadomość :(
Jestem w stanie nagłośnić sprawę na facebooku oraz wrzucić ogłoszenia kociaków na najpopularniejsze portale. Wiem, że proszę o dużo, ale jeśli byłaby możliwość przesłania zdjęć kociaków i opisu chociaż sam charakter kota, wiek, czy wysterylizowany itp, do niedzieli to byłoby najlepiej. W niedzielę wyjeżdżam i wracam za tydzień. Chyba że Gibutkowa lub Ewelina byłaby w stanie ogarnąć to po niedzieli.

Dużo ciepłych myśli dla Ali.

PS. Jeśli chcecie, mogę jutro dać na szybko ogłoszenie, tj. przekopiować ten post, ale przydałoby się chociaż jedno zdjęcie kociaków/jednego z nich.

Wszystko podeślijcie, jeśli chcecie oczywiście, na adopcje.neko@gmail.com

Dziękuję. Na razie nie chcę sprawy nagłaśniać ani naciskać na Alicję, dlatego napisałam tylko na forum, dla niej proszenie o pomoc też jest niezręczne. O zdjęcia już poprosiłam i jak tylko będę je mieć, to porozsyłam, za pomoc z ogłoszeniami byłabym bardzo wdzięczna!

michalinadzordz

 
Posty: 5271
Od: Nie wrz 25, 2011 9:24
Lokalizacja: Wrocław/Zduńska Wola

Post » Czw sie 28, 2014 22:42 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Pomyślcie proszę, jak chcecie to rozwiązać. Jeśli zdecydujecie się i wyrazicie taką wolę, to opublikuję ogłoszenie na Neko na facebooku i kotach i poproszę o udostępnianie. Poczekam po prostu na waszą zgodę.

Jeśli opracujecie ogłoszenia lub rzeczy do ogłoszeń, żebym je napisała to tylko podeślijcie. Tylko tak jak pisałam, od 31.08-07.09 mnie nie ma, ale po tym okresie już mogę.

Wiem, że sytuacja jest strasznie przykra i sama nie umiem sobie wyobrazić takiego bólu, jaki przeżywa teraz Ala. Chciałam tylko dodać, żeby nie czuła się winna ani żeby nie było jej wstyd. Na niektóre sytuacje nie mamy wpływu, ważne że chce szukać domów dla tych zwierzaków. Im więcej ludzi się dowie, tym większa szansa, że kociakom nie zagrozi wizja schroniska. Może w miesiąc znalazłyby się jakieś DT.

Ważne też, czy kociaki mają być adoptowane razem, po dwa czy mogą być osobno. Czy tolerują psa czy nie wiadomo.

Oczywiście to wszystko wasza decyzja i mi łatwo o tym pisać, ponieważ nie dotyczy mnie i mojej rodziny, ale naprawdę bardzo bardzo mi przykro.

Trzymajcie się.
"Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pospieszyć im z jakąkolwiek pomocą"

"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated."

Obrazek

tymoloftaleina

 
Posty: 153
Od: Czw maja 30, 2013 23:06

Post » Czw sie 28, 2014 23:10 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

tymoloftaleina pisze:Pomyślcie proszę, jak chcecie to rozwiązać. Jeśli zdecydujecie się i wyrazicie taką wolę, to opublikuję ogłoszenie na Neko na facebooku i kotach i poproszę o udostępnianie. Poczekam po prostu na waszą zgodę.

Jeśli opracujecie ogłoszenia lub rzeczy do ogłoszeń, żebym je napisała to tylko podeślijcie. Tylko tak jak pisałam, od 31.08-07.09 mnie nie ma, ale po tym okresie już mogę.

Wiem, że sytuacja jest strasznie przykra i sama nie umiem sobie wyobrazić takiego bólu, jaki przeżywa teraz Ala. Chciałam tylko dodać, żeby nie czuła się winna ani żeby nie było jej wstyd. Na niektóre sytuacje nie mamy wpływu, ważne że chce szukać domów dla tych zwierzaków. Im więcej ludzi się dowie, tym większa szansa, że kociakom nie zagrozi wizja schroniska. Może w miesiąc znalazłyby się jakieś DT.

Ważne też, czy kociaki mają być adoptowane razem, po dwa czy mogą być osobno. Czy tolerują psa czy nie wiadomo.

Oczywiście to wszystko wasza decyzja i mi łatwo o tym pisać, ponieważ nie dotyczy mnie i mojej rodziny, ale naprawdę bardzo bardzo mi przykro.

Trzymajcie się.

Postaram się o wszystko wypytać, ale sama dowiedziałam się 2 godziny temu... Na razie złożyłam jej zamówienie na jedzenie i żwirek, bo bidy nie mają co jeść :( 10 kg suchego i trochę puszek powinno wystarczyć, gorzej ze żwirkiem, bo drogi, no ale jakoś będzie musiało wystarczyć. Jak Alicja mi cokolwiek wyśle, to od razu wrzucę na forum.

michalinadzordz

 
Posty: 5271
Od: Nie wrz 25, 2011 9:24
Lokalizacja: Wrocław/Zduńska Wola

Post » Sob sie 30, 2014 15:19 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Kociaki ze schronu zostaly z mamą zastępczą, a ja wczoraj znalazłam porzucone ok. 4 tygodniowe kocię. Chłopak, na dodatek oczy zaczęły mu łzawić - dostał kropelki i przez tydzień mamy obserwować czy nie zaczyna kichać itd.
Jak widać przyroda nie lubi próżni i jakieś kocie dziecię musiało teraz do mnie trafić na odchowanie :)
Obrazek

dase

 
Posty: 321
Od: Czw paź 09, 2008 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 30, 2014 15:44 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

dase pisze:Kociaki ze schronu zostaly z mamą zastępczą, a ja wczoraj znalazłam porzucone ok. 4 tygodniowe kocię. Chłopak, na dodatek oczy zaczęły mu łzawić - dostał kropelki i przez tydzień mamy obserwować czy nie zaczyna kichać itd.
Jak widać przyroda nie lubi próżni i jakieś kocie dziecię musiało teraz do mnie trafić na odchowanie :)

Zdjęcia wrzuć, od razu zrobimy ogłoszenia.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 30, 2014 18:13 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Ktoś wie, co jest tej kotce? To tylko kwestia zmian w oku, czy objaw czegoś poważniejszego?
http://www.dla-ciebie.eu/node/3300

Doris powolutku zdrowieje, uffff. Wyglądało to bardzo źle, ale jest lepiej.
W środę idziemy do Hildebranda.
Potem znowu do okulisty, bo co prawda oko wygląda już dużo lepiej, ale na rogówce zostały niepokojące zmiany.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Sob sie 30, 2014 18:33 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

No to ufff... i dalej trzymamy :ok:

A to oko u tej kotki wygląda jak wylew chyba :roll:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 01, 2014 18:45 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob wrz 06, 2014 14:53 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Gibutkowa pisze:
dase pisze:Kociaki ze schronu zostaly z mamą zastępczą, a ja wczoraj znalazłam porzucone ok. 4 tygodniowe kocię. Chłopak, na dodatek oczy zaczęły mu łzawić - dostał kropelki i przez tydzień mamy obserwować czy nie zaczyna kichać itd.
Jak widać przyroda nie lubi próżni i jakieś kocie dziecię musiało teraz do mnie trafić na odchowanie :)

Zdjęcia wrzuć, od razu zrobimy ogłoszenia.


Póki co to nie jest dobrze :roll: od wtorku walczymy z biegunka, w srode skonczylo sie na kroplowce i teraz codziennie jezdzimy na antybiotyk, dostaje w domu cos a'la smecte, probiotyk i dzis odrobaczony zostal, po czym wymiotowal po godzinie :roll: Praktycznie po kazdym posilku sa luzniejsze qpki, z mleka zrezygnowalismy, jest na pasztecikach. Wetka chyba tez juz nie ma pomyslu co z nim zrobic...
Obrazek

dase

 
Posty: 321
Od: Czw paź 09, 2008 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob wrz 06, 2014 20:29 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Spróbuj taninal 2 x dziennie po 0,5 tabletki, u nas sprawdził się w trakcie ciężkich biegunek u maluszków. Czasem sprawdza się też nospa. Wymioty po środku na robaki nie są bardzo złym objawem - prawdopodobnie maluszek jest mocno zarobaczony (osobiście podałabym przez kolejne dwa dni łagodne środki na robaki i węgiel 2-3 godzin po środku na robaki).
Biegunki u takich maluchów nam niestety zdarzają się bardzo często i najczęściej powodem jest zmiana diety i niedostatecznie dojrzały układ pokarmowy. Jeśli chodzi o mleko to w takich przypadkach podajemy tylko Convalescent. Najlepsze są suche chrupki, ale wiem, że nie każdy maluch chce je jeść. Spróbuj pilnować co najmniej 3-4 godzinnych przerw między posiłkami.
Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę. Pozdrawiam i trzymam kciuki
Każdy kotek zostawia odcisk
swojej łapki w twoim sercu[

Figaro52

 
Posty: 1892
Od: Śro lip 22, 2009 5:09
Lokalizacja: WROCŁAW

Post » Nie wrz 07, 2014 11:02 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Figaro, a Conv nie daje przypadkiem rzadszych kupek? Ja raczej Conva "z braku laku" dawałam małym zastępczo jako mleko (właśnie w obawie przed rzadszymi kupami), a chyba lepsze jest kocie mleko, tylko też zależy jakie. Najlepszy chyba Mixol ale on ma teraz nieco inną nazwę (raz go kupowałam ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak toto się nazywało). Węgiel powinien fajnie rzeczywiście podziałać po odrobaczaniu (jak możesz to podaj dawkowanie na kota, to sobie od razu zapiszę ;) ).
Jak maluszki u Eweliny miały za twarde kupki i wielgachne brzuchy, to dawałyśmy im zmielone chrupki Fibre Response rozwodnione na papkę. Fibre nie sprawia tylko, że kupy są rzadsze ale reguluje ogólnie pracę jelit także zapobiegając biegunkom, więc na biegunki też jest dobry (Agn w hospicjum tez sobie go antybiegunkowo chwaliła). Tylko one miesiąc starsze były, nie wiem czy nie są na takie chrupy za małe.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 07, 2014 18:21 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Póki co z wetem ustaliliśmy, że nie zmieniamy małemu diety, cały czas ma lecieć na tym jednym rodzaju pasztecików animondy, które dostaje od początku.
Dziś dostał ostatnią dawkę antybiotyku, dalej 2 razy dziennie "smecta" i probiotyk. W środę mam się skonsultować czy dalej są biegunki, na piątek zaplanowana jest kolejna próba odrobaczenia.
Wygląda to już trochę lepiej niż do tej pory, qpka w ciągu ostatniej doby pojawiła się "tylko" 5 razy i już coraz mniej przypomina biegunkę. Poza tym mały ciągle samopoczucie ma doskonałe. Jest tak rewelacyjny, że aż pojawiają się myśli, żeby został z nami na dobre...
Obrazek

dase

 
Posty: 321
Od: Czw paź 09, 2008 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 12, 2014 22:54 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Nasza wetka kazała podawać 1g węgla na 1kg kota. U nas Convalescent sprawdza się w problemach zdrowotnych-biegunce też, bo jest odżywką (nie mlekiem) i przy biegunce dodatkowo dostarcza substancji odżywczych (choć od razu zaznaczę, że nie zawsze skutecznie powstrzymywał biegunkę podawany sam)
Trzymamy kciuki za malca :)
Każdy kotek zostawia odcisk
swojej łapki w twoim sercu[

Figaro52

 
Posty: 1892
Od: Śro lip 22, 2009 5:09
Lokalizacja: WROCŁAW

Post » Sob wrz 13, 2014 20:31 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Dzięki za info :)
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 666 gości