Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy? Help

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 02, 2014 9:15 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

mimbla64 pisze:Na Chopina przyjmuje doktor Andrzej Dąbrowski.
Bardzo dobry lekarz.


Świat jest mały, bywałam u niego kilka razy w Warszawie, gdy jeszcze tu mieszkał :)
Faktycznie, dociekliwy, nie szafuje lekami ale i nie bagatelizuje.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lut 02, 2014 10:56 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

:)
Ostatnio edytowano Nie lut 02, 2014 15:35 przez nikka_20, łącznie edytowano 1 raz

nikka_20

 
Posty: 11
Od: Nie cze 14, 2009 18:47
Lokalizacja: Darłowo/Szczecin

Post » Nie lut 02, 2014 15:32 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

A jaki jest dokładny adres na Chopina? Bo na google nie znajduje konkretnej lokalizacji... :/ Tylko weterynarz Gugała się wyświetla na Chopina.. :(

nikka_20

 
Posty: 11
Od: Nie cze 14, 2009 18:47
Lokalizacja: Darłowo/Szczecin

Post » Nie lut 02, 2014 21:49 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

Nikka to jest właśnie ta przychodnia na Chopina 53 A obok akademików.
Na wizytę do doktora Dąbrowskiego można się umówić telefonicznie.
Tak robią moi rodzice, którzy do niego z kotką chodzą.

Blue no właśnie mi poleciła Dąbrowskiego osoba, która znała go z Canfelisu w Warszawie.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto lut 04, 2014 14:45 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

No dobra... Dotarłam do weta na Parkowej koniec końców. Generalnie wet stwierdził, że mój do tej pory postępował prawidłowo w diagnozowaniu tej dziczy, ale skupił się bardziej na tym, że to chyba psychiczne coś, bo te strupy kota nie bolą i są raczej skutkiem niż przyczyną dziczy... Kot dostał Kalm Aid, do tego dokupiłam Feliway feromony i teraz trza go obserwować minimum 2 tygodnie... Oby to coś pomogło :)

nikka_20

 
Posty: 11
Od: Nie cze 14, 2009 18:47
Lokalizacja: Darłowo/Szczecin

Post » Śro lut 05, 2014 6:58 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

No, nie jestem przekonana.
Nie wiem w sumie na czym polegało diagnozowanie wcześniejsze, to które zostało ocenione jako prawidłowe, ale zachowanie kotki nie jest normalne.
Moim zdaniem jest to reakcja na ból, silny świąd, jakiś poważny dyskomfort w miejscu gdzie kotka nie może przynieść sobie ulgi i wyładowuje się na ogonie. Czasem tak wyglądają ataki padaczkowe.

Z tego co pisałaś wcześniej - manipulacje przy ogonie w domu wyzwalały "ataki".
To że kotka, zestresowana, w lecznicy nic nie pokazywała po sobie, o niczym przecież nie świadczy.

Jeśli to zachowanie ma podłoże psychiczne to tak delikatne środki nie pomogą raczej, choć też w sumie nie zaszkodzą.
Jednak lepsze byłyby dodatkowo leki antydepresyjne.

Jednak uważam że najważniejsze to obecnie wykluczyć podłoże somatyczne.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lut 05, 2014 7:45 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

ja tylko (bo nie znam szczecińskich wetów) dodam, że taka przeczulica może być też efektem alergii pokarmowej.
(mój Gluś tak miał)
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 08, 2014 7:21 Re: Szczecin -Poszukiwany dobry wet - Co jest mojej kocicy?

No dobra chyba trzeba będzie zawitać na Chopina u specjalisty. Kota przebadano już na wszelkie sposoby i nadal nic. Czyli to chyba coś neurologicznego. Będziem walczyć o kotałkę aż padniemy. Nie wyobrażam sobie jej uśpić czy coś. 3majcie kciuki. :)

nikka_20

 
Posty: 11
Od: Nie cze 14, 2009 18:47
Lokalizacja: Darłowo/Szczecin

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 248 gości