pilnie potrzebny tymczas dla maluchów Warszawa!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 21, 2014 22:41 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

one są starsze niż miesiąc. Ze 2,5 mies. mają tak ze zdjęć.
powodzenia z trzecim
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto sty 21, 2014 22:44 Re: pilnie potrzebny tymczas dla maluchów Warszawa!

Biedny malutki :( :( :( :cry:
kicikicimiauhau
 

Post » Wto sty 21, 2014 23:11 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

ariel pisze:one są starsze niż miesiąc. Ze 2,5 mies. mają tak ze zdjęć.
powodzenia z trzecim

Ja z 1 postu zrozumiałam, że to tylko poglądowe zdjęcia a nie fotki tych kotków.
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Wto sty 21, 2014 23:21 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

Amika6 pisze:
ariel pisze:one są starsze niż miesiąc. Ze 2,5 mies. mają tak ze zdjęć.
powodzenia z trzecim

Ja z 1 postu zrozumiałam, że to tylko poglądowe zdjęcia a nie fotki tych kotków.

Ja też tak zrozumiałam :wink:
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto sty 21, 2014 23:49 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

zuzia96 pisze:
Amika6 pisze:
ariel pisze:one są starsze niż miesiąc. Ze 2,5 mies. mają tak ze zdjęć.
powodzenia z trzecim

Ja z 1 postu zrozumiałam, że to tylko poglądowe zdjęcia a nie fotki tych kotków.

Ja też tak zrozumiałam :wink:


Tak. Zdjęcia są totalnie przykładowe z netu.



Świeże wieści: Pani Joanna była po godz. 22-ej z tym drugim kociakiem ( viewtopic.php?p=10390419#p10390419 ) w lecznicy na Gagarina, gdyż kociak ma wypadnięty odbyt - został na noc do rana w tej klinice, gdzie mają się nim zająć "zewnętrznie" czyli przemywać go, podać kroplówkę i ogólnie czuwać nad nim, nie mają w tym momencie lekarza, który by się podjął naprawy tego wypadniętego odbytu.

Przydałoby się wsparcie finansowe na pokrycie kosztów tej wizyty (Pani Joanna płaciła za nią sama).
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 22, 2014 6:51 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

ja zrozumiałam, że zdjęcia poglądowe, ale kociaki takiej wielkości jak te na zdjęciach
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro sty 22, 2014 8:08 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

*anika* pisze:Już "się robi" ;)

1. jeden maluch złapany (burasek)
2. dom tymczasowy znaleziony (poprzez udostępnianie na facebooku, z ogłoszenia zamieszczonego na profilu jokota)
3. panie ze sobą dogadane i ustalone :)

Trochę to cud, że się tak szybko znalazł dom tymczasowy dla nich, bo np. Wąsacza od miesiąca ogłaszamy, że szuka DT i... zero chętnych :? Ale jak cud się pojawił, to warto brać i korzystać ;)



ASK@ - chyba linka zapomniałaś wkleić :)

A faktycznie nie wkleiło sie. Pośpiech.

Trzymam kciuki wielkie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55365
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 22, 2014 13:10 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

Duże doświadczenie w ratowaniu kota z wypadającym odbytem na dr Ponimasz z Veticusa.

inga.mm

Avatar użytkownika
 
Posty: 2319
Od: Pon lut 21, 2011 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 22, 2014 13:14 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

inga.mm pisze:Duże doświadczenie w ratowaniu kota z wypadającym odbytem na dr Ponimasz z Veticusa.

Dr Ania Czubek na Białobrzeskiej W-wa tez doskonale radzi sobie w takich wypadkach. Mają też dobrego chirurga dr.Agnieszke Karewicz.
Ale to,że odbyt wypada to nie znaczy że trzeba będzie zrobić operację. Kot mógł mieć mega biegunkę i odbyt wynicował się. ważne by badania mu zrobiono, badania kału z pierwotniakami łącznie też by się zdało... Trzeba czasu i spokojnego podejścia.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55365
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 22, 2014 13:17 Re: pilnie potrzebny tymczas pooperacyjny dla malucha Warsza

aktualizacja:
Klatkę łapkę pożyczyłam z Palucha. Złapałam kotki, jeden trafił szczęśliwie do dt,
drugi... okazało się, że ma wypadnięty odbyt, który wymaga operacji.
Pojechałam w nocy do Multi-vetu na Gagarina... i tu zaczynają się schody.

Obrazek
Koszty operacji kociaka... koszty opieki w szpitalu na miejscu...
Fundacja Jokot, która obiecała zapewnić opiekę weterynaryjną współpracuje z lecznicą,
ale ich chirurg jest akurat na 2 tygodniowym urlopie. :(
Inni w lecznicy proponowali mi zadzwonić po straż miejską i kotę oddać na Paluch, żeby operowali za darmo,
ale moim zdaniem ona stamtąd już nie wróci i dla mnie to byłaby ostateczna ostateczność.

Inne fundacje nie mają pieniędzy, urząd miasta nie podpisał umowy z klinikami,
bo przetarg ogłoszą dopiero za 3 tygodnie... a ja nie wiem co robić. Koszty rosną,
kocia ma dziś operację (400zł plus 100zł za noc w szpitalu), bo nie chciałam już czekać i jej męczyć, ale nie wiem co dalej.

Potrzebuję pomocy w kosztach leczenia i domu pooperacyjnego dla kotki (bo to dziewczyna),
który będzie się nią troskliwie opiekował... Ja zupełnie nie mam jak, za kilka dni prują mi rury w dwóch pokojach,
bo zaczyna się remont w kamienicy, w domu są już 3 futra, 88 letnia babcia z ciężką alergią, która zamyka się przed kotami...
nie mówiąc już o tym że nie stać mnie na leczenie malucha.
Obrazek

joanna0487

 
Posty: 18
Od: Śro gru 22, 2010 15:43

Post » Śro sty 22, 2014 13:25 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

ASK@ pisze:...
Ale to,że odbyt wypada to nie znaczy że trzeba będzie zrobić operację. Kot mógł mieć mega biegunkę i odbyt wynicował się. ważne by badania mu zrobiono, badania kału z pierwotniakami łącznie też by się zdało... Trzeba czasu i spokojnego podejścia.

Otóż to. Mój kilkumiesięczny tymczasek był po zgarnięciu zatkany i miał wynicowany odbyt, wszystko wróciło do normy, wystarczyło odpowiednio karmić i odczekać :ok:
Gdzieś na forum też niedawno udało się unormować wypadający odbyt bez operacji.
Tylko nie wiemy, jaki tutaj konkretnie jest przypadek :|
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4580
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sty 22, 2014 13:27 Re: PILNIE potrzebny tymczas dla MALUSZKÓW Warszawa!

Ale w tym drugim wątku możemy przeczytać, że operacja jest już dziś.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro sty 22, 2014 13:35 Re: pilnie potrzebny tymczas dla maluchów Warszawa!

Czy ta operacja jest konieczna?
Może warto skonsultować to z innym wetem?
Pytam, bo znam z forum kilka przypadków, że wypadający lub wynicowany odbyt u młodego kociaka
udało się doprowadzić do porządku bez operacji, chociaż wymagało to trochę czasu
(jeden z takich przypadków to mój tymczas).
Mogę poszukać tych wątków.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4580
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sty 22, 2014 13:40 Re: pilnie potrzebny tymczas dla maluchów Warszawa!

violet pisze:Czy ta operacja jest konieczna?
Może warto skonsultować to z innym wetem?
Pytam, bo znam z forum kilka przypadków, że wypadający lub wynicowany odbyt u młodego kociaka
udało się doprowadzić do porządku bez operacji, chociaż wymagało to trochę czasu
(jeden z takich przypadków to mój tymczas).
Mogę poszukać tych wątków.

Potwierdzam w całej rozciągłości. Miałam takie koty i obyło się bez. Są jakieś podstawy by robić operację? Badania? USG? RTG?
Żuk przed operacją miał RTG z kontrastem robione.

Poza tym mam inne obawy. Czy kot jest w dobrej kondycji fizycznej by zaraz mu aplikować zabieg?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55365
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 22, 2014 14:33 Re: pilnie potrzebny tymczas dla maluchów Warszawa!

przyszłam z tego drugiego wątku.
Jakie są przypuszczalne przyczyny wypadania odbytu?

inga.mm

Avatar użytkownika
 
Posty: 2319
Od: Pon lut 21, 2011 22:42
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jodanka, welon, Zeeni i 309 gości