Pers 8mc nie szczepiony

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 19, 2014 18:34 Pers 8mc nie szczepiony

Moj kochany Persik po 16 latach odszedł :-( ,jako ze dom bez kota to nie dom zaczelam poszukiwac kotak, znalazlam jednego w schronisku ma 8 mc ,odniosla go kobieta gdyz jej kotka (matka ) nie akceptowala tego malego ,reszte mlodych oddala tego jednego chciala zostawic sobie ale niestety nie ma zgody miedzy matka a córcią, do tj pory kotek nie byl szczepiony ,w schronisku powiedziano mi ze tu tez jeszcze nie zaszczepiono bo za 4 tygodnie szczepienie trzeba powtorzyc i najlepiej u jednego weterynarza ,mam pytanie czy szczepienie w tym wieku jest bezpiecznie,czy moze miec jakies skutki uboczne i czy nie jest za pozno na szczepienie? troszke mnie dziwi fakt ze kot jest juz 3 tygodnie w schronisku i jakos nie ma zbyt duzo chetnych na niego ,wyglada calkiem normalnie, ladna czarna siersc blyszczace oczka . czy powinnam go zabrac , boje sie ze moze zaraz zachorowac a nie chce przechodzic zaraz straty koty,po moim do dzis placze ,prosze poradzcie co robic ?

Avil

 
Posty: 42
Od: Pon sty 13, 2014 18:11

Post » Nie sty 19, 2014 18:48 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Avil,nie patrz na siebie ,daj szansę kotu ,zabierz go czym prędzej. :cry:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 19, 2014 18:51 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Nie jest za późno na szczepienie, weź go do siebie i zaszczep. Schroniska, kociarnie fundacyjne i domy tymczasowe są pełne cudownych zwierząt, których nikt nie chce.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10929
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 19, 2014 19:02 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Zabierz i zaszczep.

Rysię jak brałam tez nie była szczepiona a miała ponad 4 lata. Zapytałam weta o to- jednorazowe szczepienie mi polecił. Jest jeszcze szkoła mówiąca że jedno a po 4 tygodniach druga dawka jak w przypadku kociąt- nie ma zgody wśród wetów jak powinno się postąpić wobec dorosłego kota.
Jedni polecają jedną dawkę, inni- dwie.
Ale każdy poleca odrobaczenie i zaszczepienie.

Zabieraj kota do siebie i życzę wam szczęśliwego, długiego wspólnego życia.
Sadysta Zabrza cd http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=160149
Tona karmy dla schroniska !! http://www.youtube.com/watch?v=YMw8lsfOxzU
Obrazek Julian [*] (13.02.14) i Rysia Obrazek Sara [*] 17.09.2013

Ventrue1

 
Posty: 417
Od: Pon mar 04, 2013 20:41
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia

Post » Nie sty 19, 2014 19:05 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Jeśli masz możliwość to weź go. Na szczepienia nie jest za późno. A tak odbiegając od tematu, to rzeczywiście trochę dziwne, że młody, zdrowy kot w typie rasy zalega w schronie ..
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie sty 19, 2014 19:07 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Ja go wczoraj chcialam zabrac od razu ale byla ze mna znajoma i mi odradzila, wie jak bardzo przezylam smierc mojego kotka i zaczela mi mowic ze on moze byc juz zarazony jakims swinstwem ze wykosztuje sie na leczenie (chociaz ja na leczenie jestem gotowa wydac wszystkie oszczednosci byle by moje kocie przezylo) ze moge znowu popasc w zalobe itp,dzis caly dzien bije sie z myslami,mam wyrzuty sumienia ze go nie zabralam a zarazem tlumacze sobie ze to dla mojego dobra ,on taki ladny na pewno ktos go zabierze, niestety teraz bede mogla zabrac go dopiero w sobote ewentualnie i chyba oszaleje przez ten tydzien .

Avil

 
Posty: 42
Od: Pon sty 13, 2014 18:11

Post » Nie sty 19, 2014 19:11 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Nie chcę straszyć ale do soboty to Ci go ktoś może zgarnąć. Czy kot jest wykastrowany ?
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie sty 19, 2014 19:12 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Może ktoś go zabierze, ale skąd wiesz, co to będzie za dom?
Czy ktoś, kto go zabierze, nie wyrzuci kota, albo nie odwiezie do schronu, kiedy ten zachoruje, albo się znudzi?
Ty wiesz, że będziesz go w razie czego leczyć i dasz mu dobry dom.
Jego szansa na lepsze życie jest w Twoich rękach.
Postępuj zgodnie z tym, co czujesz.
Życzę Tobie i kociakowi wielu wspólnych wspaniałych lat.

Znajomej składam wyrazy współczucia z powodu żałosnego sposobu myślenia.

(przepraszam, jeżeli za mocno... chyba mam słabszy dzień...)
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Nie sty 19, 2014 19:14 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Nad czym się zastanawiasz, bierz go!!!
Odrobacz, zaszczep, wykastruj.
Obrazek
Devon, Gizmo i Dzidzia

Jowita

 
Posty: 6875
Od: Wto paź 19, 2004 19:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Nie sty 19, 2014 19:15 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Taki "pers" (bo w prawdziwego hodowcę oddającego do schroniska kociaka, w dodatku nie zaszczepionego, nie wierzę) ma o wiele większe szanse przeżyć szczepienie u Ciebie w domu niż w jakimkolwiek schronisku - bo tam jest mnóstwo zarazków, z którymi w Twoim domu się nie zetknie. Zakładam, że Twój kot [*] nie zszedł na pp, które byłoby przeciwwskazaniem przed wzięciem kociaka bez szczepienia.
Ryzyko jest i będzie zawsze - ale warto je podjąć. Bo masz szansę przeżyć wiele lat w szczęściu i uratować kociaka. Tylko - jako że to persopodobny - przy szczepieniu od razu zrobiłabym mu USG nerek, bo to słaby punkt tej rasy (bardziej niż u "normalnych" kotów).
Miejmy nadzieję, że - o ile nie jest wysterylizowany - nie trafi do jakiegoś pseudohodowcy jak ta oddająca go, bo wtedy skończy jako maszynka do zarabiania kasy na właściciela, a gdy się zestarzeje lub zachoruje, zostanie wywalony na ulicę, żeby tam skonał nie powodując kosztów dla kanalii. :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie sty 19, 2014 19:27 Re: Pers 8mc nie szczepiony

on jest zupelnie czysty, nie jest wysterelizowany ,nie martwie sie tym ze mi go ktos zabierze bo ja jutro mam zadzwonic i powiedziec czy biore i ma czekac na mnie do soboty ja poprostu powiedzialam jej ze ja go chce ale musze omowic w domu i zadzwonie w poniedzialek z samego rana , w domu tez zdania sa podzielone ,ja chyba zwariuje, macie racje z tym ze moze trafic niewiadomo gdzie , wyrzuty sumienia chyba mnie zjedzą ,nie moge po niego pojechac w tygodniu bo nie mam czym, auto w warsztacie do piatku ,znajoma co byla ze mna pracuje caly dzien, chyba ze znajde kogos mobilnego ale tak szybko myslac to wszyscy znajomi pracuja w takich godzinach jak schronisko jest otwarte (14-17 ) i jest oddalone ode mnie 50km .spac dzis na pewno nie bede :-(

Avil

 
Posty: 42
Od: Pon sty 13, 2014 18:11

Post » Nie sty 19, 2014 19:34 Re: Pers 8mc nie szczepiony

W sumie w zależności od tego czy możesz sobie na to pozwolić to mogłabyś się urwać z pracy lub wziąć UŻ albo normalny urlop we wtorek i pojechać po kota autobusem. Nic mu nie będzie jak przejedzie tych 50 km autobusem. Bez przesady.
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 19, 2014 19:51 Re: Pers 8mc nie szczepiony

gdyby tam dojezdzal autobus to nie byloby problemu zadnego ale... ja mieszkam w Niemczech ,do schroniska jade autostrada potem zjezdzam na jedna miescine jade jakies 10 km polami ,tam autobus poprostu nie dojezdza :-( nie problem z czasem ale z dojazdem ,

Avil

 
Posty: 42
Od: Pon sty 13, 2014 18:11

Post » Śro sty 22, 2014 22:57 Re: Pers 8mc nie szczepiony

i kotka ze schroniska nie bedzie :cry: , nie wiem co jest grane, w poniedzialek zadzwonilam i powiedzialam ze zabieram go w sobote ,pani bardzo grzecznie odpowiedziala ze ok,bedzie na jego klatce karta "rezerwacja" a dzis telefon ze schroniska ze wlascicielka zglosila sie po kotke bo ta dorosla jej odeszla :-( nie wiem nierozumiem tego a zeby bylo smieszniej znajoma zadzwonila do schroniska z pytaniem czy moze sa jakies rasowe koty to jej powiedziano ze tak ze jest 8 mc kotka :roll: Jutro jade chocby nie wiem co, czy tu tez obcokrajowcom nie daja zwierzakow do adopcji?? juz w jednym schronisku mi odmowiono :( .Do Polski wybieram sie dopiero w lipcu a chcialabym jak najszybciej adoptowac jakiego puchacza ,moze ktos wie jak jest z adopcja z Polski za granice?

Avil

 
Posty: 42
Od: Pon sty 13, 2014 18:11

Post » Sob sty 25, 2014 22:07 Re: Pers 8mc nie szczepiony

Mam kocie w domu :D wywalczylam ,oj oj ale mnie to nerwow kosztowalo,ale wreszcie mam ja u siebie, troszke wystraszona ,fuczy na moje zwierzaki ale mysle ze juz jutro wszystkie sie zaprzyjaznią, szkoda mi psiaka bo strasznie za nia piszczy juz ccialby sie z nia pobawic ale ona omija go lukiem, drugi bryka przed nia, popisuje sie jak mlodzik jakis (a juz swoje lata ma ) a ona nic fuknie i myka ,ale ogolnie widac ze czuje sie dosc swobodnie :)

Avil

 
Posty: 42
Od: Pon sty 13, 2014 18:11

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, qumka i 525 gości