Półroczne koty - biegunka, osowiałość, wybrzydzanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 13, 2014 16:06 Półroczne koty - biegunka, osowiałość, wybrzydzanie

Witajcie,

Wypisane przeze mnie objawy są bardzo powszechne wśród chorujących kotów, jednak jestem bardzo zaniepokojona stanem moich dwóch kocurków, więc wybaczcie mi dublowanie tematów.

Piszę, ponieważ być może znajdę tu osobę, która miała podobną sytuację lub ktoś wie w jakim kierunku pójść z badaniami, lekami (lub do którego weterynarza w północnej Warszawie się udać).

Mam w domu dwóch półrocznych braci. Jeden z nich (Toto) zwymiotował karmą (Animonda Carny Kitten). Nastąpiło kilka dalszych wymiotów (już bez pokarmu), po czym nastąpił absolutny brak apetytu i biegunka. W tym czasie drugi (Bonus) czuł się dobrze.

Na przestrzeni dni zachorował jednak i drugi kot. Obaj mieli podwyższoną temperaturę (potem już nie). Bonus nie wymiotował, ale ma częstszą biegunkę. Obaj nie chcą nic jeść.

Weterynarz podał wczoraj rano rozkurczowo No-spę, Biotyl oraz glukozę. Na noc dostali po kolejnym zastrzyku rozkurczowym.
Dzisiaj obaj: kroplówka, No-spa oraz Linco-Spectin. Wieczorem mamy podjechać na kolejną kroplówkę.

Objawy, które widzę u kotów (nie zmieniają się mimo podanych leków):
- osowiałość (koty na co dzień bardzo żywiołowe, teraz siedzą nieruchomo w przykulonej pozycji)
- nie jedzą - to jest bardzo dziwne, ponieważ Toto nie je od czwartku (poza kilkoma przypadkowymi kęsami czy chrupkami); Bonus nie je drugą dobę - obaj zaś zaglądają do wszystkiego, co im przynoszę, ale po kilku węchach albo próbują zakopać, albo ignorują. Na polecenie weterynarza próbuję im dać wszystko (byleby tylko coś zjedli) - nawet "fastfoodową" karmę z supermarketu, gotowane mięso kurczaka, szynkę, kiełbasę, rybę. Nie chcą absolutnie niczego.
Bonus podchodzi do miski i pije, Toto bardzo rzadko widzę, żeby moczył język. Za to Bonus nie chce nawet pasty uzupełniającej (Calo-Pet), Toto zlizuje ją chętnie.
- biegunka - brązowo-zielonkawa, wodnista, śmierdząca - Toto miał ją częściej wcześniej, teraz dopadła bardziej Bonusa.

Ta falowość ich objawów, brak jakiekolwiek poprawy po podanych antybiotykach, niechęć do jedzenia żadnego możliwego pokarmu - te rzeczy mnie przerażają najbardziej.

Obaj szczepieni Novibac Tricat Trio, odrobaczani Profenderem.

Weterynarz twierdzi, że morfologia pokazałaby tylko oczywiste zmiany wynikające z objawów, ale nie wytłumaczyłaby przyczyny. Nie wiem w którym kierunku zatem iść, by cokolwiek zaczęło im pomagać.

Czy ktokolwiek jest w stanie coś doradzić? Jakiekolwiek sugestie? :(

monikak91

 
Posty: 11
Od: Czw lip 18, 2013 10:56

Post » Czw sty 16, 2014 15:02 Re: Półroczne koty - biegunka, osowiałość, wybrzydzanie

co z kotami?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 16, 2014 19:31 Re: Półroczne koty - biegunka, osowiałość, wybrzydzanie

Kiedy były szczepione? Wygląda to na infekcję calici w gardle, możliwe że od szczepionki, jeśli dostały niedawno, tam są żywe wirusy. Przy antybiotyku powinny dostawać probiotyk, np. lakcid, bo możliwy stan zapalny przewodu pokarmowego wskutek wybicia korzystnej flory bakteryjnej. I biegunka, jak u Twoich.
Nie zmienia się antybiotyku po jednym podaniu. Zwykle zaczyna działać po kilku dniach.
Nie daję glukozy w kroplówce, moim kotom zawsze szkodziła ...

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 18, 2014 12:52 Re: Półroczne koty - biegunka, osowiałość, wybrzydzanie

Szczepienie było robione już dłuższy czas temu. Zrobiliśmy morfologię, wyniki były idealne, więc skończyło się na stwierdzeniu wirusa. Przez kilka dni dostawali leki wspomagane kroplówką - na szczęście pomogło i od wczoraj mogę powiedzieć, że koty wyzdrowiały. Podczas leczenia i teraz przez kilka dni rzeczywiście podaję Lakcid (2 razy dziennie).

Strach był wielki, ponieważ do końca nie wiemy co to było i jak tego uniknąć w przyszłości, ale na szczęście się udało. :)

monikak91

 
Posty: 11
Od: Czw lip 18, 2013 10:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Silverblue i 233 gości