Zanik rui

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 13, 2014 14:48 Zanik rui

Witam,
Zapisałam się na to forum ponieważ nie mogę znaleźć informacji na temat który mnie nurtuje... posiadam swoją ukochaną kotkę brytyjską, dwa razy miała małe (raz była u kocura 3 dni , a za drugim 5-6 dni). Postanowiłam mieć małe po raz kolejny ponieważ chce swojej kotce sprawić towarzysza do zabaw w nowym domu a i rodzice zapragnęli mieć w domu malucha (wraz z wyprowadzką zamierzam zabrać swoją kotkę). W piątek czyli w 4 dzień rui zawieźliśmy ją do kocura (pierwsze 3 dni były w miarę spokojne- rozkręcała się a ruję ma zazwyczaj ok 10 dni - z czwartku na piątek w nocy nastąpiło apogeum -chyba cały blok nie spał ;)). W piątek z rana w momencie wyjścia z domu ruja zniknęła jak ręką odjął... (chyba ze stresu bo nie bardzo lubi wychodzić z domu), pojechaliśmy do kocura, po kilku godzinach zaakceptowała go, mają swój pokoik, podobno bawią się, liżą, przytulają itd dziś mija 3 dzień ale właścicielka kocura twierdzi że kotka ma bardzo delikatne objawy rui... albo i w cale jej nie ma - nie słychać głośnych odgłosów, jedynie przy głaskaniu trochę się wypina ( nie zna kotki więc nie może stwierdzić w 100%).
Co z jej rują ?
czy wróci kiedy kotka w pełni się rozluźni ?
Czy w tym czasie mogła być pokryta?
Czy jeśli jednak zajdzie w ciążę to przeprowadzka nie zaszkodzi jej i kociakom ( była by to polowa okresu ciąży)?

bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Wioleta

wiolciaa_hp

 
Posty: 1
Od: Pon sty 13, 2014 13:58

Post » Pon sty 13, 2014 15:21 Re: Zanik rui

Czy Twoja kotka jest rasowa-rodowodowa, a Ty prowadzisz zarejestrowaną hodowlę?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon sty 13, 2014 16:56 Re: Zanik rui

Swiat oszalal kompletnie, hodowca napewno nie zadawalby takich pytan :(
KOCHANA BASIENKO NA ZAWSZE ZOSTANIESZ W MOIM SERCU [*]



ObrazekObrazekObrazek

toz-police

 
Posty: 1154
Od: Sob sie 27, 2011 13:50

Post » Pon sty 13, 2014 16:59 Re: Zanik rui

Tego nie wiadomo. Ale wątek najlepiej pasowałby do działu hodowców chyba? Tam najprędzej ktoś temat pociągnie, bo tu na kotach się zapobiega raczej rozrodowi.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Wto sty 14, 2014 7:17 Re: Zanik rui

Jakoś tak mi się wydaje że to kotka bez rodowodu, bez uprawnień - acz może się mylę.
Oby.

Nie znam się na rozrodzie kotów na tyle by Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Ale czy naprawdę sądzisz że dopuszczanie kotki w czasie gdy za miesiąc planujesz przeprowadzkę to jest naprawdę dobry pomysł?
Nie można było z tym poczekać do kolejnej rui?
Na spokojnie, by nie narażać kotki na taki stres, z pełną premedytacją, w połowie ciąży?

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, MaryLux, muza_51, ryniek, Silverblue i 526 gości