Herbaciana norka Alienorka - 98 exo DT/DS

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 26, 2014 18:47 Re: Szalona norka Alienorka

Też lubię jeść. Nawet bardziej niż powinnam :D Ale z tego wszystkiego to tylko ziemniaki i przyprawy. Kiełbasa nigdy!
To tam gdzie mieszkasz , to co się je? Może coś fajnego?

edit:
wyguglałam - masz tam tak pięknie, że mogłabym zrezygnować nawet z ziemniaków dla takiego miejsca!
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 26, 2014 18:54 Re: Szalona norka Alienorka

morelowa pisze:Też lubię jeść. Nawet bardziej niż powinnam :D Ale z tego wszystkiego to tylko ziemniaki i przyprawy. Kiełbasa nigdy!
To tam gdzie mieszkasz , to co się je? Może coś fajnego?

edit:
wyguglałam - masz tam tak pięknie, że mogłabym zrezygnować nawet z ziemniaków dla takiego miejsca!


Łososia i krewetki. :lol: Lubię na szczęście.

Jest przepięknie, choć rzadko mam takie piękne lato jak w tym roku.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob lip 26, 2014 20:15 Re: Szalona norka Alienorka

Chiara, nie desperuj - dziś mi się nie chciało za bardzo gotować ani jeść (po opchnięciu 20 dkg dojrzałych czereśni, garści malin, pół brzoskwini z której sok aż kapał - trudno się dziwić) więc tylko małe co nieco na kolację (kiełbaska śląska z pieprzem na ciepło).
morelowa - po pierwsze patatas a la riojana to ziemniaki, trochę cebuli, kiełbasa, papryka, rosół, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz i na koniec odrobina natki pietruszki; po drugie roganjosha można zrobić na wege z paneerem lub po prostu z ziemniakami jak ja zrobiłam - wyszły świetne :ok: .
Mam sosy z Biedronki Aspiro - Tikka Masala (jeszcze nie próbowałam) i Roganjosh (absolutnie genialny) - smakowo bezbłędne i bez kosmicznej ilości chemii. Bo teraz była oferta "Zasmakuj w Azji" to kupiłam. Z Lidla z wcześniejszej promocji mam pastę curry żółtą (kumplowi kupiłam zieloną, czerwoną mam z koreańskiego sklepu), plus w Katowicach mam "Kuchnie świata" oraz sklep arabski: http://dubaifood.istore.pl/, to mogę szaleć. Swoją drogą macedonia de frutas też byś mogła - owoce+syrop+ ociupina wina (typu licor de vino, ale ja dam miód pitny co go z Grunwaldu przywiozłam)
Ala dziś dopiero wróciła z Czech, ale siedzi u swojego ojca, bo jeszcze mają jakieś plany urlopowe. Miałam ochotę sobie coś ugotować i tak zaeksperymentowałam z tym curry i wyszło świetnie.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob lip 26, 2014 20:46 Re: Szalona norka Alienorka

teraz ja jestem głodna a:
1. nienawidzę gotować
2. robię tylko to co muszę (czytaj - z giwerą przy głowie)
3. jestem łakomczuch i do tego wybredny
4. dzisiaj do tego wkurzony, bo musiałam zrobic tort czekoladowy (w tych temperaturach to kamikadze)

głodnaaaaa
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Sob lip 26, 2014 20:54 Re: Szalona norka Alienorka

Kinniu - ze względu na różnice geograficzne mogę Ci tylko współczuć siedząc nad żurawinowym Reddsem (oferta w biedrze).
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob lip 26, 2014 20:58 Re: Szalona norka Alienorka

ooooooooooo widzisz, alkoholizować się mogę, a zupełnie zapomniałam o tym :mrgreen:
to ja po wino sięgam, chianti ...... mniam :mrgreen:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie lip 27, 2014 8:56 Re: Szalona norka Alienorka

idę po ten żurawinowy Redds ;-)
jak maluchy ? u mnie kilkumiesięczny burasek Maniuś, pojedzie z maluszkami razem
na razie wcina chrupeczki i uwielbia oglądać tv
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lip 27, 2014 9:27 Re: Szalona norka Alienorka

Maluchy są rozkoszne, potworne i nie do zdarcia i do zakochania :mrgreen: . A ciocie i wujkowie z tej strony drzwi robią co mogą, żeby koteczki mogły do nich dołączyć teraz-już -zaraz :evil: .
To jeszcze polecam Okocim grapefruit limonka :ok: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lip 27, 2014 10:33 Re: Szalona norka Alienorka

Wesołe miasteczko...
Obrazek

hanelka

 
Posty: 8984
Od: Nie lut 24, 2008 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 27, 2014 10:56 Re: Szalona norka Alienorka

hanelka pisze:Wesołe miasteczko...


Raczej dom wariatów - przymiotnik przy nazwie norki do czegoś zobowiązuje, co nie? :mrgreen:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lip 27, 2014 10:58 Re: Szalona norka Alienorka

Jak już się , hanelko, odezwałaś i znaczy jesteś przy kompie, to może coś więcej? Może na swój wąt wstąpisz?

Już miałam napisać, że jestem opóźniona odnośnie tych biedronkowych sosów [bo poza tym to pewnie też jestem :roll: ] , rzadko zaglądam do biedrony i sie nie rozglądam. I nigdy nic nie wiem o spec tygodniach itd. Więc byłam. Sosy też. Ale doszłam do wniosku, że to dla mnie za dużo po to by spróbować, bo pewnie jest pyszny, i że mam wszystko w domu, pomidory dokupić mogę i zrobić po swojemu jak mi się zamarzy.
Tylko pewnie nie będzie mi się chciało :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lip 28, 2014 20:19 Re: Szalona norka Alienorka

morelowa - kupić, poporcjować do takich pojemników na lód lub po jogurcie (czy czymś) i zamrozić. Odmrażać w razie potrzeby po kostce no i pierwszą porcję zjeść nie czekając :D .
U mnie dom wariatów, bo chwilowo młode są na pokoju - ich radość ogromna, dorosłe wyemigrowały na wszelki wypadek w wyższe regiony, żeby mieć spokój. I żegnam się, bo Basileus (dla przyjaciół Bazyl) właśnie skrzecząc ponagla mnie, żebym dawała kolację i uprawia catpedikiur w przerwach od mruczenia i jęczenia, bo w porównaniu z Atticą on powolniejszy jest więc nie załapał się na tyle kuraka co ona. Fiona patrzyła z zadziwieniem, że można być aż tak chętnym do jedzenia.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto lip 29, 2014 5:31 Re: Szalona norka Alienorka

Łomatko ale Wy tu gotujecie :D
ja raczej niejdaek jestem,ale kuchnia Marzenki to pychotaaa i wtedy nie jem tylko wp....m jak najęta i bez umiaru :oops:
Jak byłam u Basi na działce to poczęstowała mnie tym piwem z gejfrutem ,kurcze niby słabe ale w upał to mi się nogi poplątały
Alienorku kiedy Wy znowu na jaką bitwę jedziecie?
Ściskam mocno
IWA

Kociama

Avatar użytkownika
 
Posty: 23506
Od: Czw gru 07, 2006 18:34
Lokalizacja: Beskidy

Post » Wto lip 29, 2014 7:18 Re: Szalona norka Alienorka

A, widzisz, to porcjowanie jakoś nie przyszło mi do głowy :?
Właśnie doszłam do wniosku, że mam za małą zamrażarkę.

Tak myślałam, że to Bazyl będzie !
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 29, 2014 8:26 Re: Szalona norka Alienorka

Iwuś - w przyszły weekend jest Bolków (ale to tak na luzie, bez bitwy i spinania się) a potem w zasadzie dopiero na jesieni dworski Toszek (ą,ę, houpelandy i welony, Ali muszę surcot uszyć) :roll: .
morelowa - ja też jak jestem sama to całego na raz nie zużyję 8) . Dlatego takie rzeczy mam opracowane :ok: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 533 gości