Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 11, 2014 1:38 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

A ja bym też zaczęła od badań i behawiorysty a nie od oddawania któregokolwiek lekką ręką. Oddanie zwierzaka traktowałabym jako ostateczność. Skąd wiecie że oni tzn właściciele nie popełniają mimowolnie jakiegoś błędu i to kotu utrudnia dostosowanie się do nowej sytuacji?
I dlaczego feromony w takich sytuacjach jako przejściowych są czymś złym? Nie rozumiem...
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 11, 2014 1:51 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

color1 pisze:no coz, kot byl pierwszy, wlascicielka sprowadzajac do domu psa chyba musiala sie liczyc z faktem ze sie nie zaprzyjaznia (w koncu to antagonizmy) i moze byc problem z adaptacja w nowych okolicznosciach - szanse nie sa rowne bo pies zawsze sie klimatyzuje w takich okolicznosciach, kot nie zawsze, czasami, badz nigdy - i mamy wlasnie taki skutek uszczesliwiania kogos/czegos na sile. kotka zacznie sikac z tesknoty za psem ?! no bez .......

wlascicielka musi podjac po prostu decyzje teraz, skoro nie pomyslala o konsekwencjach (narazaniu kotow na stres) wczesniej
jeszcze brakuje sugestii szprycowania teraz niczemu winnego kota feromonami i dragami, bo sie zalatwia... na jego miejscu robilbym podobnie ;)

p/s a co z alergia na siersc ?



szprycowanie feromonami? ...."no bez....."
co zlego jest w feromonach?
i jakie to niby szprycowanie....

kazde dokocenie to narazanie kotów na stres
a ludzie ryzyko podejmują i staja na uszach zeby sie udało
bo jak jest kot i kot i niby szanse są równe?
i co z tego? stres jest stres
pies czy kot
kazdy czuje
kot niczemu nie winien
i pies niczemu nie winien

Trzeba stanąć na głowie zeby jakos z tego wyjsc
jeszcze jest wiele do zrobienia i spore zaniedbania w temacie....
a problem trwa juz od roku....

a jaka tu alergia, chyba nie doczytalam?
Ostatnio edytowano Sob sty 11, 2014 2:04 przez dune, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Sob sty 11, 2014 1:58 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Ah juz doczytałam....

Nie ma czegos takiego jak alergia na sierść
to duzy skrót myslowy
alergizuje białko zawarte m in w ślinie
kocie jest inne, psie jest inne
mozna miec uczulenie na kocie lub psie lub ona naraz
kocie nie uczula bardziej niz psie
ale koty lizą sie namietnie a psy nie
i to białko razem z kocim futrem fruwa po domu
dlatego ta alergia jest bardziej dokuczliwa
i trudniej sie z nią uporac.

ale rozumiem ze twoje pytanie było z gatunku tych uszczypliwych......
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Sob sty 11, 2014 2:06 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

no coz, przy dokoceniu tez trzeba brac pod uwage potencjalne problemy, a nie "jakos to bedzie"
teraz to chyba po herbacie, ale jak behawiorysta cos polepszy to bedzie ok, szkoda tylko ze kot cierpi na zdrowiu, a niczemu winien..

;) tak
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob sty 11, 2014 2:14 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Tu sie z toba niestety zgodzę
do wszytskiego trzeba sie należycie przygotowac...
przewidując ewentualne komplikacje
a ten problem trwa juz bardzo dlugo....
nie chcę myslec w jakim stanie jest ten kot po roku :cry:
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Śro lut 12, 2014 14:35 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Witam!
Podłączę się pod wątek, bo mam podobny problem. W skład naszej rodzinki wchodzą trzy kotki i pies. Fibi - kotka 5 lat, strasznie strachliwa i bojaźliwa, Kindziuk - kotka 4 lata, bardzo charakterna i dosyć złośliwa, Mumiś - kotka pół roku, mały wariat :) i Lufa - suka 5 lat. Do stycznia tego roku było wszystko dobrze, ale niestety ostatnio Kindziuk zaczyna sikać gdzie tylko popadnie, dzisiaj zasikała cały pokój mojej córki, już trzy pralki rzeczy wyprałam a tu znowu niespodzianka... Z nią od początku był problem z tym sikaniem. wystarczy że np. Lufa gdzieś ją odepchnęła albo coś jej się nie spodobało to już pies miał nasikane w kojcu. Ale od ponad miesiąca to sika dzień w dzień wszędzie a w kuchni na środku zdarza jej się kupę zrobić. Nie mam już pomysłów... O ile ja jestem dosyć cierpliwa i próbuję jakoś wymyśleć coś i tyle mój mąż ma już dosyć i chce ją oddać do jakiegoś dobrego nowego domu. Tak szczerze to wydaje mi się że najlepiej by jej było jako kot singiel, ale trafiła do stada jako jedna z ostatnich. Mieliśmy wcześniej jeszcze siostrę Fibi Agatkę, ale Kindziuk tak ją męczyła, że moja mama wzięła Agatkę do siebie i tam jest szczęśliwym kotem. Nie wiem co mam robić, a mieszkam w małej miejscowości i nie ma szans na behawiorystę a o dobrego weterynarza kiepsko :(

sutwinek

 
Posty: 7
Od: Śro lut 12, 2014 14:16

Post » Śro lut 12, 2014 15:23 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Pierwszą rzeczą, którą się robi w takich przypadkach jest badanie stanu fizycznego kota żeby wykluczyć choroby układu moczowego.

Ile kuwet masz w domu - może pies blokuje w jakiś sposób dostęp do kuwety.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Czw lut 13, 2014 13:23 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Witam,
nie chcę Cię martwic ale mój kot zachowywał sie identycznie, poza tym wizualnie okaz zdrowia. Diagnoza była dośc okrutna: mocznica. :( Nie zwlekaj, przebadaj kota jak najszybciej. Trzymam kciuki za "zwykłą złośliwośc" :ok:

Jahoda

 
Posty: 286
Od: Pon mar 22, 2010 20:55

Post » Czw lut 13, 2014 13:29 Re: Co zrobić kiedy kot załatwia się w całym domu?

Zanim do mojego domu trafiła Malibu wcześniej miałam persa. Był on z nami 12 lat i od pewnego czasu posikiwał gdzie się dało. Wszyscy podejrzewali go o wredny charakter. Słyszeliśmy tysiące porad: psikajcie octem, kupcie odstraszacz, postawcie więcej kuwet, a nawet hard core - wkładajcie kotu pyszczek w siki to się odzwyczai.
Niestety sierściuch złośliwy nie był, a chory. Mocznica :?

Zachmurzona

 
Posty: 6
Od: Śro lut 12, 2014 8:46
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 519 gości