Don Pedro FIV+ choruje - PROSZĘ O POMOC!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 06, 2014 13:22 Re: Don Pedro choruje.

Tak.Ale Pedro ma paszport. Tyle tylko ze prowadzic nie umie.:D

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Pon sty 06, 2014 13:42 Re: Don Pedro choruje.

nie wiem, gdzie mieszkasz - kraj?

ale wiem, że część badań możesz zrobic sama w płatnym labie nawet ludzkim
np. badanie na pasozyty ze zbiórki kału
badanie moczu podstawowe + poziom mocznika i kreatyniny w moczu i posiew
z krwią to juz wet - ale Ty możesz zyczyc sobie wykonanie badania parametrów np nerkowych
to samo usg jamy brzusznej - całej, po kolei z fotkami

żoładek kocurek może mieć ok i gastroscopia może byc ok. - ale gdy ma napad silniego bólu, będzie wymiotował tym, co ma w zoładku - gdy nie jje będzie to śluz, czasami podbarwiony, czasami nie - przy czym bolesność może cały czas trwać w mniejszym czy wiekszym nasileniu.
Przy bólu w jamie brzusznej, organizm czesto reaguje wymiotami.
Podobnie jest przy chorym serduszku - spadek ciśnienia i wymioty.
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon sty 06, 2014 14:04 Re: Don Pedro choruje.

Okolica Aachen.Nerki.Czy w takim przypadku wystepuje bol i jesli tak to w jakim miejscu?Jak wziac probke moczu od kota?Z tymi fotkami to troche dziwna sprawa.Nigdy tu czegos takiego nie dostalem ani nie slyszalem.Moge poprosic o cala historie choroby. Jedynie wydaje mi sie ze dobrze karty z terminala obsluguja.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Pon sty 06, 2014 15:14 Re: Don Pedro choruje.

próbka moczu: w aptece kupujesz jałowy pojemnik do moczu - ja kupuje zwykle kilka na raz bo różnie bywa - kiedys kot przestał sikac i było za mało moczu na badanie- pojemnik w smieci i cd. polowania z nastepnym czystym :D , i nad ranem, gdy kocurek ma zamiar sikać czaisz się i łapiesz :D - pierwszy siuś idzie do kuwety czyli wtedy, gdy kot zaczyna sikać, nastepne łapiesz do pojemnika - uwazaj na czystość, bardzo uważaj, staraj sie nie dutykać do kota, futra, do niczego- brzegów pojemnika. Trudne ale przy odrobinie dobrej woli do zrobienia.

kupala zbierasz z kilku dni 3-4 - opisane daty - kupala zbierasz równiez do pojemników z apteki - trzymasz w chłodnym miejscu w szczelnym pojemniku zbiorczym temp ok 4st. C

nie robią usg z dokumentacją w postaci zdjęć 8O
to może dają płytę z nagraniem badania z ultrasonografu oczywiście - zapytaj, muszą coś mieć, może przez przypadek nie wziąłeś

wszedzie sa i tacy i tacy ludzie i fachowcy
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon sty 06, 2014 18:40 Re: Don Pedro choruje.

:D Cytat"i nad ranem, gdy kocurek ma zamiar sikać czaisz się i łapiesz :D - pierwszy siuś idzie do kuwety czyli wtedy, gdy kot zaczyna sikać, nastepne łapiesz do pojemnika"-wszystko inne jest mozliwe ale nie to.
Bywaly juz rozne trudne sytuacje np.mial czyszczone rany czy tez byl zszywany oraz wszystkie zastrzyki czy infuzje na moich rekach.Tego z tym kotem zrobic sie po prostu nie da.:(
Prosze zatem o pomoc w ustaleniu wspolnie jakiegos harmonogramu dzialan ktory przywroci zwierzakowi radosc zycia.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Pon sty 06, 2014 23:46 Re: Don Pedro choruje.

Zamowilem wlasnie "Vita World Omnilact Gyn 60 Vegi Kapseln".Jutro odbiore historie choroby i jesli ktos chcialby sie zapoznac puszcze na maila.Niezaleznie od tego kupie pojemniki do analiz i zaczne polowac.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Wto sty 07, 2014 14:39 Re: Don Pedro choruje.

Wiesz, mi ciężko było podstawić pojemnik na mocz-kupiłam w sklepie z artykułam domowymi taką szufeleczkę do art. sypkich i dopiero dzięki temu udało mi się złapac mocz do badania
O dokładnie taką:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto sty 07, 2014 20:41 Re: Don Pedro choruje.

Bardzo pomyslowe rozwiazanie.Ja mysle zeby zupelnie nowa kuwete kupic i po kazdym uzyciu i przed umyc i przetrzec takim srodkiem do dezynfekcji rak.Co o tym sadzicie?Pojemniki juz kupilem.Zastanawiam sie tyko jaka ilosc moczu potrzebna jest do analizy.
Mam jeszcze jedno pytanie:jaki jest koszt takich badan (krrew,mocz,kal i pochodne) w Polsce.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Śro sty 08, 2014 14:24 Re: Don Pedro choruje.

kuweta mówisz ..... taka zwykła nie, przeciez tam będą bakterie z łapek
noczu wystarczy tyle ile miesci się na łyzce, która zupę jjesz
i na taką głębsza łyzke możesz mocz łapać - po wczesniejszym wyparzeniu jej

ile kosztują :roll:
zależy gdzie i co robisz
pełne badanie krwi morfologia+rozmar+biochemia+profile nerkowy, watrobowy .... jakieś ok 200-240zł
kała na pasożyty ze zbiórki - 30-60zł
mocz bad. podstawowe+mocznik+kreatynina+posiew = 100-130zł

pewnie w 500zł bys się zmieścił

weź pod uwagę, że Twój kot nie bardzo ma czas
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw sty 09, 2014 18:18 Re: Don Pedro choruje.

Ani on ani ja czasu nie mamy.Dlatego wlasnie pisze gdzie moge bo okolicznym juz sie pomyly skonczyly.Niestety trudno znalezc kogos kto moze pomoc.Znalem kiedys dobrego lekarza ale niestety nie ma go juz wsrod nas.Niedawno podalem pol kapsulki " Omnilact Gyn".Pedro troszke sie ozywil.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Pt sty 10, 2014 22:21 Re: Don Pedro choruje.

posłuchaj - w tym kraju w którym aktualnie jesteś orientuje się całkiem nieźle dziewczyna o nick'u Tinka7.
skontaktuj się z nią .... może podpowie kogos sensownego
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Sob sty 11, 2014 9:06 Re: Don Pedro choruje.

ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob sty 18, 2014 0:47 Re: Don Pedro choruje.

Trzeci dzien.Widac znaczna poprawe.Pedro zaczyna wracac do obowiazkow.Poinformowal pozostalych ze nadal jest Kotem Glownym.Chodzi za mna Czasem ugryzie delikatnie w lydke.Przytuli sie i zlapie pazurami. Kupilem na probe "Trovet UPR/Unique Protein (Rabbit/Kaninchen) Hund u Katze" .Pedro zjadl cala (100G) puszke.Zastanawiam sie jak przestawic reszte towarzystwa na cos gotowanego wiadomo gdzie i z czego.Martia mnie te "polepszacze smaku i uzalezniacze".Co zrobic zeby wysbraly domowe a nie fabryczne jedzenie?
Widze ze to wlasciwa droga i bedzie dobrze.Rozmawialem dzisiaj z zaprzyjaznionym "ludzkim" lekarzem.Zappytalem jakie dzialanioa nalezy podjac gdy zglasza sie pacjent z takimi jak Pedro objawami.Potwierdzil moje najgorsze przypuszczenia.Swiat niestety jest pelen lajdakow.
Mitrazapinę mam podawac 1/8 tabletki co dwa dni.Zakladam ze bedzie podawany do momentu odbudowania przez Pedra masy.Nie zamierzam marnowac czasu tylko bede sie staral ustalic przyczyne.Czekam na wyniki badan.Mam zamiar powtorzyc je w innym miejscu.Wtedy bede myslal.Nie widze innego rozwiazania.Caly czas podaje probiotyk.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

Post » Sob sty 18, 2014 18:08 Re: Don Pedro choruje.

majkaistefan pisze:Zappytalem jakie dzialanioa nalezy podjac gdy zglasza sie pacjent z takimi jak Pedro objawami.Potwierdzil moje najgorsze przypuszczenia.Swiat niestety jest pelen lajdakow.
Mitrazapinę mam podawac 1/8 tabletki co dwa dni.

Sprecyzuj, bo nie rozumiem o co chodzi? 8O
I na co ta mirtazapina?-to antydepresant przecież?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Nie sty 19, 2014 23:50 Re: Don Pedro choruje.

Dzien piaty.Wszystko w najlepszym porzadku.Pedro sprawuje pelnie wladzy.Je i spi.W wolnych chwilach przychodzi sie przytulic i pomruczec.
Pewnie chodzi o to:"Działania uboczne
Często powoduje senność w ciągu dnia, wzmożenie łaknienia i przybranie na wadze."
Jesli zglasza sie pacjent z takimi objawami to w pierszym rzedzie robi sie badania krwi i moczu.Na tej podstawie przyjmuje sie dalsza strategie dzialania.No i tu wszystko jasne.

majkaistefan

 
Posty: 19
Od: Nie sty 05, 2014 23:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jaga_17 i 281 gości