strachliwa a sterylka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 28, 2013 22:28 strachliwa a sterylka

Jako że moja kota ma już pół roku chcę ją (wraz z kotkami babci, w sumie będzie ich 4) wysterylizować :wink: tylko jest jedno ale...

Kota jest strasznie płochliwa, lękliwa i w ogóle lekko "dzikawa" , jest u nas od września
kicia przychodzi na wołanie do jedzenia, wtedy mogę ją brać głaskać ona mruczy, tak samo jest kiedy leży na łózku
Jak ją wołam kiedy już sie naje to wygląda na zaciekawioną jednak nie daje do siebie podejść nie bliżej niż 2m
boi się kiesy: jest na podłodze ,a ktoś idzie ona ucieka i chowa się pod sofą, często nie chce z pod niej wyjść, próbowałam z jedzonkiem, ze smarowaniem rąk pasztetem żeby ją wybawić, jednak ona jest uparta i siedzi (śpi) tam aż zechce jej się siku, wychodzi i znowu zachowuje się normalniej( w sensie że tam nie włazi) :roll:

Jak zatkam przestrzeń to wpada w panikę raz jak się przestraszyła kombajnu na polu u sąsiada, a sofa była niedostępna to skakała w napadzie paniki po wszystkim ... :|

Dodam iż są to duże postępy z jej strony, bardzo w jej resocjalizacji pomaga Kotlet :1luvu:

Ale nie o tym mowa, boję się że możemy stracić to co wypracowaliśmy przez zabieg ... nie wiem czym mam czym się martwić ale czy kota nie dostanie "traumy" - złych skojarzeń z człekiem ?

Ps1 . Sterylka w połowie stycznia koło 18-tego (musimy się dokładniej umówić z wetem)
Ps2. Jeśli macie jakies pomysły w jej oswajaniu to HELP, czytam, oglądam i już nie mam pomysłów
Ps3. Z tym kombajnem to uprzedzając pytania kicia w domu ale nasz dom jest blisko pola, że jak maszyna przejeżdża przy płocie to słychać ten warkot :x

Z góry dzięki za odpowiedzi :ryk:
Psy mają właścicieli , Koty służbę

Obrazek............Obrazek
Kotlet ...............................Lola

Mufin 24.XI.2014 [*] Duduś [*] 04.VI.2014 , biegajcie za TM Koteczki

Kot_let

Avatar użytkownika
 
Posty: 242
Od: Czw wrz 12, 2013 8:57
Lokalizacja: Lubelskie

Post » Pon gru 30, 2013 9:50 Re: strachliwa a sterylka

Wg mnie sterylizacja spowoduje, że u kotki dojdzie do zmiany charakteru - ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)
kicikicimiauhau
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Zeeni i 254 gości