Pieluchy/pampersy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 25, 2013 15:33 Pieluchy/pampersy

Proponuje wątek zbierający Wasze doświadczenia na temat ich zastosowania w przypadku kotów.Jaki typ, wielkość, jak umieszczacie by zostawały na miejscu, ile razy przebieracie? Będzie to nieoceniona pozycja dla zasikanych.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Śro gru 25, 2013 16:49 Re: Pieluchy/pampersy

napisz do jopop, ona ma duże doświadczenie ;) także w dobieraniu idealnego rodzaju pieluch do kota...

Najlepiej sprawdziły się: HUGGIES NEWBORN 2
http://images02.olx.pl/ui/15/83/65/1316 ... aszowo.jpg
ale chyba już je właśnie wycofali z rynku... toteż dla Uterusa zrobiliśmy zapasy...


zakłada się je odwrotnie jak dziecku, czyli rzepy z wierzchniej strony mają końcówki na plecach, a nie na brzuchu

Uterus i tak je ściąga jak chce ;) ale jak nie chce, to trochę na nim zostają...
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 26, 2013 9:14 Re: Pieluchy/pampersy

Dziękuję . Ja kupiłam Fun & Fit Baby Dream ale ani minuty nie zostaja na miejscu. Może dla obłoznie chorego zwierzaka ale nie dla mojego skakajacego kota. Słyszałam ,że Aktiv są dobre. I jeszcze był pomysł zaczepiania pampersa do szelek (chyba alienor tak pisała), jeszcze nie spróbowałam tego wynalzaku.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Czw gru 26, 2013 9:46 Re: Pieluchy/pampersy

Nasz Merlin nosi tescowskie pampersy rozmiar maxi. Ma wycinaną dziurę na ogon.
Papmpersy są zaklejane z przodu, ale od tyłu ma je przytroczone do szelek, inaczej zdjąłby sobie je momentalnie.
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw gru 26, 2013 18:27 Re: Pieluchy/pampersy

Ja u moich pampersowców używam pampers aktive baby , sa o wiele bardziej elastyczne i nie gubią ich tak szybko i nie odparzają , i można je dostać z dostawa gratis jak sie je zakupi za kwotę 300 zł moim zdaniem opłaca sie , tu macie link http://akpolbaby.pl/pl/junior/1089-pamp ... 45056.html
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw gru 26, 2013 20:38 Re: Pieluchy/pampersy

U Fionki (tylko ona z drobizn) sprawdza się Newborn marki DADA - a Biedronki. Tylko ona w pielusze raczej rzadko biega no i wtedy najpierw ubieram jej szelki, potem pieluchę (na czystą, suchą i nakremowaną pupę), a na końcu przyszywam pieluchę do szelek (na plecach i z przodu). Można też przypiąć zamiast tego agrafkami. :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw gru 26, 2013 23:48 Re: Pieluchy/pampersy

no nie. to jednak Uti to kochane stworzenie. owszem, czasem pieluchę zdejmuje, ale jednak rzadko. zwykle ją na sobie ma. bez żadnych szelek i przyszywania, oszalałabym chyba :roll: ale zakładam ją rzepami na plecy, to mu jednak utrudnia manewry,

huggies newborn (rozmiar 2) są dla niego optymalne bo nie mają żadnych ceratek i plastików, również od zewnątrz. dzięki temu - nie muszę ich rozwijać, Uti nosi je po prostu złożone. A złożone są wąskie - i nie musi rozstawiać szeroko łapek. No i nie odparzają. idealna bawełna

DADA (Biedronka) pod kątem materiału też jest świetna, ale są jednak szersze, bardziej rozstawiają nogi
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 27, 2013 7:01 Re: Pieluchy/pampersy

Ile razy zmieniacie?

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Pt gru 27, 2013 7:02 Re: Pieluchy/pampersy

CoToMa pisze:Nasz Merlin nosi tescowskie pampersy rozmiar maxi. Ma wycinaną dziurę na ogon.
Papmpersy są zaklejane z przodu, ale od tyłu ma je przytroczone do szelek, inaczej zdjąłby sobie je momentalnie.

CoToMa to chyba jest duzy kot skoro max?

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Pt gru 27, 2013 15:48 Re: Pieluchy/pampersy

lazuralizarynowy pisze:Ile razy zmieniacie?


U Fionki zmieniane są w razie potrzeby, ale ona w ogóle nosi je rzadko. Nie lubi pampków, więc notoryczne je zsuwała z siebie, gdy nie były "dopinane" do szelek.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob gru 28, 2013 20:19 Re: Pieluchy/pampersy

A chusteczki? Kupiłam w Rossmanie Babydream ale zapach kota odrzuca.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Sob gru 28, 2013 21:12 Re: Pieluchy/pampersy

Możecie napisać jeszcze jakie szelki dla kota i gdzie tego pampersa mocujecie żeby się nie zsuwał?

Caha

 
Posty: 25
Od: Nie gru 22, 2013 23:50
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post » Sob gru 28, 2013 22:04 Re: Pieluchy/pampersy

Zwykłe kocie szelki (jak do spacerów ze smyczką). Przyszywam (ale można przypiąć agrafką) raz z tym kółkiem na smycz (na grzbiecie) a od spodu do tego paska od szelek, co się go zapina na brzuchu. Używamy chusteczek DADA naturals - nie powalają zapachem na szczęście. Bo pupcię to zdecydowanie często się przeciera kici...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon gru 30, 2013 0:41 Re: Pieluchy/pampersy

Będę musiała to zastosować, bo Harry śpi w tak różnych pozycjach kiedy ma na sobie pampersa, że on się mechanicznie zsuwa. Mam jeszcze pytanko odnośnie kupki. Mój kotem ją co jakiś czas gubi. Zupełnie nie idzie mi wypróżnianie kupki. Odsikiwanie jako tako, ale to drugie bez komentarza. Robicie większy otworek tak żeby kupka wypadała czy do pampersa? Z tym, że wtedy pampersa musiałabym zmieniać co chwilę.

Pomyślę, czy tych majtek o których pisałam w poście Harrego nie dałoby się jakoś zamocować do szelek. Wkładkę łatwiej wymienić.

Caha

 
Posty: 25
Od: Nie gru 22, 2013 23:50
Lokalizacja: Kielce/Lublin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości