Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 24, 2013 7:58 Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

Witajcie.. zarejestrowałam się na waszym forum ponieważ potrzebuje pomocy w ogarnięciu pewnego kociego tematu.. dla ułatwienia chodzi mi o sytuację http://krotoszyn.eadopcje.org/newsy wstawioną17.12.. lub https://www.facebook.com/events/567971363280403/
sytuacja jest trudna bo odebranych zostało 19 kotów w tym jedno kociątko. Zbieraczka przetrzymywała je na 36m2, smród, syf, tragedia.. koty przebywają na razie w dwóch gabinetach weterynaryjnych ale musimy je stamtąd zabrać. interwencja odbyła się z policją, MOPS, OIK, weterynarzem.. na następny dzień zaniosłam pismo burmistrzowi z informacją, że koty zostały odebrane i o wystawienie czasowego odebrania ich właścicielce.. dostałam wczoraj odpowiedź, że wszczęto postępowanie administracyjne w celu sprawdzenia czy rzeczywiście kociakom zagrażała utarta życia lub zdrowia.. decyzji o odebraniu nie ma! czy burmistrz może coś takiego zrobić? znając wredne podejście naczelnika WGKOŚiR obawiam sie, że będzie unikał kosztów i nakaże mi zwrócić koty albo wsadzić je do jakiejś mordowni za tanią kasę.. Wydaje mi się, że gmina powinna nam jako OPP, której statutowym celem jest ochrona zwierząt tylko przyklepać decyzje o odebraniu tych kociaków. Gmina nie ma prawa stwierdzać zasadności odbioru ponieważ nie ma jej na liscie podmiotów uprawnionych do odbioru według ustawy ale nie znam się na prawie administracyjnym.. miałyście taką sytuację? jak to rozwiązać.. czy znane są wam jakieś DT które na jakiś czas przygarnęły by te kociaki? wiem, że jest głupi okres w ogóle na działania ale to mi spać nie daje..
Ostatnio edytowano Wto gru 24, 2013 15:04 przez kasia82, łącznie edytowano 1 raz

kasia82

 
Posty: 3
Od: Wto gru 24, 2013 7:25

Post » Wto gru 24, 2013 14:39 Re: Koty od Zbieraczki

Wpisz może w tytuł, że potrzebna jest pomoc prawna - inaczej mała szansa, że osoby oblatane w prawie tu zajrzą.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw gru 26, 2013 20:43 Re: Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

Nie wiem czy DT aż w Szczecinie wchodzi w grę ale kot ze zdjęcia w apelu o pomoc na stronie schroniska, ten z lewej strony, szarpnął mnie za serce. Wygląda jak puma. Cudny jest. Mamusi z młodym też mogła bym dać spokojny DT. Tylko te kilometry :(

Jahoda

 
Posty: 286
Od: Pon mar 22, 2010 20:55

Post » Czw gru 26, 2013 21:16 Re: Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

Oooooo i jeszcze doczytałam, że ma niebieskie oczy 8O Jak mój Kaszmirek. Cudny.
W kwestii prawnej, niestety, nie jestem w stanie pomóc :(

Jahoda

 
Posty: 286
Od: Pon mar 22, 2010 20:55

Post » Pt gru 27, 2013 20:26 Re: Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

każdy dom jest na wagę złota.. kilometry mogą nie być problemem.. zorganizujemy jakiś transport.. odpiszę jutro więcej.. dzisiaj byłam w odwiedzinach u kociaków w klinice ponad 70 km - porobiłam więcej zdjęć.. chciałyśmy też zobaczyć jakie mają charakterki .. przepraszam, że tak mozolnie to idzie wszystko ale tą interwencje i wydarzenie prowadzimy tylko w 3 osoby więc jest co robić..

kasia82

 
Posty: 3
Od: Wto gru 24, 2013 7:25

Post » Pt gru 27, 2013 20:33 Re: Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

a ten z niebieskimi oczami to szef całej ferajny,, bardzo spokojny i opanowany.. siedzi, obserwuje i samym wzrokiem wszystkimi dyryguje.. w najlepszej kondycji.. mamuśka jest kompletnie przestraszona.. brakuje jej instynktu w stosunku do młodego/młodej ;-) kompletnie nie chce załatwiać się w kuwetę.. te co są w klinice zaczęły z niej (w większości ) korzystać.. na początku kładły się spać do kuwety a załatwiały wszędzie indziej.. ale już jest lepiej.. myślałam, że w większości to będą dzikusy trudne do adopcji ale dzisiaj się okazało, że są po prostu super.. niektóre się bały ale większość lgnęła do miziania ;-)

kasia82

 
Posty: 3
Od: Wto gru 24, 2013 7:25

Post » Sob gru 28, 2013 21:09 Re: Koty od Zbieraczki - potrzebna pomoc prawna i DT

Trzymam wiec za Was :ok: i czekam na więcej informacji.

Jahoda

 
Posty: 286
Od: Pon mar 22, 2010 20:55




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Zeeni i 466 gości