lekarstwo - betaferon (interferon) - lek na ciężkie" choroby

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 22, 2013 9:50 lekarstwo - betaferon (interferon) - lek na ciężkie" choroby

Witam

Chciałbym uzyskać informacje na temat stosowania leku betaferon (dokładnie: interferon beta-1b - stosowanego w leczeniu stwardnienia rozsianego u ludzi) w leczeniu zwierząt - czy ktoś stosuje (stosował) tego typu lek? W przypadku jakiej choroby jest on pomocny?

Może jest ktoś na forum z wiedzą medyczną (vel. weterenaryjną) i potrafi udzielić informacji z medycznego punktu widzenia?

Moje pytania biora się z chęci potwierdzenia (lub zaprzeczenia) obiegowych informacji o stosowaniu betaferonu z pozytywnym rezultatem u zwierząt domowych w ciężkich chorobach.

Z góry dziękuję

bluemartin

 
Posty: 1
Od: Sob gru 21, 2013 8:56

Post » Pon gru 23, 2013 1:28 Re: lekarstwo - betaferon (interferon) - lek na ciężkie" cho

Tzw "ludzki" interferon stosują weci z lecznicy na Białobrzeskiej i nie tylko do wspomagania leczenia kotów zarażonych wirusem białaczki. Ja sama swoje białaczkowe kociaste tak wspomagam. Nie wiem, czy w oryginale ten interferon ma rozszerzenie beta-1b bo dostaję gotową porcję, odmierzoną w strzykawce do rozcieńczenia. taki interferon podaje się przez tydzień po 1 ml, potem tydzień przerwy i znów 7 dni x 1 ml dziennie... i tak do wytracenia. Osobiście uważam, że pomaga w utrzymywaniu dobrej kondycji kotów "białaczkowych".
Obrazek]Obrazek

Modjeska

 
Posty: 5853
Od: Pt mar 31, 2006 20:52
Lokalizacja: Zalesie Górne




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], makrzy i 463 gości