Nie wiem co myśleć

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 19, 2013 15:19 Nie wiem co myśleć

Cześć
Postanowiłam założyć tu konto, ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką młodego dachowca. mam go od niedawna, został znaleziony przez pewną Panią razem z innymi kociętami, gdzieś na obrzeżach miasta, przygarnęłam go, pokochałam i już się o niego martwię. Kociak jest chorowity, być może przez to że urodził się w takich warunkach i nie wiadomo ile marznął tuż po urodzeniu:( Pani która się nim opiekowała mówiła, że już kilka razy miał katarek i przyjmował antybiotyki (od kiedy był u mnie już katarku nie było) ale są inne problemy.
Dopiero po świętach mogę udać się do weterynarza, a martwię się i chciałabym, aby osoby które znają się na kociakach trochę pomogły, bo ja, mimo że staram się dużo dowiadywać, nie znam odpowiedzi na te pytania:
1. Kotek dzisiaj po oddaniu moczu kilka razy go polizał, czyli uraczył się własnym moczem, dlaczego?
2. Pieprzyk, mój kotek ma pieprzyka, być może ośmieszę się, ale czy koty mają pieprzyki? w dodatku w około nie ma futerka, jak dodać zdjęcie??
3. Kotek ma swoje łóżeczko, w którym sypia,ale rzadko, woli wszystkie inne miejsca, ale zastanawiam się dlaczego siusiał w swoje miejsce? Zaznaczam, że nie popuszcza nigdzie indziej, bo bardzo dużo go obserwuję i tego jestem pewna. Ładnie korzysta z kuwety i jest szczęśliwym kotkiem, pokazuje mi i chłopakowi że jest szczęśliwy, bawi się, niczego nie boi, pokazauje brzuszek i zachęca do zabawy , lubi z nami spać, więc wykluczam siusianie ze strachu czy czegoś w tym stylu. Kot jest mały, a słyszałam, że koty sikają gdy czują panie kotki?:)

Aha, kot ma około 3 miesiące, niestety nie wiem dokładnie.
Pije wodę, je około puszę mokrego jedzonka dziennie plus karma sucha.
Proszę o odpowiedź, bo martwię się

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 16:41 Re: Nie wiem co myśleć

Pierwszą rzeczą jaką robię, kiedy pojawia się u mnie kot ( tymczasuję koty) to wizyta u weta.Nie musi kosztować dużo, ale wet powinien kota obejrzeć,odrobaczyć, po jakimś czasie zaszczepić.Nie da się inaczej.
Taki maluch powinien jeść tyle, ile chce.On rośnie i potrzebuje dobrego jedzenia, nie żadnej marketowej karmy czy kitekata, pamiętaj o tym.Zaoszczędzisz na wecie, a wcale nie musi to kosztować dużo drożej.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw gru 19, 2013 17:23 Re: Nie wiem co myśleć

Witaj, koty czasem sikają w posłanie, potem długo wąchają, zdarza się polizanie. To ma związek ze znaczeniem terenu, własnego miejsca. Myślę, że on może mieć więcej jak 3 miesiące i może zaczyna dojrzewać.

Pieprzyk w otoczeniu wyłysiałej skóry to raczej zmiana chorobowa albo obumarły kleszcz, trzeba to pokazać wetowi.

Co do spanie. To typowe dla kotów, że same wybierają miejsce i nie zmusisz ich do spania w wyznaczonym miejscu, nawet jak będzie to sofa haftowana złotem :wink:. Najchętniej sypiają w łóżku z opiekunem.

Jak tylko będziesz mogła idż z nim do weta, musi być odrobaczony, zaszczepiony i przejść generalny przegląd, łącznie ze stanem skóry.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw gru 19, 2013 18:41 Re: Nie wiem co myśleć

ewar pisze:Pierwszą rzeczą jaką robię, kiedy pojawia się u mnie kot ( tymczasuję koty) to wizyta u weta.Nie musi kosztować dużo, ale wet powinien kota obejrzeć,odrobaczyć, po jakimś czasie zaszczepić.Nie da się inaczej.
Taki maluch powinien jeść tyle, ile chce.On rośnie i potrzebuje dobrego jedzenia, nie żadnej marketowej karmy czy kitekata, pamiętaj o tym.Zaoszczędzisz na wecie, a wcale nie musi to kosztować dużo drożej.


Witaj, kot był u weterynarza, kiedy tamta Pani go znalazła, był odrobaczany, później była jeszcze 2 razy jak miał katarek. Ja byłam z nim raz na wizycie kontrolnej, tylko właśnie niedawno zauważyłam tego pieprzyka... Również dopiero dziś zauważyłam, że zlizał troszkę swojego moczu.
Oczywiście co do jedzenia-wiem. Nie jest tak, że wzięłam kota i na tym zakończyłam. Przed tym dużo się dowiadywałam, wiem, że takie małe kotki muszą się dobrze odżywiać i jeść ile im potrzeba, podałam to jako dodatkowe informacje które mogą pomóc w odpowiedzi dlaczego lizał ten mocz.

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 18:45 Re: Nie wiem co myśleć

Prakseda pisze:Witaj, koty czasem sikają w posłanie, potem długo wąchają, zdarza się polizanie. To ma związek ze znaczeniem terenu, własnego miejsca. Myślę, że on może mieć więcej jak 3 miesiące i może zaczyna dojrzewać.

Pieprzyk w otoczeniu wyłysiałej skóry to raczej zmiana chorobowa albo obumarły kleszcz, trzeba to pokazać wetowi.

Co do spanie. To typowe dla kotów, że same wybierają miejsce i nie zmusisz ich do spania w wyznaczonym miejscu, nawet jak będzie to sofa haftowana złotem :wink:. Najchętniej sypiają w łóżku z opiekunem.

Jak tylko będziesz mogła idż z nim do weta, musi być odrobaczony, zaszczepiony i przejść generalny przegląd, łącznie ze stanem skóry.


Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście myślałam nad tym, że znaczy, ale czy koty jak znaczą to nie sikają w różne miejsca? On siusia tylko do swojego posłanka, mimo, że, jak wspomniałam, baardzo rzadko tam sypia. Dlaczego nie siusia na pufę, na której uwielbia spać?
Oczywiście nie chcę go zmuszać do spania tam:D Bardzo się cieszę jak śpi u mnie w łóżku, jest na tyle kochany że przychodzi się wtulić we mnie, jak zobaczy się się przebudzam:)

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 19:30 Re: Nie wiem co myśleć

Kot nie lubi sypiać na zasikanym :)
Co do tego pieprzyka, skoro jesteś początkującym kocim opiekunem... Czy to nie jest przypadkiem sutek (cycuszek)? Koty (i kotki i kocurki) mają na ogół po 8 sutków, na całej długości brzuszka. Sprawdź, czy po drugiej stronie nie ma symetrycznego pieprzyka, i czy nie jest to 1 z czterech położonych w jednej linii
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw gru 19, 2013 20:24 Re: Nie wiem co myśleć

Jestem pewna, że nie.
Obrazek

na zdjęciu wygląda na jasny, ale jest cały brązowy-ciemny...
Ostatnio edytowano Czw gru 19, 2013 20:41 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 3 razy
Powód: za duże zdjęcie zamieniłam na miniaturkę klikalną

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 20:38 Re: Nie wiem co myśleć

Miniaturka nie powiększa się, może podaj zwykłego linka
tak z daleka to akurat jak sutek wygląda...
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw gru 19, 2013 20:43 Re: Nie wiem co myśleć

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x48 ... 3/mn9g.jpg
jest dużo ciemniejszy, mocno brązowy, prawie połyskujący. Nie jest to sutek. Na prawdę wiem, gdzie kot ma sutki:)

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 20:55 Re: Nie wiem co myśleć

to wygląda jak sutek

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 19, 2013 20:57 Re: Nie wiem co myśleć

To nie jest sutek. Sutki są w zupełnie innym miejscu. To jest prawie na żeberkach, z boku, nie na brzuszku-nad ani pod. Jest ciemno brązowe

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 21:26 Re: Nie wiem co myśleć

W takim razie radę jak najszybciej możesz udać się do weta.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw gru 19, 2013 21:38 Re: Nie wiem co myśleć

Dzwoniłam dziś, ale dopiero po świętach mogę pójść. Napisałam tu,może ktoś się spotkał z czymś takim, dziwnie to wygląda, jest ciemne brązowe,prawie połyskuje (wiem,że się powtarzam,ale może ktoś coś wie)boję się, tak kocham tego kociaka!

kociu

 
Posty: 22
Od: Czw gru 19, 2013 15:01

Post » Czw gru 19, 2013 21:46 Re: Nie wiem co myśleć

A to nie jest kleszcz? :oops:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 20, 2013 6:25 Re: Nie wiem co myśleć

kociu, po prostu pójdziesz do weta po świętach i się uspokoisz.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 566 gości